Fansat e preferuara të yjeve poshtë kuvertës që nuk pëlqehen nga aktorët

Klea

Fansat e preferuara të yjeve poshtë kuvertës që nuk pëlqehen nga aktorët

Si çdo reality show, Poshtë kuvertës përmban shumë anëtarë të veçantë të kastit që fansat duan t’i shikojnë dhe ndjekin. Megjithatë, ndryshe nga shumë shfaqje të tjera televizive të realitetit, anëtarët e kastit të ekskluzivitetit jetojnë në lagje shumë të afërta së bashku në një varkë çarter për periudha të gjata kohore.

Siç e dinë shumica prej nesh, të jetosh me të tjerët mund të jetë e vështirë, ndonjëherë aq shumë sa që na bën të ndalojmë së dëshiruari të kalojmë kohë me ta fare. Prandaj, ka shumë yje të Below Deck që fansat mund t’i pëlqejnë, por shokët e tyre të filmit jo.

Shefja Rachel Hargrove

Foto: Bravo/YouTube

Kur shefja Rachel Hargrove bëri debutimin e saj në Sezonin 8 të Below Deck, fansat u magjepsën menjëherë me veshjet e saj të mprehta me një rresht dhe pjatat e përpunuara e të shijshme. Megjithatë, megjithëse talljet e Rachel-it e bënë atë një të preferuar nga fansat, të njëjtat tallje bënë që shokët e saj të filmit të mos e pëlqejnë atë.

Për shembull, Rachel e shau në mënyrë të famshme të gjithë ekuipazhin e Below Deck dhe u largua nga varka përpara një karte, për të cilën më vonë zbuloi se ishte nxitur nga ankthi i saj pandemik COVID-19. Ajo gjithashtu i tha kapitenit të preferuar të fansave Lee Rosbach që “të tallet me veten”. Megjithatë, ajo më pas ishte në gjendje të shpengonte veten në sytë e tij për shkak të gatimit të saj të mahnitshëm. Megjithatë, pasi goditi Bravon dhe pagën e tij, Rashel u largua nga shfaqja dhe tha se nuk ka në plan të kthehet. Do të na mungojnë veshjet e saj me një linjë!

Ashton Pienaar

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images)

Ashton Pienaar u shfaq në Sezonet 6 dhe 7 të Below Deck si një deckhand dhe më pas si një bosun, dhe është konsideruar si një nga deckhands më të mirë në ekskluzivitetin Below Deck. Për shkak të sjelljes së tij miqësore dhe etikës së shkëlqyer të punës, fansave u pëlqente t’i shikonin veprimet e Ashton-it në ekran. Ashton u përfshi gjithashtu në një aksident gati fatal ku u hodh në bordin e varkës. Aksidenti bëri që fansat ta pëlqejnë edhe më shumë kur ai shpëtoi.

Megjithatë, si fansat ashtu edhe anëtarët e kastit u bënë të kujdesshëm ndaj shakave kur ai ngacmoi shefin Stew Kate Chastain dhe bëri përparime të padëshiruara seksuale ndaj saj, veçanërisht sepse ai shfaqi sjellje të papërshtatshme edhe ndaj grave të tjera.

Kate Chastain

(Foto nga Santiago Felipe/Getty Images)

Kate Chastain, Chief Stew në Below Deck nga sezoni 2 deri në sezonin 7, fitoi fansat për shkak të zgjuarsisë së saj të shpejtë dhe aftësive drejtuese. Megjithatë, kur bëhej fjalë për anëtarët e tjerë të kastit, Kate padyshim shfaqi sjellje “vajzë e keqe”. Të dy anëtarët e kastit dhe shikuesit u befasuan me disa nga dramat që Kate shkaktoi në anije, si kur Kate dhe Josiah Carter luajtën muzikë me zë të lartë për të shqetësuar Caroline Bedol pasi ajo u largua.

Kate gjithashtu kishte një zakon të thashethemet për yjet e tjerë të Below Deck, gjë që, siç e dinë të gjithë, nuk është një mënyrë e mirë për të bërë miq. Megjithatë, Kate nuk dukej kurrë shumë e shqetësuar nëse ajo pëlqehej apo jo në bordin e anijes.

Gary King

Gary King
(Kredia e fotografisë: Bravo/YouTube)

Kur Gary King iu bashkua sezonit 2 të Below Deck, ai u bë menjëherë i preferuari i fansave për shkak të personalitetit të tij simpatik. Ai i magjepsi edhe shokët e tij të kastit, qartë, pasi kishte shumë romanca në anije dhe doli se ishte paksa lojtar.

Për shembull, Gary ishte përfshirë në dy trekëndësha dashurie në sezonin 4, dhe ai gjithashtu tregoi sjellje të çuditshme dhe xheloze ndaj grave të përfshira. Që atëherë, Gary ka pranuar se duhet të punojë për veten dhe sjelljen e tij ndaj të tjerëve. Na pëlqen ta shohim.

Shefi i kuzhinës Adam Glick

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images)

Kur shefi i kuzhinës Adam Glick doli për herë të parë në ekranet në Sezonet 2 dhe 3 të Below Deck Mediterranean, fansat e donin atë për shkak të qëndrimit të tij aventuresk dhe “natyrës së shpirtit të lirë” të përgjithshëm. Shikuesit gjithashtu admiruan në masë të madhe aftësitë e kuzhinës së kuzhinierit të New Mexico, edhe kur Adami bënte gjëra të dyshimta me ushqimin e të ftuarve, si shtimi i qepëve në një pjatë kur disa të ftuar kishin kërkuar në mënyrë specifike që pjata e tyre të ishte pa qepë. Nuk mund të them që e duam atë.

Përveç kësaj, kur bëhej fjalë për anëtarët e tjerë të kastit, Adami ishte shpesh në qendër të polemikave, veçanërisht në lidhje me marrëdhëniet e tij romantike me Malia White dhe më pas përsëri me Jenna MacGillivray kur ai u shfaq në Sezonin 1 të Jahteve me Sailing Below Deck. Adami i impresionoi fansat dhe anëtarët e tjerë të kastit me rritjen e tij pas dështimeve të tij, dhe tani pret shfaqjen e tij të gatimit.