The Family Chantel

Klea

Family Chantel: Pedro i dërgon familjes së Chantel një paketë VooDoo nga Republika Domenikane

Family Chantel: Pedro i dërgon familjes së Chantel një paketë VooDoo nga Republika Domenikane

Chantel Everett akuzon ish-in e saj, Pedro Jimenodhe familja e tij e praktikimit të magjisë pasi mori një paketë misterioze në derën e saj në të ardhmen episodi i Chantel Familjare.

Në një klip paraprak nga episodi i së hënës, Chantel merr një lindje të papritur nga Republika Dominikane e lindjes së ish-it, pas divorcit të pakëndshëm të çiftit.

Chantel Everett

Ndarja e çiftit shpërtheu ndërsa sezoni përfundoi vitin e kaluar. Kamerat u rikthyen nëntë muaj më pas Pedro bëri lëvizjen e parë për t’i dhënë fund martesës. Pedro dhe Chantel morën një vendim të përbashkët për t’u ndarë në maj 2022. Ai tha se martesa e tyre ishte “shkëputur në mënyrë të pakthyeshme”.

Chantel më vonë përmendi tradhtinë bashkëshortore si arsyen e saj për divorcin, duke pretenduar se kishte ndodhur dhuna në familje.

Chantel Familjare

Pedro u nis për në Republikën Domenikane për një vizitë familjare pasi çifti finalizoi divorcin e tyre. Ish-ët mbetën në kontakt ndërsa lundronin në shitjen e përbashkët të shtëpisë së tyre në Gjeorgji.

Chantel Familjare

Chantel reagon ndaj dorëzimit të befasishëm në klipin paraprak të shikimit të fshehtë.

“Kur hapa kutinë, e kam nofullën në dysheme, sepse janë gjëra që nuk i kam parë kurrë më parë”, thotë ajo. “Ka këtë gjellë me tre brirë brenda kutisë. Është kuq e zi. Duket shumë demonike. Dhe pastaj ka një arkivol atje. E di që kjo erdhi nga e Pedros familje.”

Chantel Familjare

Chantel, i cili është qartë i tronditur, vëren se paketa mban erë të keqe, gjë që çon në një vendim për djegien e përmbajtjes.

“Kur dikush mendon të mallkojë një person ose njerëz duke përdorur magjinë e zezë, është shumë serioze.” e Chantelit mami, Karen, shpjegon. “Dhe unë thjesht e di se kjo duhet të jetë diçka nga e Pedros shtrigat e peshkut.”

Chantel Familjare

e Chantelit vëlla, Lumi, djeg paketën, duke vënë në dukje: “Një gjë nuk e bëjmë, nuk ngatërrohemi me asnjë nga këto gjëra.”

Karen Everett

Chantel udhëton për në Santo Domingo më vonë gjatë sezonit, për t’u larguar Pedro dhe familjen e tij. Traileri zbuloi se ajo i bërtiste ishit të saj – “Ti e di se çfarë bëre, Pedro. Ju po bënit seks me një grua tjetër!”

Chantel Familjare

Chantel e përshkroi sezonin e fundit të shfaqjes TLC si “shpërthyes”, në një intervistë të fundit me ET.

“Ky do të jetë sezoni më dramatik ndonjëherë,” tha ajo. “Dua të them, mendoj se ka kuptim sepse është një lloj finale e të gjithë serialit. Dëgjo, më pëlqen ‘The Family Chantel’ ka ndjekur rënien e martesës sime. Pra, ky është fundi i saj. Pra, natyrisht, do të jetë shpërthyes.”

Shtypni play për të parë më poshtë.

Chantel Familjare transmetohet të hënën në orën 21:00 ET në TLC.