Ferguson i Darnell 'SuperChef' i Food Network përballet me akuza penale për mbytje të gruas së tij

Klea

Ferguson i Darnell ‘SuperChef’ i Food Network përballet me akuza penale për mbytje të gruas së tij

Ferguson i Darnell ‘SuperChef’ i Food Network përballet me akuza penale për mbytje të gruas së tij

Ylli i Food Network, Darnell “SuperChef” Fergusonështë arrestuar për vjedhje, mbytje dhe kërcënime terroriste, sipas raportimeve të shumta.

Darnell

Kuzhinieri i famshëm po përballet gjithashtu me akuza për sulm, kërcënim, keqbërje kriminale dhe vjedhje-marrje të një karte krediti ose debiti të vjedhur. Ferguson u arrestua të martën pasdite në Louisville, Kentucky.

Media lokale WHAS11 raportoi se Ferguson ka hyrë ilegalisht në shtëpinë e një gruaje, e ka kapur viktimën nga qafa me të dyja duart dhe ka filluar ta mbyt atë. Viktima pretendoi se nuk merrte frymë dhe humbi ndjenjat. Ajo pretendoi se Ferguson e kërcënoi se do ta vriste.

Darnell

36-vjeçari u procedua në burg në orën 15:55 me orën lokale, sipas të dhënave të rezervimit të Metro Corrections të marra nga Page Six.

Të dhënat zbuluan gjithashtu se një kërkesë urgjente për mbrojtje ndaj televizorit shefi i kuzhinës u miratua nga një gjykatë familjare, më 2 janar. Detaje shtesë në lidhje me arrestimin e tij dhe një lidhje të mundshme midis dy rasteve mbeten të paqarta.

Darnell

Personaliteti i njohur i Louisville ishte planifikuar të dilte në gjyq të mërkurën. Seanca për urdhrin e mbrojtjes është caktuar për datën 17 janar.

Ferguson ndan tetë fëmijë me gruan, Tatahda Ferguson. Prej vitesh ai ka luajtur në Food Network, duke u shfaqur në “Tournament of Champions” për tre sezone. Seriali Guy Fieri paraqet shefat e kuzhinës që konkurrojnë me njëri-tjetrin në situata intensive. Sezoni 2 i serialit të tij, “SuperChef: Grudge Match”, u shfaq premierë në dhjetor. Ferguson gjithashtu bashkë-organizoi sezonin 25 të “Worst Cooks in America” ​​së bashku me Anne Burrell.

Darnell

Ferguson u bë i njohur pas lançimit të restoranteve Louisville, Superchefs dhe Tha Drippin’ Crab. Të dyja restorantet u mbyllën më vonë, duke e zhvendosur fokusin e restorantit në një karrierë në televizion.

Darnell

Biografia në faqen e tij të internetit thotë se ai “e gjeti veten në një rrugë vetëshkatërruese, duke e lënë të pastrehë, brenda dhe jashtë burgut dhe të papunë për gati një vit” përpara se të bëhej “serioz” për të ndjekur një karrierë kulinarie.

Faqja lexon – “Darnell u mëson fëmijëve, komuniteteve dhe atyre në nevojë se si gatimi mund të jetë një rrugëdalje pozitive dhe krijuese duke punësuar adoleshentët, të rinjtë dhe ata në nevojë.”