Faith Stowers pretendon se kishte frikë se Lala Kent do ta 'godhte' atë

Klea

Faith Stowers pretendon se kishte frikë se Lala Kent do ta 'godhte' atë

Beteja ligjore mes Faith Stowers dhe Bravo mund të jetë i çrregullt. Ish-anëtarja e kastit të Vanderpump Rules ngriti një padi kundër Bravo dhe NBC, duke pretenduar se ajo ishte diskriminuar racialisht gjatë kohës së saj në shfaqje. Ajo përshkroi një kulturë toksike ku u përball me “racizëm, ngacmim seksual dhe sulm fizik”. Në dokumentet e gjykatës, ajo bëri thirrje konkretisht Lala Kentpër të cilin ajo pretendon se “e ka sulmuar me dhunë”.

Sigurisht, ne e dinim tashmë se Faith kishte takime negative me Stassi Schroeder dhe Kristen Doute. Ata thirrën policët për Faith dhe e akuzuan atë në mënyrë të rreme për një krim. Këto akuza kundër Lalës – të cilat Faith i ka përmendur në të kaluarën – mund ta hedhin nga uji atë incident të kaluar. Radar Online raportoi të gjitha detajet.

Faith pretendon se Lala tërhoqi një thikë mbi të, por një burim e quan atë “qesharake”

Në dokumentet e gjykatës, Faith kujtoi një takim që dyshohet se kishte pasur me Lalën në dhomën e ngrënies së SUR. Asnjë prej tyre nuk arriti në TV, por ata gjoja po debatonin për Faith duke zbuluar diçka që Lala “besonte se ishte thënë në fshehtësi”. Kur Faith u përpoq të largohej nga lufta, gjërat me sa duket u shëmtuan.

“Kent u nervozua shumë, duke humbur të gjithë vetëkontrollin dhe duke gjuajtur me gjemba në Stowers. Stowers dhe Kent u tërhoqën në një dhomë të pasme, me Kentin që ende bërtiste”, thuhej në padi.

“Me kamerat që rrotulloheshin, Kent rrëmbeu një thikë nga një banak aty pranë dhe filloi ta tundte në Stowers, duke e mbajtur në qafë dhe duke kërcënuar se do të 'priste ab*tch',” vazhdoi padia.

Në dokumentet e gjykatës, Faith përshkroi një ndjenjë terrori teksa shikonte në sytë e Lalës. Ajo tha se dukej sikur Lala “e humbi kontrollin”. Faith pohoi se kishte frikë se shoku i saj i aktorit do ta “godhte me thikë, ta copëtonte ose ta shpërfytyronte”.

Faith shprehu se si mendoi të shkonte te organet e zbatimit të ligjit për incidentin, por një producent i quajtur Bill Langworthy u përpoq ta dekurajonte këtë.

Ish-ylli i VPR-së, Stassi Schroeder, dukej se konfirmoi incidentin që në vitin 2020.

Reality Tea foli me një burim me njohuri për situatën, i cili tha se “e gjithë kjo është qesharake”.

“Nuk ka rastësi që këto pretendime të vijnë përpara se ajo të fillojë një podcast këtë fundjavë,” vazhduan ata. “Ky është një model sjelljeje. Ajo është e dëshpëruar… është e gjitha pa meritë.”

Ndërkohë, Faith do të luajë në filmin Cash Out 2: High Rollers. Çuditërisht, është drejtuar nga ish-i kontrovers i Lalës, Randall Emmett. Sipas Variety, Faith e quajti Randall “të mrekullueshëm” dhe e mbështeti atë si prind.