Është e padrejtë të urresh për Ariana Madix për vendosjen e kufijve të qartë

Klea

Është e padrejtë të urresh për Ariana Madix për vendosjen e kufijve të qartë

Sezoni 11 i Vanderpump Rules tregon se sa shpejt fansat mund të aktivizojnë një anëtar të kastit. Për muaj të tërë, ndjekësit e Bravo u mblodhën përreth Ariana Madix. Por me kalimin e skandalit të Scandovalit, u shua edhe pak durimi për Arianën. Papritur, biondja duket se është bërë horra vetëm sepse vendosi të vendosë disa kufij. Po, mund të jetë e çuditshme që ajo të ketë qëndruar për kaq gjatë në shtëpinë e tyre të përbashkët në fshatin Valley. Megjithatë, ajo kishte arsyet e saj.

Ariana është e çmendur si ferri, duke u përpjekur të mbrojë jo vetëm veten, por edhe kafshët e saj. Ajo ka kaluar diçka shumë traumatike dhe do të duhet kohë për të kuptuar normalitetin e saj të ri. Pra, pse njerëzit i kthejnë brekët e tyre në një kthesë sepse Ariana nuk dëshiron të pretendojë se është shoqja më e mirë me ish-in e saj?

Ajo ishte me Sandoval për gati një dekadë

Ariana ishte me Tom Sandoval për 10 vjet, kështu që mendoj se vajza meriton një pushim. Ekziston një thënie e vjetër që të shërosh nga një ndarje; ju duhet gjysma e kohës që keni qenë me atë person. Pra, për Arianën, do të ishin dashur pesë vjet për të kapërcyer marrëdhënien e saj. Zyrtarisht ka kaluar një vit që kur mësoi se partneri i saj po tradhtonte me shoqen e saj të mirë. Le ta shkurtojmë vajzën pak. Unë do të vë bast që Ariana duhet të deprogramojë veten nga Tom, dhe kjo nuk mund të jetë e lehtë.

Ne e kemi parë Tom Arianën me benzinë ​​gjatë viteve dhe e dimë se nuk duhet të jetë e lehtë të kuptosh se mund të mos e kishe njohur kurrë vërtet njeriun me të cilin po dilje. Mendoj se Ariana po ecën me aq hijeshi sa të mundet, ndërkohë që ecën në jetë pa një person me të cilin mendonte se do të ishte përgjithmonë. Pra, nëse ajo del pak e hidhur, e kuptoj.

Pump Rules u kthye menjëherë në xhirime për Sezonin 11

Bravo nuk e pranoi këshillën time dhe priti gjashtë muaj përpara se të merrte kamerat e tyre dhe në vend të kësaj u hodh së pari në dramën e grupit duke shpresuar të kapte disa momente emocionuese. Në vend që të binte në radhë, Ariana zgjodhi të mos ndërvepronte me Tomin. Përsëri, nuk mendoj se ideja është e gabuar, por është e vështirë kur je në një shfaqje televizive realitet me djalin. Mjerisht, Ariana nuk pati asnjë sekondë për të marrë frymë pasi u detyrua të shkonte në ditët e plazhit apo të dilte në bar me të njëjtin burrë që e theu zemrën e saj në një milion copë.

Gratë duhet të nderohen për vendosjen e kufijve të qartë

Kufijtë mund të ndihmojnë në përcaktimin e asaj që është në rregull dhe jo në një marrëdhënie, dhe në vend që të shmanget, Ariana duhet të lavdërohet për vendimin e saj për të mbajtur veten të sigurt. Ariana ka zgjedhur ta mbajë veten të lirë nga çdo manipulim, duke mbrojtur shëndetin e saj mendor. Nuk kishte asnjë respekt mes Tomit dhe Arianës, por konkurrentja e Dancing with the Stars tani po sigurohet që ajo të respektojë nevojat e saj ndërsa përpiqet për një jetë më të pavarur. Ariana duhet të jetë një model për të tjerët që kalojnë një ndarje, sepse ajo po tregon se si të rikthehet atje në botë dhe të mos e shëtisin anembanë.

Sandoval ka treguar shenja të kufizuara rritjeje

Nëse jam i sinqertë këtu, Sandy ka treguar hapa të vegjël, të vegjël kur bëhet fjalë për rritjen e tij personale. Po, ne e kemi parë atë duke shkuar në turneun e tij të faljes, por fjalët janë të zbrazëta. Unë mendoj se Tom është më i mërzitur që epoka e tij zuzare ka zgjatur kaq gjatë dhe tani po përpiqet të përshpejtojë procesin e pajtimit. Edhe pse e shohim duke bërë punë ekstreme me frymëmarrje, duke medituar dhe duke vrapuar, ai nuk mund të vazhdojë të ikë nga përgjegjësia. Dhe shumica e trajtimeve të çuditshme të terapisë duken si një shfaqje tymi dhe pasqyra. Pra, tani për tani, le t'i japim të gjithë një dorë Arianës, sepse ajo po bën diçka të vështirë: të largohet nga një marrëdhënie toksike dhe afatgjatë.

Vanderpump Rules ofrohet për t'u transmetuar në Peacock.