Etiketat më të mira dhe më të këqija të RHONJ ndër vite

Klea

Etiketat më të mira dhe më të këqija të RHONJ ndër vite

Jam shumë i lumtur që Amvise të vërteta të Nju Xhersit janë kthyer në ekranin tim të vogël. Sinqerisht, unë isha pak i paqartë ndërsa prisja sezonin 14. Por në kohën time joproduktive mes shikimit të çdo ekskluziviteti tjetër të Bravo, mendova, “Cilat ishin disa nga etiketat më të mira të RHONJ?” Kasti i Garden State ka qenë një hap mbi pjesën tjetër. Midis grindjeve familjare, goditjeve nga turma dhe trollëve të picave (IYKYK), kishte shumë opsione për të zgjedhur. Kështu që bëni një zhytje të thellë me mua – nuk do të zhgënjeheni.

Teresa (Më e mira)

Sezoni 10 i Real Housewives of New Jersey la të varur në balancë miqësinë e Margaret Josephs dhe Teresa Giudice. Gjatë gjithë sezonit, Jennifer Aydin kishte fërkuar shumicën e aktorëve në mënyrë të gabuar, por Tre qëndroi në këmbë pranë shoqes së saj. Gjatë gjithë kësaj, fansat panë sesi Joe Giudice u deportua nga paraburgimi ICE në Itali, me Tren që u detyrua të përballej me faktin se martesa e saj kishte përfunduar. Etiketa e saj vuri në dukje me vend, “Nëse më fërkon në mënyrën e gabuar, nuk do të ketë më namaste.” Edhe pse kishte gramatikë të keqe të markës nga Teresa, kjo na tregoi se OG nuk ishte i gatshëm të shtrihej dhe të merrte katrahurën e askujt.

Jackie (Më e keqja)

Unë do të jem i sinqertë: isha një fanse e vërtetë e Jackie Goldschneider kur ajo u shfaq për herë të parë në RHONJ. Kështu që harrova që ajo u dha fansave këtë humdinger në sezonin 10. Jackie tha: “Mos lejoni që minibusi t'ju mashtrojë. Kjo nënë nuk do të rrokulliset për askënd.” Jackie kishte një sezon të vështirë pasi ajo u përball me çrregullimin e saj të të ngrënit dhe kokën e kokës me Jen gjatë gjithë sezonit. Por burrë, ajo mund të na kishte dhënë diçka pak më emocionuese. Dua të them, dëgjoj se ajo e di Miriam Webster.

Melissa (Më e mira)

Melissa Gorga ka pasur disa etiketa të shkëlqyera gjatë viteve. Por askush nuk më flet më shumë se sezoni 6. Nëna e tre fëmijëve u tha fansave të Garden State: “Kam mësuar të fal dhe të mos pendohem kurrë.” Melissa ishte kudo në vend këtë sezon, por më së shumti e kaloi kohën e saj duke mbështetur Terezën dhe Joe gjatë seancave të tyre gjyqësore. Ajo u përpoq të bënte më të mirën për t'i vendosur problemet e tyre në të kaluarën për t'u siguruar që Tre e dinte se familja e saj e mbështeste. Bëri shumë mirë pasi familjet nuk flasin më, por ajo u përpoq, apo jo?

Tereza (Më e keqja)

Sezoni 5 ishte kur klani Gorga/Giudice u grind. Pra, etiketa e Terezës për “Urrejtësit do të urrejnë, por unë thjesht dua, dua, dua” nuk kishte kuptim. Tereza po përpiqej të përmirësonte marrëdhënien e saj me Jacqueline Laurita, por në fund, ata nuk mundën ta rifitonin atë shkëndijën e vjetër. Teresa dhe Joe Gorga panë gjithashtu një ekspert marrëdhëniesh, por pa dobi, aq shumë për flluskën e dashurisë.

Caroline (Më e mira)

Sezonet 1 dhe 2 të Real Housewives of New Jersey shfaqën një deklaratë ikonike nga Caroline Manzo. Unë ende mund të dëgjoj nënën e tre fëmijëve duke thënë: “Nëse do të ngatërrohesh me familjen time, po ngatërrohesh me mua.” Fjalët më të vërteta nuk janë thënë kurrë sepse kjo është fjalë për fjalë mantra e Jersey. Personaliteti i Caroline-it-tho-it-si-it-është i mahnitur shikuesit. Dhe ajo i qëndroi besnike fjalëve të saj. Ajo kurrë nuk lejoi askënd të përfitonte nga burri apo fëmijët e saj. Thjesht më pëlqeu besnikëria e palëkundur.

Dolores (Më e keqja)

Tani, I DUA Dolores Catania. Ajo është muskuli i Jersey. Por etiketa e Sezonit 14 thjesht nuk më mbeti e shkurtër. Nëna e dy fëmijëve tha me krenari se unë jam një vajzë nga Paterson, duke luajtur Zvicrën, duke u takuar me një irlandez.” Dua të them, ajo po na jep një skenë ikonike të uljes së fundit të sezonit të denjë për The Godfather, dhe kjo është ajo për të cilën produksioni ra dakord si etiketa e saj? Sinqerisht, do të kisha mbledhur, “Mirëserdhët, të poshtër.” Ajo ka më shumë një unazë në të, nuk mendoni?

Teresa (Më e mira)

Etiketa e Sezonit 1 ishte e zgjuar dhe e paqartë. Si një vajzë tjetër nga Jersey, nuk mund t'ju them se sa herë miqtë jashtë shtetit më kanë tallur për krenarinë time të shtetit. Por siç tha Teresa, “Njerëzit thjesht tallen me Jersey Girls, por unë mendoj se ata janë thjesht xhelozë.”