Fëmijët e Melissa dhe Joe Gorga Unfollow teze Tereza Giudice

Klea

Fëmijët e Melissa dhe Joe Gorga Unfollow teze Tereza Giudice

Nëse ka një shfaqje që mezi presim të shohim rikthimin, është Shtëpiake të vërteta të Nju Xhersit. Siç e dini, nuk ka qenë gjë tjetër veçse dramë që nga sezoni i kaluar dhe në një kthesë tronditëse ngjarjesh, aleancat po ndryshojnë.

Sigurisht, Teresa Giudice po paguan DUST për të Melissa Gorga (që disa mendojnë se është një lajm fantastik), por kjo nuk është e gjitha. Danielle Cabral, e cila dikur rrotullohej me Tre dhe Jennifer Aydin, kërceu me anije për t’u varur me Margaret Josephs dhe Rachel Fuda.

Jackie Goldschneider, e cila ka qenë shumë besnike ndaj Marge dhe MelGo, ngacmoi grindjen e saj me ish-të dashurit e saj në fillim të këtij viti. Dhe seriozisht, nuk është kjo. Ne kemi ende Dolores Catania, Jenn Fessler, DHE bashkëshortët e shtëpisë. Por ne nuk kemi kohë për të këtu – duhet të hidhemi direkt në rrëmujë.

Drama finale Pjesa 2

Siç e kemi raportuar gjatë gjithë sezonit, Tereza dhe Melisa NUK po tunden me njëra-tjetrën. Epo, është më shumë sikur Tereza nuk po ngatërrohet me Melin, dhe kjo do të thotë se Gorgas nuk kanë me kë të luajnë. Mesa duket, Teresa nuk i ka thënë thuajse asgjë Melisës apo Joe Gorga-s gjatë xhirimeve për sezonin e fundit të RHONJ.

Por sipas AllAboutTRH, kjo ndryshoi gjatë xhirimit të finales.

Nëse ju kujtohet, Danielle dhe Jennifer Aydin kanë qenë në qafën e njëra-tjetrës prej disa kohësh. Gjatë xhirimeve ka ndodhur një përleshje fizike që i ka lënë të dy në pauzë, ndërkohë që rrjeti ka kryer hetimet. Por kjo nuk i pengoi ata që të vazhdonin të qëllonin kundër njëri-tjetrit. Në finale ka ndodhur diçka që ka bërë që të reagojnë edhe pjesa tjetër e zonjave. Raportohet se Melissa u hodh në bisedë, por nuk kaloi shumë kohë dhe Tre i tha asaj “të mbyllte gojën”.

Fëmijët e Melissa dhe Joe Gorga goditën UNFOLLOW në IG të Zia Tre

Pas finales, fëmijët e Gorgës në dukje nuk e ndiqnin tezen e tyre Terezën në Instagram. Familja Gorga mund ta ketë kuptuar se Tereza ia kishte mbyllur derën lidhjes së tyre dhe se ajo kishte marrë fund. Ka pasur edhe zëra se Tereza mund ta ketë quajtur Melisën “kurvë” gjatë xhirimeve për finalen.

Teresa tha sezonin e kaluar se po i ndërpriste të gjitha lidhjet me vëllain e saj. “Kam nevojë të shëroj veten. Unë kam kaluar shumë 10 vitet e fundit me ta,” tha ajo në fillim të këtij viti. “Jam i lumtur për ta. I uroj atyre mirë dhe uroj që ata të më uronin të njëjtën gjë.”

“Po fokusohem te familja ime, te vajzat e mia, te djemtë e mi, tek burri im. Kështu që unë jam duke punuar për këtë. Dhe duke e vënë veten të parën sepse për një kohë të gjatë nuk e kam vënë veten në vend të parë. Kështu që tani kjo është koha ime.”

BravoCon 2023 zhvillohet më vonë këtë javë dhe ne mezi presim të shohim se çfarë drame në Jersey do të përgatitemi.