Fejesa e Lenny Hochstein dhe pse është kaq e rëndë

Klea

Fejesa e Lenny Hochstein dhe pse është kaq e rëndë

Ylli i Real Housewives of Beverly Hills, Camille Grammer e tha më së miri kur telefonoi Lenny Hochstein Fejesa e fundit me zonjën e tij “e rëndë”. Këtë vit, Lenny është përfshirë në procedura të këqija divorci me ish-gruan e tij dhe yllin e Real Housewives of Miami, Lisa Hochstein. Megjithatë, kjo nuk e pengoi atë që të gjunjëzohej dhe t’i jepte zonjës së tij Katharina Mazepa një unazë të madhe fejese.

Veprimet e Lenny janë thirrur nga shumë yje të Bravo, dhe me të drejtë. Fejesa e tij është problematike dhe me shije shumë të dobët në shumë drejtime. Nuk është çudi që të gjithë po marrin anën e Lizës. Këtu janë arsyet pse fejesa e Lenny dhe Katharina është veçanërisht e çuditshme dhe e padrejtë ndaj Lizës.

Lisa dhe Lenny janë ende teknikisht të martuar

(Foto nga Romain Maurice/Getty Images për Haute Living)

Çështja e dukshme me fejesën e Lenny Hochstein është se ai dhe ish-gruaja e tij janë ende të martuar ligjërisht. Reagimi i Lizës për lajmin e thekson këtë fakt. “Urime burrit tim aktual dhe zonjës së tij për fejesën e tyre”, komentoi Lisa në tregimet e saj në Instagram pasi lajmet për fejesën u publikuan.

Leni po kërcen qartë armën këtu. Divorci i tij as nuk është finalizuar dhe tashmë ai po përgatitet të hyjë në një tjetër martesë. Burri duhet të rregullojë punët e tij aktuale përpara duke bërë një angazhim kaq serioz. Është një shuplakë totale për Lizën. Edhe pse teknikisht ajo është ende gruaja e Lenny-t, ai e ka hedhur atë si plehra dhe as nuk do të presë derisa martesa e tyre të përfundojë përpara se të kalojë në martesën e tij të ardhshme.

Familja e Lenny po përdor fejesën për të bërë të shtëna në Lisa

Lisa Hochstein
(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Sikur të mos ishte aq keq që Lenny u fejua, dhe po e ndan lajmin në të gjithë rrjetet sociale, familja e tij po e përdor atë si një mundësi për të përplasur Lizën. “Do të jem shumë e lumtur që këtë herë do të gjeni një grua që ju do dhe ju respekton”, ka komentuar nëna e Lenny për shpalljen e fejesës së djalit të saj. “Sigurisht që nuk e keni pasur këtë në martesën tuaj të mëparshme.”

Fejesa e Lenit është tashmë një fyerje për Lizën. Tani, komenti i nënës së tij është thjesht shkelmimi i ish-vjehrrës së saj kur ajo është poshtë. Në vend që thjesht të festojë lumturinë e djalit të saj, nëna e Lenit po ripërsërit plagët e vjetra. Lenny është larguar qartë nga Lisa, kështu që edhe nëna e tij duhet. Nëse Lenny do të mos respektojë Lizën duke u fejuar para se ta divorcojë, atëherë më e pakta që mund të bëjë familja e tij është thjesht ta lejojë atë.

Lenny shpenzoi një ton në unazën e Katharinës

Lenny po fërkon më shumë kripë në plagë me vetë unazën e fejesës. Një ekspert diamanti foli për Page Six dhe vlerësoi se unaza e fejesës së Katharinës mund të vlejë deri në 1.5 milion dollarë, eksperti e përshkroi unazën si “të lë pa frymë” dhe komentoi kohën dhe përpjekjen që duhet të ketë kaluar për zgjedhjen e diamantit.

Megjithatë, nuk është vetëm fakti që Lenny hodhi një ton para në unazë, është gjithashtu se ai hodhi SHUMË më shumë në unazën e Katharinës sesa të Lizës. I njëjti ekspert diamanti vlerësoi se unaza e fejesës së Lizës kushtonte rreth 750,000 dollarë. Kjo është sa gjysma e vlerës së unazës së Katharinës, dhe kjo duhet të thumbojë Lizën.

Duket se Leni shfrytëzon çdo mundësi për t’i bërë të qartë se ai kujdeset më shumë për Katharina-n sesa për Lizën. Kjo nuk mund të jetë një pilulë e lehtë që Lisa ta gëlltisë, pasi Lenny nuk po ecën vetëm me shpejtësi të madhe, në një farë mënyre, ai po zhvlerëson të gjithë marrëdhënien e tij me Lizën. Lenny dhe Lisa ishin të martuar për më shumë se një dekadë dhe rritën fëmijë së bashku. Edhe nëse Lisa ishte përgjegjëse për problemet në marrëdhënien e tyre, Lenny nuk ka të drejtë të minimizojë se sa e rëndësishme ishte Lisa për të dikur.

Lisa dhe Lenny ndajnë fëmijët së bashku

Lenny dhe Lisa Hochstein
(Foto nga Romain Maurice/Getty Images për Haute Living)

Dhe kjo më sjell tek fëmijët. Ish-çifti kanë një djalë shtatë-vjeçar dhe një vajzë tre-vjeçare, dhe Lenny qartësisht nuk po mendon për mesazhin që po u dërgon atyre. Me këtë angazhim të shpejtë dhe të gjitha aspektet problematike që e rrethojnë atë, Lenny po u thotë fëmijëve të tij se është mirë që ai ta trajtojë Lizën në këtë mënyrë.

Tani, djali dhe vajza e Lenit do të rriten me përshtypjen se është mirë të mos respektosh një partner në këtë mënyrë, ose se është e pranueshme të mos respektosh veten në këtë mënyrë. Kjo mund të përfundojë duke pasur një ndikim monumental në marrëdhëniet e fëmijëve të Lizës dhe Lenit kur ata janë më të rritur. Si baba, veprimet e Lenit shërbejnë si shembull për fëmijët e tij dhe nuk duket se ai po mendon se çfarë shembulli po jep.

Ka shumë gjëra që janë bruto për fejesën e Lenny Hochstein dhe është e qartë se ai është jashtëzakonisht egoist. Leni po jeton jetën e tij më të mirë, por ai po e bën atë në kurriz të të tjerëve dhe kjo është një pamje e keqe për të.

NA THONI – KUSH FITON NË SHKURORËZIMIN E TYRE, LIZA APO LENNY? A ËSHTË LENNY BURRI MË TË KEQ TË AMAMIAVE TË VËRTETË?