Festat me tematike më të mira në historinë e Bravo

Klea

Festat me tematike më të mira në historinë e Bravo

Bravo yjeve duan një festë me temë. Që nga ditëlindjet e deri tek festimet e paharrueshme të Halloween-it, nuk kanë munguar as festat e paharrueshme. Për nder të përkushtimit të rrjetit që yjet e tij të vishen me veshje të vogla budallaqe për festimet e tyre, le të hedhim një vështrim prapa në disa nga festat më të mëdha me tematikë në historinë e Bravo.

Festa e ditëlindjes së Stassit dhe Arianës me temë dimri (Rregullat e Vanderpump)

Ariana Madix nuk ishte kurrë fansja më e madhe e Stassi Schroeder, kështu që fansat u tronditën kur ajo pranoi të organizonte një festë të përbashkët ditëlindjeje me Stassin në sezonin 7. Dy mbretëreshat e Gaforres vendosën të kombinojnë fuqitë e tyre dhe të planifikojnë një festë me temë dimri dhe ishte epike .

Stassi dhe Ariana të veshur si mbretëresha të akullit, Tom Schwartz kishte veshur një kostum kukudhësh dhe Tom Sandoval kishte veshur një kokë me porosi dhe një xhaketë të bardhë leshi. Festa ishte legjendare dhe ishte bukur të shihje Ariana dhe Stassi duke u marrë vesh për një ndryshim. Ata madje nderuan katastrofën e ditëlindjes së Sezonit 1 të Stassi-t duke bërtitur, “Është ditëlindja jonë e çuditshme” në unison. Puthja e shefit!

Festa e misterit të vrasjes së Lindsay (Shtëpia Verore)

Në sezonin 4 të Summer House, Lindsay Hubbard e shndërroi strehën e tyre në Hamptons në një skenë krimi për festën e saj të ditëlindjes misterioze të vrasjes. Kasti hoqi dorë nga bikini dhe shpejtësitë e tyre për kostumet me temë të viteve 1920, gjë që ishte e lavdishme. Carl Radke pinte një llull fallco, Paige DeSorbo dhe Lindsay u grindën dhe Amanda Batula foli me një theks të keq jugor gjatë gjithë natës. Perfekte!

Festa e Halloween-it të Dorindës (Shtëpiake e vërtetë e Nju Jorkut)

Sezoni 10 i Real Housewives të Nju Jorkut filloi me festën e Halloween të Dorinda Medley. Në modën tipike RHONY, zonjat e morën shumë seriozisht kodin e veshjes dhe u shfaqën me disa pamje të paharrueshme. Dorinda e veshur si Lady Gaga, Ramona Singer rikrijoi këngën e Britney Spears “Oops! I Did It Again” dhe Luann de Lesseps kishte veshur një veshje problematike të Diana Ross.

Festa e viteve 80 (Shtëpiake e vërtetë e Orange County)

Në sezonin 7 të Real Housewives të Orange County, Tamra Judge vendosi të argëtohej dhe të organizonte një festë me temë të viteve '80. Zonjat e RHOC erdhën për të luajtur me ansamblet e tyre të frymëzuara nga vitet '80. Alexis Bellino ishte i plotë në Madonna, Tamra kanalizoi stilin e stërvitjes së viteve '80 dhe Vicki Gunvalson veshi ngrohës për këmbët.

Festa e 30-vjetorit të Amandës (Shtëpia Verore)

Amanda festoi ditëlindjen e saj të 30-të në Shtëpinë Verore duke organizuar një festë me temë të viteve '90. Kastët gërmuan majat e tyre të tubave, bandanat dhe kapele me kovë për ngjarjen dhe ishte shumë argëtuese. Amanda tregoi aftësitë e saj në një shkop pogo ndërsa Kyle Cooke u përpoq t'i gjente të dashurës së tij një dhuratë për ditëlindje (geez). Në përgjithësi, ishte një festë e mrekullueshme.

Ditëlindja e Arianës me temën e fëmijëve (Rregullat e Vanderpump)

Amanda nuk ishte e vetmja yje e Bravo që festoi ditëlindjen e saj të 30-të me një festë nostalgjike. Ylli i VPR, Ariana organizoi një festë me temën e fëmijëve për të 30-vjetorin e saj. Rrotullimi përfshinte një kështjellë kërcyese, bojë fytyre, kone bore dhe më shumë.

Ariana e përshkroi qëllimin pas festës në një rrëfim, duke thënë se bash-i i ditëlindjes ishte një mënyrë për t'u rilidhur me rininë e saj.

“Në thelb, ajo që po bëj është të rikthehem në fëmijërinë time dhe të rrëmbej të gjitha gjërat e lezetshme nga festat kur isha fëmijë dhe t'i injektoja me droga që përmirësojnë performancën,” tha ajo.

Festa e 35-vjetorit të Kyle (Shtëpia Verore)

Në sezonin 2 të Summer House, Kyle festoi ditëlindjen e tij të 35-të me një festë ditëlindjeje me temë Boston Tea Party. Casti kishte veshur paruke pluhur dhe mori shumë poza.

Festa ishte plot kaos. Lindsay dhe ish i dashuri i saj Everett Weston u lidhën në pyll, të pranishmit derdhën çaj në pishinë dhe torta e ditëlindjes së Kyle shkroi 53 në vend të 35.

Kyle e përmblodhi më së miri kur tha: “Kjo është festa e ditëlindjes më e egër në historinë e njerëzimit”.

Pushtimi Alien (Shtëpia Verore)

Në sezonin 8 të Summer House, kasti organizoi një festë me temë aliene. Festimi ishte një sukses me veshjen sportive galaktike-shik. Ciara Miller mbante një maskë aliene, Danielle Olivera dhe Gabby Prescod u grindën për një djalë dhe Kyle u hutua nga dritat ndezëse. Ishte një festë e mrekullueshme.