Festimet më luksoze të festave të Kardashian

Klea

Festimet më luksoze të festave të Kardashian

Kardashianet është një serial argëtues për t’u arratisur sepse pasuria e parë është në nivelin tjetër. Për shembull, Kim Kardashian e nisi vitin 2023 në një mënyrë që ne nuk mundëm kurrë. Këtu, ajo tejkaloi tre të tjerë, duke shpenzuar gati 200 mijë dollarë për një nga gjerdanet e Princeshës Diana. Prandaj, kur bëhet fjalë për kuptimin e mirëfilltë të shfaqjes së tyre të mëparshme hit, Keeping Up With The Kardashians, ne nuk mundemi.

Me kaq shumë para gati, asgjë nuk është me të vërtetë jashtë kufijve, veçanërisht gjatë festave. Nga Pashkët në Halloween e deri tek festimet e tyre vjetore në prag të Krishtlindjeve, ngjarjet e tyre nuk janë kurrë të thjeshta, as të lira. Ne do t’ju tregojmë saktësisht se çfarë nënkuptojmë tani. Bashkohuni me ne ndërsa bëjmë një shëtitje mbrapa, duke kujtuar festimet më luksoze të festave të Kardashianëve deri më sot.

Festa e Krishtlindjeve 2018 e Kim dhe Kanye

Kim dhe Kanye West mund të mos jenë më të martuar, por në vitin 2018, ata punuan mirë së bashku, duke organizuar një festë epike të Krishtlindjeve në kompleksin e tyre prej 60 milionë dollarësh. Si fillim, dyshja mbuluan të gjithë pronën e tyre në Kaliforni me borë të vërtetë, të kompletuar me kodra dhe sajë për mysafirët e tyre. Më pas, ata ndezën një tunel duke përdorur 10,000 drita, të cilat ishin perfekte për selfie. Sikur të mos mjaftonte kjo, ata gjithashtu importuan në një pyll skulpturash me ngjyrë kremoze, të artit të bukur, të cilat u ngjanin pemëve në klasiken e Dr. Seuss, The Lorax.

Ishim kuriozë se sa mund të kushtonte një festë si kjo, dhe siç rezulton, ishte edhe People. Pasi u kontaktua me një ekspert, publikimi vlerësoi se kjo festë i kushtoi Kim dhe Kanye afërsisht 1.3 milionë dollarë. Janë shumë para për të shpenzuar vetëm për një mbrëmje argëtimi. Është e qartë se kjo festë madhështore e festës, e organizuar nga familjet Kardashian-West, ishte një nga librat.

Festa e Krishtlindjeve e Kourtney 2019

Para se të bëhej Barker, Kourtney Kardashian mori përsipër përgjegjësitë e organizimit të festës së Krishtlindjeve të familjes së saj 2019. Në oborrin e saj të transformuar plotësisht, Sia performoi këngën hit “Chandelier”, ndërsa dritat vezulluese, poinsettiat e kuqe, kori i Kanye dhe ndriçimi i personalizuar ndihmuan gjithashtu për të krijuar humor. Dekori nuk ishte i gjithi vetëm në oborrin e shtëpisë së saj, por edhe në hyrje të saj, aty ishte varur një pemë e Krishtlindjeve me kokë poshtë, sepse, pse jo. Në një tendë në natyrë, ekipi i Kourtney krijoi një vend të çudirave dimërore, me vizione të pistave të skive dhe borës në mendje.

Jo, Travis Barker nuk ishte bashkë-mikpritës i kësaj ngjarjeje, pasi dyshja as nuk ishin në lidhje ende në këtë kohë. Sidoqoftë, Kourtney dhe Travis u martuan ligjërisht në vitin 2022, dhe tani, ata kanë vazhduar të marrin përgjegjësitë e pritjes për festën vjetore të Krishtlindjeve të familjeve të tyre. Megjithatë, sa i përket kësaj ngjarjeje, edhe një herë, People vlerësoi koston me një çmim të madh prej 440,000 dollarë. Edhe pse jo aq e shtrenjtë sa ajo e Kim-it të një viti më parë, kjo festë e Kardashian është ende përkufizimi i lulëzimit.

