The Family Chantel

Klea

Familja Chantel: Chantel prishet pasi u përball me Pedro për mashtrimin e tij me kartën jeshile

Familja Chantel: Chantel prishet pasi u përball me Pedro për mashtrimin e tij me kartën jeshile

Pedro Jimeno pretendon se nuk ka tradhtuar kurrë Chantel Everett në episodin e fundit të sezonit të serialit TLC, “The Family Chantel.”

Chantel Familjare

Chantel udhëton në Republikën Domenikane për të dalë me ish-bashkëshortin dhe familjen e tij pas divorcit të çiftit, në episodin final të së hënës. Pedro dhe Chantel hyjnë në një debat shpërthyes për martesën e tyre të dështuar, ndërsa kamerat rrotulloheshin.

“Nëse do të besosh se nuk të kam dashur kurrë, mirë, beso se nuk të dua kurrë.” Pedro tym tek ish-i i tij. “Nëse doni të besoni se po ju përdor, më besoni [am] duke ju përdorur. Por, edhe tani deri në fund, nuk beson asgjë, kaq.”

“Ti e di çfarë ke bërë, Pedro”, përgjigjet ajo. “Ju e dini se çfarë keni bërë.”

Chantel Familjare

Ajo shton ndërsa debati nxehet: “E dini çfarë keni bërë, Pedro. F**k.”

Chantel i thotë kamerave — “O zot, të më mashtrosh me njerëz që kam qenë pranë, kjo është thjesht mungesë respekti dhe nuk mund të kërkosh falje për këtë? Çfarë lloj njeriu jeni ju?”

Chantel Everett

Pedro këmbëngul se nuk ka qenë kurrë i pabesë, gjë që e shtyn Chantel të largohej furtunë nga tavolina dhe të shpërthente në lot. Ajo njofton grupin e produksionit se nuk dëshiron të filmohet, pasi vazhdon të qajë në rrugë.

Ndërkohë, e Chantelit vëlla, Lumi, e pyet ish-kunatin e tij-“Burri për njeriun, them unë, si do të ndiheshe po të ishte motra jote? Nuk ke çfarë të më thuash?”

Pedro Jimeno

Pedro thotë prerë – “Asgjë për të thënë.”

e Chantelit zhgënjimi vlon ndërsa ajo bërtet – “Ti po kryeje seks me një grua tjetër!”

Chantel dhe lumi fillojnë të largohen si Pedro thotë – “Chantel, Ju uroj më të mirën.”

Chantel Everett

popullorja “I fejuari 90 ditor” alums takohen personalisht për herë të parë në e Pedros vendasja e Republikës Dominikane, ku më vonë u fejuan. Kamerat TLC të dokumentuara Pedro ardhja në Shtetet e Bashkuara me një vizë K1, e cila i dha çiftit 90 ditë për të vendosur nëse do të lidheshin apo jo. Chantel dhe Pedro u martua në vitin 2017, mes dramës familjare që përfundimisht çoi në grindje fizike.

Ndarja e çiftit shpërtheu ndërsa sezoni përfundoi vitin e kaluar. Kamerat u rikthyen nëntë muaj më pas Pedro bëri lëvizjen e parë për t’i dhënë fund martesës.

Chantel Familjare

Dyshja u nda në prill të 2022 dhe Pedro paraqitën kërkesë për divorc muajin pasardhës, duke deklaruar se martesa e tyre ishte “e prishur në mënyrë të pakthyeshme”. Chantel më vonë përmendi tradhtinë bashkëshortore në dosjen e saj dhe pretendoi se kishte ndodhur dhunë në familje.

Chantel Familjare finalja e sezonit transmetohet të hënën në orën 22:00 ET në TLC.