Taylor Swift

Klea

Fansat shpërthejnë Taylor Swift për DISSING Celine Dion në skenë pas fitimit të Grammy 2024!

Fansat shpërthejnë Taylor Swift për DISSING Celine Dion në skenë pas fitimit të Grammy 2024!

Në Grammy 2024, anëtarët e audiencës kritikuan Taylor Swift për mosnjohjen e Celine Dion në skenë pas fitimit të saj për albumin e vitit për “Midnights”.

Taylor Swift

Artisti “Anti-Hero”, Taylor Swift u pa duke ndarë përqafime të përzemërta me bashkëpunëtorët e saj Jack Antonoff dhe Lana Del Rey pak para se të merrte me ngut çmimin e saj nga ikona e muzikës Celine Dion. Dioni, i cili ishte shfaqur papritur në ceremoninë e së dielës për të dorëzuar çmimin përmbyllës të mbrëmjes, u anashkalua dukshëm në këtë moment.

Taylor Swift dhe Celine Dion

“Taylor Swift duke parë plotësisht Celine Dion me një shpërfillje të tillë, madje Celine dukej se po mendonte… çfarë?” vuri në dukje një përdorues në X.

“Taylor Swift pranoi çmimin e albumit të vitit nga Celine Dion pa një shikim apo njohje se një legjendar [GOAT] po i dorëzonte asaj çmimin. Ishte shumë e vështirë të dëshmosh,” komentoi një përdorues tjetër.

Taylor Swift

Disa individë shprehën besimin se ky incident do të dëmtonte e Swift-it trashëgimi.

Taylor Swift nuk do të jetojë kurrë duke injoruar Céline Dion në Grammy,” tha një individ në Twitter.

Taylor Swift

Taylor Swift nuk e meritonte AOTY dhe F-K HER për injorimin e Celine Dion në skenë”, tha një person tjetër.

Amvise të vërteta të Potomac e famshmja Candiace Dillard gjithashtu peshoi mbi situatën.

“Nuk më pëlqen se si Tay nuk e pranoi mbretëreshën Celine. #GRAMMYs”, postoi ylli i Bravo në X.

Taylor Swift

Figura mediatike dhe korrespondente e dikurshme për Shfaqja e Ellen DeGeneresKalen Allen, ofroi gjithashtu një këndvështrim pasionante për incidentin.

“Nuk po dëgjoj asnjë justifikim…sidomos pasi pamë se si Miley [Cyrus] veproi me Mariah [Carey] në fillim të shfaqjes. Kjo nuk ishte [Swift’s] Hera e parë në #GRAMMY, por hera e katërt që e fiton këtë çmim”, ka shkruar ai.

“Swifties mund të më bëjnë mua apo çfarëdo tjetër, por duke marrë parasysh rëndësinë e ardhjes së Celine për të bërë këtë moment, të vrapojë rreth asaj skene duke u përqafuar dhe duke vazhduar dhe në fund të veprojë sikur ky artist që ka hapur rrugën të mos qëndron atje është i çmendur.”

Celine Dion në Grammy

Të tjerë e kuptuan rëndësinë e e Dionit përfshirjen, duke shënuar daljen e saj të parë të rëndësishme publike, ndërkohë që po përballej me sfidat e sindromës së personit të ngurtë.

“Të marrësh një Grammy nga Celine Dion gjatë daljes së saj të parë publike të shumëpritur pas një kohe të gjatë dhe mezi të bësh kontakt me sy është e pabesueshme,” komentoi një individ.

Është e rëndësishme të theksohet se Swift u pa me gëzim duke kënduar së bashku me klasiken e Dion “The Power of Love” kur ikona 55-vjeçare kanadeze bëri paraqitjen e saj të papritur në skenë në ceremoni.

Taylor Swift

Menjëherë pas kësaj, Swift dhe Dion u panë të përqafuar të përqafuar në prapaskenë, duke bërë foto së bashku, gjë që shpërndau shpejt çdo thashethem për një përçarje mes tyre.

Performuesi i The Eras Tour, duke veshur një fustan elegant të bardhë të stilit të lartë Schiaparelli për ngjarjen në Los Angeles në Crypto.com Arena, ishte e nominuar në gjashtë kategori dhe siguroi dy çmime.

Taylor Swift

Swift34 vjeçe, triumfoi në kategoritë e albumit më të mirë vokal pop dhe albumit të vitit, si për albumin e saj të vitit 2022, “Midnights”. Me fitimin e saj për albumin e vitit, ajo vendosi një rekord si artistja e vetme që e fitoi atë titull katër herë.

Për më tepër, gjatë ceremonisë, ajo zbuloi datën e publikimit të albumit të saj të ardhshëm, “The Tortured Poets Department”, i planifikuar për 19 prill.