Fallout i Melissa Gorga dhe Jackie Goldschneider në RHONJ

Klea

Fallout i Melissa Gorga dhe Jackie Goldschneider në RHONJ

Kur Jackie Goldschneider iu bashkua Amvise të vërteta të Nju Xhersit gjatë sezonit 9, mendova me vete, “Do të më pëlqejë kjo zonjë.” Ajo ishte një gazetare me opinione dhe nuk dukej e mbështjellë në botox dhe drama si zonjat e tjera. Ajo u miqësua Melissa Gorga, dhe të dy me të vërtetë dukej se e goditën, por diku përgjatë vijës, aleancat ndryshuan. Melissa kishte vite të historive të saj të bezdisshme që kurrë nuk u ulën mirë me shikuesit, por miqësia me Jackie-n e ndihmoi atë të merrte pak më shumë.

Jackie u përball me përpjekje të shumta për të penguar rolin e saj si amvisa më e re në New Jersey gjatë sezonit 9, duke përfshirë thashethemet për burrin e saj, Evan Goldschneider, që kishte një lidhje dhe përballej me problemet e saj me një çrregullim të të ngrënit gjatë gjithë jetës. Melissa qëndroi në krah të saj, duke ndihmuar për të udhëhequr shoqen e saj të re përmes betejave të reality TV. Por a po përdornin të dy yjet vetëm për një kohë shtesë televizive dhe a është e mundur që asnjëherë të mos u kujdesën për njëri-tjetrin? A mund të ndodhë që ata kurrë nuk kanë bërë miq të ngushtë përgjithmonë byzylykë? Shpresojmë që fansat të marrin disa përgjigje kur të shfaqet premiera e sezonit të ri.

Një miqësi e lulëzuar

Unë gjithmonë i marr miqësitë e Real Housewives me pak kripë, veçanërisht pasi gjysma e grave sapo janë takuar me njëra-tjetrën vetëm kur kamerat fillojnë të rrotullohen. Por Jackie dhe Mel dukej se kishin një lidhje të vërtetë. Duke parë mbrapa, ndoshta ishte sepse Jackie nuk i argëtonte historitë e çuditshme të Teresa Giudice, duke e thirrur shpesh atë. Melissa ka pasur gjithmonë nevojë për një aleat kur është fjala për të mbrojtur veten kundër Terezës. Pra, mund të ndodhë që Mel pa mundësinë e saj për të marrë një grua tjetër në ekipin e saj dhe e kapi atë.

Edhe kur Jackie po zgjidhej nga Jennifer Aydin, Melissa u ngrit në mbrojtje të shoqes së saj. Kush mund ta harrojë përmbysjen epike të tryezës Hamptons gjatë një festë ditëlindjeje me temë pica për fëmijë? Të dy shtuan një frymë të freskët për disa sezone pasi tregoi se disa nga gratë mund të ishin vërtet miq.

Grindja

Sezoni 13 përfundoi me Melissa duke u lidhur ende me Jackie dhe Margaret Josephs pas përplasjes së saj të fundit dhe të madhe me kunatën e saj. Të tre musketierët dukeshin më të afërt se kurrë, por diku në mes të shkëputjes nga xhirimet i goditi ata për një lak. Katalizatori dukej se ishte një përplasje mes Jackie dhe Margaret, ndoshta duke e vënë Melisën në mes. Jackie i tha In Touch se “besimi u prish” me Margaret, por ku qëndronte ajo me Melin?

Sipas Jackie, “Asgjë nuk ndodhi me Melissa. Kështu që nuk e di nëse Melisa thjesht u hodh mbi atë që po ndodhte me mua dhe Margaretën dhe e bëri të sajën. Por unë nuk kam asnjë problem me Melisën; Nuk kam pasur kurrë një debat me Melisën. Kështu që unë po them zyrtarisht se nuk kam asnjë problem me Melisën.” Hmm, kjo është me siguri një gërvishtje e kokës, sepse nuk mund të shqelmoj ndjenjën se po më gënjejnë. Miqësitë mbarojnë, por gjithmonë ka një arsye.

Telashe në Xhenet

Siç thotë fjala, amvisat e fjetura le të gënjejnë, por Melisës duhet t’i ketë munguar memo. Ajo kohët e fundit ndau disa njohuri mbi grindjen përmes Access Hollywood, duke theksuar, “Jackie dhe unë nuk po flasim plotësisht, por definitivisht nuk jemi aty ku ishim.” Sinqerisht, kjo është si unë të them, “Unë nuk do ta ha plotësisht këtë biskotë”, kur të gjithë e dimë se do ta ha. Pra, çfarë është çështja atëherë, Missy G? Shumë fansa menduan se ishte për shkak se Jackie filloi të krijonte një lidhje me Tre, por Melissa mohoi se kjo ishte arsyeja e pushimit të tyre.

Sido që të jetë, më vjen era një histori e re që po vjen pasi duket sikur Melissa nuk ka asgjë për të ofruar, por një tjetër grindje me një aktor tjetër. Edhe pse Jackie u degradua në një “shoqe”, ajo ka qenë më interesante se kur ishte një shtëpiake me kohë të plotë. Vetëm koha do të tregojë nëse zonjat e urrejnë njëra-tjetrën apo nëse marrëdhënia e tyre miqësore është vetëm një akt tjetër për kamerat.