Fansat e shokuar nga humbja e peshës së Heather Gay në një foto të re

Klea

Fansat e shokuar nga humbja e peshës së Heather Gay në një foto të re

Heather Gay ndezën disa fishekzjarre të një lloji tjetër më 4 korrik të këtij viti. Të Amvise të vërteta të Solt Lake City Ylli ka pozuar për një foto familjare me tre vajzat e saj Annabelle, Ashley dhe Georgia.

Por nëse nuk e shikonit nga afër, mund t’ju kishte munguar Heather. Ajo ka humbur pak peshë dhe duket e mrekullueshme. Në foto, Heather u bashkua me tre vajzat e saj.

Fansat reagojnë ndaj pamjes së re të Heather

“Gejt e duan 4 korrikun”, ka shkruar Heather në foto. Fansat dhe miqtë ishin të tronditur nga sa i ri dukej RHOSLC OG.

“Ju të katër jeni thjesht të mrekullueshëm… Fotoja më e përsosur familjare. Kaq të veçanta ju vajza keni njëra-tjetrën”, shkroi bashkë-yllja Angie Katsanevas në pjesën e komenteve.

Lisa Barlow shtoi disa zemra të kuqe, të bardha dhe blu në komente.

“Ju dhe motrat tuaja jeni të bukura!” ka shkruar një komentues tjetër.

“Gëzuar 4 Gays. Familje e bukur. Kush është nëna?”, tha një fans me shaka.

“Dang vajzë! Mendova se ishe Whitney derisa të zmadhova!” shtoi një tjetër.

Të tjerë përmendën humbjen e dukshme të peshës së Heather.

“Mbretëresha Holy Ozempic Gay”, bëri shaka një komentues, duke përfshirë një zemër të kuqe.

“Tani Heather… si duhet ta dimë se cili nga këta 20 vjeç jeni ju??!! Dukesh fantastike @heathergay”, ka shkruar një fanse e admiruar.

Heather’s në “trenin Ozempic”

Edhe pse ndonjëherë merrte komente të këqija nga fansat, Heather’s gjithmonë është përpjekur të ruajë një imazh pozitiv për trupin. Në vitin 2023, ajo madje falënderoi dizajnerin luksoz Gucci për të qenë “aq gjithëpërfshirës” për klientët e tyre të madhësisë plus.

Por tani, Heather humbi një peshë të konsiderueshme që kur e pamë për herë të fundit në sezonin 4 të RHOSLC. Si e bëri atë? Në nëntor 2023, ajo pranoi për People se ishte në “trenin Ozempic” dhe kishte qenë për “një kohë të gjatë”.

Në mars 2024, ajo i tha ABC News se ishte “shitur” duke përdorur ilaçin e diskutueshëm për humbjen e peshës. “Është zhgënjyese dhe e trishtueshme të dish se pozitiviteti i trupit ishte një gënjeshtër e madhe,” tha Heather. “Është më mirë [to be thin].

“Kam humbur shumë vite duke fajësuar veten dhe duke u ndjerë fajtor … për mua [inability] të jesh më i hollë”, ka rrëfyer themeluesi i Beauty Lab. “Nëse do ta kisha ditur se kishte një ilaç që do të më bënte më të hollë pa pak ose aspak përpjekje, do ta kisha marrë atë 30 vjet më parë dhe ndoshta do të kisha një jetë ndryshe.”

Heather gjithmonë besonte, “Bota thjesht do të na pranojë dhe do të na dojë”, pavarësisht se çfarë. Por tani ajo ka ndryshuar mendim dhe ka vendosur se po i bënte një “shërbim të keq” vajzave të saj.

“E vërteta është se bota ju trajton ndryshe [when you’re overweight]”, tha autori Mormon i Mirë. “Dua që vajzat e mia të ndihen plotësisht të fuqizuara në trupat e tyre.”

“Unë nuk dua që vajzat e mia të ndihen të kufizuara prej tyre [bodies], siç bëra unë”, shtoi ajo. “Duhet t’u mësoni atyre se ata kanë fuqinë për ta ndryshuar atë në vend të “Kjo është thjesht e gjitha gjenetikë”.

Të gjitha episodet e Real Housewives of Solt Lake City tani po transmetohen në Peacock.