Finalet më tronditëse të amvisave reale

Klea

Finalet më tronditëse të amvisave reale

Herë pas here, a Amvise të vërteta vjen finalja që na lë të dridhemi. Po flas për zbulime dramatike, përleshje të nxehta dhe slitë emocionale, të gjitha në një goditje. Gjithashtu, i dashur Bravo, do të marrim edhe 15 episode të tjera si këto, ju lutem.

Secili prej këtyre episodeve ikonike kërkon një çmim. Meqenëse nuk jemi krijues trofesh, do të përdorim fjalët tona në vend të kësaj për t’i dhënë secilit nderin që meriton. Vendosni syzet tuaja të leximit Sonja Morgan, pasi ne po rijetojmë finalet më tronditëse të Real Housewives deri më tani.

Amvise të vërteta të Salt Lake City – Sezoni 4

Phew, djalosh. Zonjat e Real Housewives të sezonit 4 të Salt Lake City u dorëzuan! Seriozisht, finalja e Sezonit 4 ishte kaq ikonë, saqë e kam parë tashmë disa herë dhe është transmetuar së fundmi. Këtu, më shumë se një bombë kolosale u hodh nga Heather Gay, e cila meriton një rritje, TANI.

Së pari, Heather mblodhi 99% të grave së bashku në një plazh mahnitës në Bermuda. Por nuk ishin pikëpamjet që na tërhoqën. Për më tepër, ishin fjalët e saj që zbuluan se Monica Garcia, shtesa më e re e kastit, ishte një tradhtare. E shihni, Heather kishte mbledhur prova thelbësore se Monica po drejtonte llogarinë e Reality Von (Tea)se në Instagram.

Kjo faqe ka postuar thashetheme rreth Jen Shahut që nga viti 2021. Për më tepër, kjo llogari ka hedhur edhe disa nuanca më të vogla gjarpërimi ndaj të tjerëve, si Heather, e cila e mbrojti Jen deri në kohën e dënimit të saj me burg. Kur Monika u përball, ajo zotëronte pjesërisht, duke pretenduar se ishte përfshirë edhe parukierja e Heather.

Me zemërim, Heather e rrëmbeu Monica-n, duke u shprehur me zjarr se ky kast ishte një grup miqsh, kështu që të jesh i poshtër dhe përçarës nuk është kështu. Pastaj, Heather hoqi dorë nga bomba e dytë. Jen i kishte dhënë asaj shpeshherë të hedhur poshtë dhe gënjyer për syrin e zi nga sezoni 3. Ne qeshnim, qanim, hodhëm gjëra, gjë që na jep bazat absolutisht të sakta për të pohuar se Finaleja e Sezonit 4 të RHOSLC ishte përvoja më tronditëse e shikimit deri më tani.

Shtëpiake të vërteta të Orange County – Sezoni 7

Zonjat dhe burrat e tyre luftuan me një stuhi gjatë finales së sezonit 7 të Real Housewives të Orange County. Shumica e këtij zemërimi buronte nga i dashuri i atëhershëm i Vicki Gunvalson, Brooks Ayers, i cili thithi. Prandaj, ne mbështetëm zhgënjimet e Tamra Judge dhe thirrjen e saj nga mënyrat e dyshimta dhe manipuluese të Brook.

Në pamundësi për të përballuar nxehtësinë, Vicki dhe Brooks dolën me nxitim për në derë. Megjithatë, Tamra e ndoqi, duke u përpjekur që Vicki të shihte se sa keq po e luante Brooks. Megjithatë, Tamra dështoi dhe Vicki dha një frazë tërheqëse tashmë ikonike të Real Housewives, duke bërtitur: “Ti supozohej të ishe shoqja ime, shoku im i shpirtit, motra ime!” te Tamra.

Diku tjetër, Jeana Keough u kthye dhe ajo dhe Tamra më në fund u ndreqën. Më pas, një nga miqtë e Alexis Bellinos dhe Gretchen Rossi, Sarah, hëngri një hark nga një tortë e shtrenjtë, shumë përpara se torta të servirej. Sjelljet e Heather Dubrow hynë në bisedë, duke i thënë Sarës: “Më hoqe harkun e tortës dhe e hëngra”. Sarah mbajti qëndrimin e saj, duke refuzuar të kërkojë falje dhe Heather e humbi atë, duke e dëbuar Sarën nga shtëpia e saj.

