Fansat e 'RHOSLC' akuzojnë Monica Garcia-n se gënjeu se kishte familje në Bermuda pasi pësoi një sulm paniku!

Klea

Fansat e ‘RHOSLC’ akuzojnë Monica Garcia-n se gënjeu se kishte familje në Bermuda pasi pësoi një sulm paniku!

Fansat e ‘RHOSLC’ akuzojnë Monica Garcia-n se gënjeu se kishte familje në Bermuda pasi pësoi një sulm paniku!

Gjatë ditës së dytë në Bermuda, gratë e Amvise të vërteta të Solt Lake City hodhi një bash ditëlindjeje për Monica Garcia. Megjithatë, festimi mori një kthesë të papritur kur Monika mori lajme shqetësuese.

Monica Garcia

Sipas traditës së amvisave, aktorët nisin të paktën një udhëtim në grup gjatë çdo sezoni. Kete vit, Monika dhe shoku i saj i aktorit, Heather Gay, mori iniciativën për të planifikuar udhëtimin. Me Monika duke pasur familjen në Bermuda, ajo rekomandoi si destinacion ishullin piktoresk Pink Sands. Gjatë qëndrimit të tyre, zonjat duhej të festonin e Monikës ditëlindjen dhe të takojë familjen e saj, për të cilën ajo u kishte folur shumë mirë grave shtëpiake.

Monica Garcia

Ndërsa episodi u shpalos, Monika papritmas shpërtheu në lot dhe u largua me nxitim nga autobusi, duke kërkuar ngushëllim në një banjë publike. Një i shqetësuar Lisa Barlow e ndoqi pas saj për të kuptuar shkakun e e Monikës shpërthim emocional.

Monica Garcia

Mes lotëve, Monika iu zbulua Lisa se të afërmit e saj bermudian e kishin anuluar papritur takimin e tyre të planifikuar. Ajo besonte se nëna e saj qëndronte pas këtij anulimi të papritur, duke e lënë të ndjehej e braktisur dhe pa mbështetjen e familjes së saj.

Monica Garcia

Edhe pse gratë e tjera u mblodhën rreth saj gjatë episodit, disa shikues shprehën skepticizëm nëse Monica me të vërtetë kishte familje në Bermuda.

Monica Garcia

Pas transmetimit të episodit, fansat e emisionit dolën në rrjetet sociale për të akuzuar Monika të sajuar ekzistencën e familjes së saj në Bermuda, destinacioni i udhëtimit në grup të aktorëve.

Monica Garcia

Monika shpejt doli në mbrojtjen e saj, duke mohuar me forcë akuzat për të pasur një familje të rreme në parajsën tropikale.

Monica Garcia

Komentet në mediat sociale përfshinin deklarata si, “Monika po gënjen dhe vë bast se ajo nuk ka familje në Bermuda, dhe “Kishte diçka në reagimin e saj që më dukej e pandershme.”

Në përgjigje të këtyre thashethemeve, Monika shkoi në historinë e saj në Instagram për të vendosur rekord. Ajo tha, “Produksioni foli me familjen time në Bermuda” dhe shtoi, “Kam komunikuar me ta, jam takuar me ta në Bermuda. Shkoi në shtëpitë e tyre dhe i vizitoi. Gjëra të nënshkruara për të filmuar për ditëlindjen time dhe gjithçka.” Monika theksoi se ata që pretendonin se familja e saj në Bermuda ishte një gënjeshtër, mund të vazhdonin të besonin atë që dëshironin, pasi kjo nuk do të ndryshonte të vërtetën.

Monica Garcia

Ajo shkroi: “Uau”. Të zgjohesh nga i gjithë interneti duke menduar se kam sajuar një histori të tërë familjare është WIL D. Jam vërtet i tronditur që kaq shumë njerëz besojnë se kam krijuar një familje në Bermuda. Më vjen mirë që mendon se jam një aktore kaq e mirë dhe që do të mund t’i ikja me një transmetim të tillë në televizionin kombëtar. Ashtu si LD nuk do të ishte i pari që do të hynte në mediat sociale dhe do të nxirrte a** tim dhe do të thoshte se po gënjeja se kisha familje në Bermuda. 😂 I çmendur. Më vjen keq që më duket sikur duhet të postoj prova, por ja ku shko. Në të njëjtën mënyrë unë duhej të postoja foto të foshnjave dhe fëmijërisë dhe të dhënat e mia të tmerrshme gjenealogjike. Bota zgjodhi dhunën sot. dreqin. Ruajeni për disa javë”

Monika postoi faturat e komunikimit mes familjes së saj dhe RHOSLC ekipi i prodhimit. Në pamjet e ekranit, diskutohen detajet e takimit të planifikuar dhe vendndodhjen e takimit. Gjithashtu, Monika konfirmoi se produksioni u takua me anëtarët e familjes së saj në Bermuda. Ajo shkroi, “Produksioni foli me familjen time në Bermuda”. Ajo shtoi, “Takohem me ta në Bermuda. Shkoi në shtëpitë e tyre dhe vizitoi me ta.”

Derisa Monika e ka bërë të qartë qëndrimin e saj për këtë çështje, kolegët e saj të kastit ende nuk kanë komentuar publikisht opinionet e tyre në lidhje me pretendimet e familjes së saj.

Monica Garcia

Amvisat e vërteta të Solt Lake City transmetohet të martën, në Bravo, në orën 20:00 ET.