Erin Lichy jep kontekst prapa komenteve të Shady Jenna Lyons

Klea

Erin Lichy jep kontekst prapa komenteve të Shady Jenna Lyons

Sezoni i rifilluar i The Real Housewives of New York mund të ketë transmetuar ribashkimin e tij në tetor të vitit 2023, por ka ende çështje të pazgjidhura për të diskutuar. Ose ndoshta është thjesht Erin Lichy që ndjen nevojën për vendosmëri. Sidomos duke pasur parasysh se ajo u vendos në vend në ribashkimin e Sezonit 14 për komente të dyshimta për bashkë-yll Jenna Lyons.

Muajin e kaluar, Bravo konfirmoi se i gjithë kasti i rifilluar do të rikthehet për sezonin 15. Pra, ndoshta kjo krijoi një urgjencë për profesionisten e pasurive të paluajtshme për të diskutuar komentet e saj për të preferuarin e çuditshëm RHONY.

Erin nuk e mendoi se grupi do të “gel” me Xhenën

Gjithçka u rrëzua gjatë ribashkimit të sezonit 14. Modelja Ubah Hassan e akuzoi Erin se ishte më pak se entuziast që Jenna t'i bashkohej kastit. Pritësi Andy Cohen e quajti atë një “bombë anësore” në atë kohë.

“Unë mendoj se ne duhet të fokusohemi në atë se pse ju djema nuk e donit Jenna në shfaqje,” tha Ubah në ribashkim.

Shpejt deri në 8 Prill 2024, dhe Erin zgjodhi të adresojë komentin në Behind the Velvet Rope me David Yontef, duke e quajtur atë një deklaratë që “fjalë për fjalë nuk kishte kuptim”. Bravolebrity ndanë gjithashtu një kontekst.

“Ne ishim vërtet të afërt me një nga producentët tanë dhe po përballeshim me ta, duke hedhur shampanjë. Ne ishim thjesht budallenj,” shpjegoi Erin. “Dhe ata na treguan për [Jenna joining the cast]. Dhe ne ishim si 'A?'… Sepse ajo ishte një largim i tillë nga të gjithë të tjerët. Dhe ajo është Jenna, dhe ajo ka një karrierë të madhe. Pra, ne ishim thjesht si, 'Kjo është interesante. Ashtu si unë nuk e shoh se si do të bëhet xhel. A do të lidhemi të gjithë?' Nuk e dinim.”

“Nuk kishte hije. Është sikur jam konfuze”, shtoi ajo. “Kjo eshte. Fjalë për fjalë nuk ishte menduar të ishte si, 'Jo, nëse ajo bën shfaqjen, ne nuk do ta bëjmë atë'”.

Erin i jep shumë meritë Xhenës për daljen “jashtë zonës së saj të rehatisë”

Erin ndihej konfuz sepse ajo “me të vërtetë nuk e njihte Xhenën”. Megjithatë, çuditërisht, ata përfunduan duke u lidhur gjatë xhirimit të shfaqjes. Ajo “nuk priste të ndihej aq e afërt me të”.

“Vërtet nuk e kam bërë”, ka reaguar Erin. “Dhe kurrë nuk do të më interesonte të isha pranë dikujt, sepse as nuk e dija se ajo ishte. Të mos jetë një [expletive], por nuk e dija. Nuk e dija se kush ishte ajo.”

Jenna mori shumë kredi nga shokët e saj të aktorëve për daljen nga zona e saj e rehatisë.

“Ajo do të shfaqet dhe do të largohet nga zona e saj e rehatisë,” tha Erin. “Ne e pamë atë të kthehej në zonën e saj të rehatisë disa herë. Unë nuk mendoj se ajo është në atë nivel. Unë mendoj se ajo po hapet. Ajo na ka thënë se nuk ka pasur kurrë një grup të dashurash. Ajo kurrë nuk e kishte atë. Kështu që kjo duhet të jetë shumë e re për të.”

Është interesante që Erin mendon se Jenna u hap shumë. A do të arrijnë fansat e RHONY të shohin diçka ndryshe nga Jenna sezonin e ardhshëm? Dhe a mjaftoi shpjegimi i Erinit për të korrigjuar bombën e ribashkimit? Sezoni 15 ka shumë potencial për dramë me siguri.