Festa e Krishtlindjeve 2022 e Kourtney dhe Travis

Vetëm vitin e kaluar, Kourtney dhe Travis organizuan edhe një herë festimin vjetor të Krishtlindjeve të familjes së saj, dhe ishte mahnitëse, për të thënë të paktën. Për dekor, hyrja e tyre e mbuluar me dredhkë ishte e veshur me pemë gjigante të kuqe të Krishtlindjeve dhe drita të ndezura. Në pronën e tyre, pothuajse në çdo hap ishin në dispozicion sasi të mëdha ushqimesh dhe ushqimesh për pushime. Për foto dhe për fëmijët që ishin të pranishëm, ata hodhën edhe një gropë topash të kuqe të ndezur, sepse përsëri pse jo.

Edhe një herë, këngëtarja Sia e nominuar për Grammy performoi, por këtë herë ajo këndoi “Snowman”, së bashku me vajzën 9-vjeçare të Kim, North West. Këta të dy kënduan bukur brenda asaj që dukej të ishte një dhuratë shumë e madhe me një ballë të qartë. Që këtu e tutje, kostot e vlerësuara ishin të vështira për t’u gjetur, por kjo është në rregull, sepse vetëm një vështrim në imazhet do t’ju tregojë gjithçka që duhet të dini. Në thelb, kjo festë e festës së Kardashian-Baker ishte AF luksoze.

Festimi i Pashkëve të Kris 2023

Këtë Pashkë të kaluar, matriarku i familjes së Kardashian, Kris Jenner, organizoi një festë madhështore, miqësore për fëmijët në shtëpinë e saj. Në vendin e secilit pjesëmarrës kishte vezë të mëdha, me çokollatë të Pashkëve, së bashku me çekiçët individualë, të krijuar vetëm për të ndihmuar çdo mysafir të çajë vezët e tyre. Aty pranë, u ul një tavolinë e mbushur me ëmbëlsira në ngjyrë pastel, duke filluar nga kekët dhe biskotat deri te karotat dhe vezët e vërteta. Pas sediljes së secilit mysafir ishte një tjetër surprizë—shporta të mbushura të Pashkëve që përmbanin dhurata të individualizuara për secilin marrës.

Kylie Jenner ndihmoi mamanë e saj Kris me dhënien e dhuratave, pasi ajo bleu makina masive individuale për secilin nga fëmijët në familjen e saj. Sa i përket aktiviteteve, ishin të pranishëm stacionet e ngordhjes së vezëve dhe një gjueti e madhe e vezëve të Pashkëve. Edhe pse i përshtatur për fëmijët, kjo ishte ende një festë e madhe dhe luksoze e vendosur nga Kardashins.

Festa e Halloween-it të Kim-it 2023

Vetëm pak javë më parë, Kim e transformoi plotësisht rezidencën e saj, duke krijuar një vend të frymëzuar nga Halloween që rivalizon çdo film slasher që kemi parë ndonjëherë. Në oborrin e saj të përparmë, duar të rreme (të derdhura duke përdorur duart e fëmijëve të saj) u ngritën nga toka, duke rreshtuar të gjithë rrugën e saj. Në çdo anë të oborrit të saj qëndronte një pemë gjigante, e bërë me kocka dhe skelete. Edhe dera e saj ishte e mbuluar me kafka.

Nuk kemi mbaruar. Në oborrin e shtëpisë së Kim-it, kjo nënë e vetëshpallur e futbollit ngriti një shtëpi plot me fantazma, të kompletuar me një kasolle të mbushur me dërrasa dhe një makineri mjegullore, e cila shpërtheu një mjegull të frikshme në të gjithë oborrin e saj me pamje të braktisur. Është e qartë se Kim shkoi më lart dhe përtej, duke krijuar një spektakël të veçantë të Halloween për të ftuarit e saj.