Vërtet, finalja e Sezonit 7 të RHOC na dha zemërim, imtësi dhe pamje të shkurtra paqeje. Mësuam se kush ishte në të vërtetë dhe kush nuk ishte Brooks, dhe finalja tregoi rënien e miqësisë së gjatë të Vickit dhe Tamrës, të cilën ata e kanë riparuar që atëherë, natyrisht. Ishte gjithçka që na nevojitej, duke e bërë atë një nga finalet më tronditëse dhe më të kënaqshme të Real Housewives deri më tani.

Real Housewives of New Jersey – Sezoni 1

Kur Real Housewives of New Jersey u shfaq për herë të parë, ajo u vra. Gjatë një darke zyrtare, Teresa Giudice solli një libër që ishte shkruar për Danielle Staub. Në korrigjimin e Terezës, Danielle i tha partnerit të saj “të kushtojë vëmendje”. Këto ishin fjalë luftarake me sa duket, sepse reagimi i Terezës e bëri Finalen e Sezonit 1 një pjesë ende të cituar të historisë së Real Housewives.

Pas ndezjes së ngadaltë për disa orë sekonda, Teresa më në fund gjeti fjalët e saj. “Po i kushtoj vëmendje. Natyrisht, duhet të ketë diçka tjetër… kurvë prostitucioni, ju u fejuat 19 herë!” Tereza bërtiti, pak para se të kthente tryezën.

Tereza duhej të frenohej nga burrat, të cilët e panë Chris Manzo-n duke u hedhur në krah “si një ragdoll” nga Tereza. Në përgjithësi, finalja e Sezonit 1 të RHONJ ishte kaotike, legjendare dhe tronditëse.

Real Housewives of Potomac – Sezoni 5

Zonjat në Real Housewives të Potomac gjithmonë ofrojnë. Sidoqoftë, Finale e Sezonit 5 të RHOP merr tortën për këtë serial, nëse na pyesni. Brenda, pamë përleshje, fejesë dhe thyerjen e murit të katërt.

Kryesisht, shikuesit panë se sa problematik është Michael Darby. Seriozisht, ai është një nga burrat më të këqij të Real Housewives. Në një festë të organizuar nga Robyn dhe Juan Dixon, Michael po ecte si në një lartësi. Derisa Juan i propozoi Robyn-it, duke bërë që Michael të spirale të çuditshme.

Pasi Juan i propozoi, Michael e kapi për një gjuajtje, edhe pse Michael i kishte premtuar Ashley Darby se nuk do të pinte. Teksa Juan bënte dolli për miqësinë, Michael bëri dolli për një festë beqarie, duke thënë: “Vetëm ti dhe unë, pa kamera ose asgjë”. Në një cep tjetër, Candiace Bassett po debatonte me Karen Huger, duke bërë që Michael të shkonte me kalë me Chris Bassett më pas.

“Vëlla, duhet të kontrollosh gruan tënde, ajo është jashtë kontrollit,” tha Michael, ndërsa Chris vendosi një dorë në gjoksin shumë të ngushtë të Michael. Me këtë, Majkëlli filloi të fluturonte përreth, duke bërtitur, “Po zbret ti nënë budallaqe! Unë po telefonoj avokatin tim tani, ju do të shkoni në burg!” Më pas Michael shkoi në dhomën e produksionit, duke i luftuar ata për castin e njerëzve “të ulët të jetës”, ndërsa pyeti gjithashtu “A më preke mua?” te sigurimi, të cilët po e përcillnin jashtë.

Më pas, episodi përfundoi, duke na bërë të ditur se Ashley ishte shtatzënë dhe se ajo dhe Michael ishin “më të fortë se kurrë”. Ishte e egër dhe në të gjithë hartën. Seriozisht, finalja e sezonit 5 të RHOP ishte përkufizimi i tronditjes.