Lala Kent

Klea

Fansat e ‘Vanderpump Rules’ tallen me Lala Kentin pasi mallrat e saj hyjnë në dyqanet Thrift!

Fansat e ‘Vanderpump Rules’ tallen me Lala Kentin pasi mallrat e saj hyjnë në dyqanet Thrift!

Lala Kent, një fytyrë e njohur nga Rregullat e Vanderpompës, është bërë objekt talljeje mes fansave pas një Reddit Përdoruesi vuri re filxhanin e saj famëkeq ‘dërgojeni në darnell’ në shitje në një dyqan të thjeshtë për një vlerë prej 2,99 dollarësh.

Lala Kent

Incidenti shkaktoi një valë komentesh në mediat sociale, me shumë fansa që shprehën ndjenja të përziera për mallrat e saj dhe polemikat e fundit.

Ndërsa disa vlerësuan komoditetin e produkteve të saj, të tjerë shprehën mosmiratim te Lales sjellja e kaluar ndaj kolegut të kastit Ariana Madix dhe tallja e saj e dukshme e Arianës sipërmarrjet e biznesit.

Lala Kent

Fansat shprehën pakënaqësinë e tyre me komente si: “Djegni ose dhurojini Goodwill” dhe “Kjo është shumë e shtrenjtë, duhet të jetë 25 cent”.

Një tjetër fanse tha: “Unë ndalova së veshuri mallrat e mia për shkak të asaj që ajo bëri; Unë mbështes vetëm Girls Girls. Katie dhe e Arianës mallrat janë gjithsesi më të mira.”

Lala Kent

Një tjetër tifoz pohoi, “Lala nuk do të jetë i lumtur për këtë. Sjellja e saj është bruto, dhe kjo është arsyeja pse biznesi i saj po dështon.”

Një kritik komentoi: “Kam shitur mallrat e mia, kapuçi i saj është i rehatshëm, por ajo bëri shumë në ribashkim dhe unë nuk mund ta mbështesja më. Më vjen keq që bleva mallrat e saj.”

Lala Kent i adresoi kritikat e vazhdueshme gjatë një paraqitjeje në emisionin pas emisionit, duke thënë me sfidë, “Nëse unë filloj f-mbret me biznesin e saj, ajo do të f-k me timin. Le të kemi parasysh që ajo nuk ka një biznes për momentin. Pra, le të fillojmë atje. Diçka rreth saj nuk ka asgjë për të për momentin. Unë kam një biznes të vërtetë.”

Incidenti i turit është më i fundit në një seri polemikash që rrethojnë Lalae cila më parë ishte bërë titujt kryesorë për pasojat e saj publike me bashkë-yll RachelRaquel” Leviss.

Lala Kent

Lala kritikuar publikisht e Rakelës taktikat ligjore pas marrjes së një letre ndërprerjeje në lidhje me videot private, duke nxjerrë më pas mallra të zbukuruara me sloganin “Dërgoji Darrell”.

Në një video të fshirë në Instagram, Kenti i sharë Leviss dhe ekipi i saj ligjor, duke deklaruar, “Rakelësthuaj avokatit tënd të vogël Mickey Mouse se nëse ka gjëra për të dërguar, ai mund t’i dërgojë gjëra avokatit tim, njësoj me miqtë e tjerë të mi dhe t’i hedhë në rregull?”

Lala Kent

te Lales vërejtjet ndezën një debat të konsiderueshëm në internet mbi trajtimin e çështjeve ligjore në sy të publikut.

Polemika nuk ka penguar Lala nga përdorimi i sloganit në një linjë mallrash të markës, me kapuç, çanta, kriklla, kapele për babanë dhe më shumë.

Lala Kent

Fraza ka fituar popullaritet në mesin e audiencës së saj të podcast-it dhe rrethit të miqve, duke forcuar vendin e saj në sipërmarrjet sipërmarrëse të Kentit.

Lala Kent e ka parë pasurinë e saj të rritet falë mallrave të saj “Dërgoji Darrell”, me suksesin e papritur që e lejoi atë të bënte një lëvizje të rëndësishme të pasurive të paluajtshme.

Lala Kent

Më herët këtë vit, Kenti bëri bujë duke blerë një shtëpi prej 1.35 milionë dollarësh në komunitetin e mbyllur në Escena në Palm Springs, Kaliforni, e financuar pjesërisht nga të ardhurat nga slogani i saj viral.

Ylli i realitetit televiziv ndau me Faqja e gjashtë ndikimi befasues i shitjeve të saj të mallrave, duke zbuluar se fitimet i tejkaluan pritjet, madje duke bërë përshtypje Bravo ekzekutiv Andy Cohen.

Lala Kent

Lala reflektuar në përvojën surreale të të qenit në gjendje për të përballuar një paradhënie kaq të konsiderueshme menjëherë pasi malli fitoi popullaritet.

“Kthehem dhe shikoj (videon e sharjes) sepse është surreale që unë të nxjerr (nga llogaria ime bankare) shumën e parave që kam marrë për të blerë një shtëpi për mua dhe familjen time në Palm Springs, duke ju njohur. Dije se do të duhet pak kohë për ta rikthyer këtë”, Kenti shpjegohet. “Dhe pastaj që kjo të ndodhë. Unë thjesht dua të kthehem dhe të vlerësoj gojën time.”

Lala Kent

te Lales Fitimet e papritura nënvizojnë natyrën e paparashikueshme të famës dhe tregtimit të televizionit realitet, duke dëshmuar se një frazë tërheqëse në kohën e duhur mund të ketë shpërblime të rëndësishme financiare.

Suksesi i saj me “Send it to Darrell” jo vetëm që financoi shtëpinë e saj të ëndrrave, por shërben gjithashtu si një testament për fuqinë e markës në peizazhin modern të argëtimit.