Nicki Minaj

Klea

Fansat kritikojnë Nicki Minaj për sjellje joprofesionale ndaj kërcimtarëve gjatë koncertit

Fansat kritikojnë Nicki Minaj për sjellje joprofesionale ndaj kërcimtarëve gjatë koncertit

Nicki Minaj po përballet me reagime nga fansat pasi u shfaq një video që tregon sjelljen e saj ndaj balerinëve të saj gjatë një shfaqjeje të fundit në Resorts World Birmingham në Mbretërinë e Bashkuar.

Nicki Minaj

Në pamjet e shpërndara në internet, ylli 41-vjeçar shihet në skenë duke shfaqur barkun e saj të sheshtë me një bluzë të bardhë dhe të veshur me një fashë ngjyrë vjollce mbi parukën e saj me flokë të kuqe, të shoqëruar me xhinse të grisura xhins.

Gjatë performancës së saj “Vajzat e së Premtes Rozë,” të cilat mostra “Vajzat thjesht duan të argëtohen” nga Cyndi Lauper, Nicki duket se kërkon një shall leopardi nga ekipi i saj. Kur një nga kërcimtarët rezervë përpiqet të komunikojë me të, Minaj me sa duket e largon atë dhe madje duket se i heq dorën.

Nicki Minaj

Atmosfera në skenë bëhet e tensionuar pasi Nicki vendos duart mbi ijet e saj dhe me sa duket fillon t'i bërtasë trupës së vallëzimit. Pavarësisht zënkës së dukshme, kërcimtarët vazhdojnë me rutinën, ndërsa publiku bëhet i shqetësuar, me disa ngërçe ndaj këngëtares.

Kritikat vërshuan në pjesën e komenteve të videos, me shumë fansa që shprehën zhgënjim e Nicki Minaj sjellje ndaj ekipit të saj. Një komentues shkroi: “Tashmë je vonuar 3.5 orë në koncerte dhe tani po sillesh si shef? Nervi nga ju.” Një tjetër tha: “Nicki ka një qëndrim vërtet të keq. Ajo duhet të rritet; është e shëmtuar.”

Nicki Minaj

Të tjerë ndanë ndjenja të ngjashme, me vërejtje rreth e Nickit gjoja joprofesionalizëm dhe vonesë në koncerte. Disa fansa madje e krahasuan atë në mënyrë të pafavorshme me artistë të tjerë, duke sugjeruar një përvojë më të mirë në a Cardi B ose Megan Thee Stallion koncert.

Kjo ngjarje vjen më pas Minaj anuloi natën e parë të turneut të saj në Mbretërinë e Bashkuar në Mançester vetëm 30 minuta para se të ishte planifikuar të performonte. Anulimi pasoi ndalimin e saj nga policia holandeze në Amsterdam për posedim të dyshuar të drogës, duke rezultuar në lirimin e saj pasi pagoi një gjobë.

Nicki Minaj

Pavarësisht polemikave, një burim i brendshëm i turneut i zbuloi Dielli i SHBA se Nicki Minaj është e vendosur të kompensojë fansat e saj të cilët u zhgënjyen nga shfaqja e anuluar.

Nicki është copë-copë dhe e di që fansat e saj janë zhgënjyer keq”, tha burimi. “Ajo e di se fansat e saj britanikë shpenzuan shumë para për të ardhur në atë shfaqje dhe ekipi i saj po punon pa pushim për ta riplanifikuar atë.” Insajderi shtoi:

Nicki Minaj

Nicki e kupton pse ata janë të mërzitur dhe ajo është kaq e vendosur për t'i kompensuar. Ajo i pëlqen të flasë me fansat e saj në një nivel personal. Nicki dëshiron ta bëjë atë të drejtë.”