Pse festa e përvjetorit të Erin Lichy ra në shesh

Klea

Erin Lichy është bërë zuzari numër 1 në RHONY

Pavarësisht nga ajo që pohoi Jessel Taank, Shtëpiake të vërteta të Nju Jorkut Reboot cast patjetër ka një zuzar. Ndonëse disa nga zonjat RHONY dhanë dridhje zuzare, njëra është ngritur në krye të paketës. Pas episodeve të fundit, zyrtarisht duhet të kurorëzojmë Erin Lichy si zuzari numër një në grup. Le të shpjegojmë me një vështrim veprimet antagoniste të Erinit deri tani.

Festa e përvjetorit

Noam Galai/Getty Images

Çdo zuzar i mirë i Bravo është gjithashtu një divë e madhe, dhe pas rinovimit të betimit të saj dhe të bashkëshortit Abe, mendojmë se është e sigurt të themi se Erin i përshtatet kësaj faturë.

Gratë e tjera u qortuan se flisnin gjatë fjalimeve të pafundme. Por a mund t’i fajësoni ata? Siç tha Brynn Whitfield, u duk si mburrje e pafund se sa të pasur janë dhe sa e mrekullueshme është jeta e tyre.

Festa tregoi gjithashtu se Erin nuk është më i menduari i grupit. Kateringu linte shumë për të dëshiruar, aq sa Sai De Silva u zhyt herët.

Tantrum në mbledhjen e festave të Brynn

Cindy Ord/Getty Images

Të gjithë mund të pajtohemi se Brynn gaboi që flirtoi me Abe. Dhe se ndoshta nuk duhej t’i bënte ato komente për babin e Erinit. Por, siç e kemi parë, Brynn flirton me të gjithë. Dhe falë reagimit të tepruar të Erin, kur gjithçka u tha dhe u bë, ne u ulëm më shumë në anën e Brynn.

Erin tha plotësisht se ajo donte të “shkatërronte” festën e dekorimit të kurorës së festës së Brynn. Nata përfundoi me sulmin e saj në mënyrë dramatike pasi bërtiti, “ju djema të gjithë thithni” me shokët e saj të kastëve. Ndërsa shumë shikues kanë vënë në dyshim nëse ajo është me të vërtetë vetëm 35 vjeç, momente si ky tregojnë papjekurinë e saj të pabesueshme dhe mentalitetin e ngecur në shkollën e mesme.

Duke bërë shaka Ubah Hassan

Ubah Hassan dhe Erin Lichy
Bravo/YouTube

Erin Lichy premtoi se do të kthehej në Ubah Hassan për shkak se e shtyu atë në një pishinë. Ajo e bëri këtë përmes një shakaje të pamenduar dhe të shurdhër. Në udhëtimin e aktorëve në Anguilla, Erin mendoi se do të ishte qesharake të fshihte telefonin e Ubah. Kjo tashmë nuk është një shaka e madhe për të filluar. Edhe Sai, i cili ndan brezin e egër të Erin-it, mendoi se shkoi shumë larg.

Fakti që ajo e bëri këtë si shpagim, pasi bëri një skenë në festën e kurorës për t’u kthyer në Brynn, tregon një model. Ajo thjesht nuk mund të lërë asgjë të shkojë.

Ajo që e bën më keq është se Erin nuk e mori parasysh pse Ubah mund të ishte kaq i mërzitur për të vendosur gabim telefonin e saj. Sipërmarrësja me salcë të nxehtë ishte e shqetësuar se familja e saj nuk mund ta arrinte. Në vend që të tregonte ndjeshmëri dhe të kërkonte falje, Erin u dyfishua. Paaftësia e saj për të pranuar ndonjëherë keqbërjen është ndoshta tipari i saj i poshtër më zhgënjyes.

Të paktën ajo është premtuar se nuk do të bëjë shaka më Ubah. Por mes kësaj dhe veprimeve të saj ndaj Jenna Lyons dhe Jessel, udhëtimi i vajzës tregoi vërtet cilësitë më të këqija të Erin.

Ajo është me dy fytyra me Xhenën

Bravo/YouTube

Jenna lavdëron shpesh Erin, kështu që ndoshta ka më shumë në dinamikën e tyre që nuk e kemi parë ende. Por tani për tani, Erin vazhdon të sillet si shoqja e Xhenës një minutë dhe më pas fillon të flasë pas shpinës së saj.

Erin ishte ajo që u tha të tjerëve se Xhena shkoi herët në Anguilla sepse nuk donte të fluturonte me autobus. Kjo i bëri të gjithë të bashkoheshin me të preferuarin e fansave të RHONY, i cili ishte i vështirë për t’u parë. Sidomos sepse Jenna tashmë po ndihej e pambrojtur duke pasur parasysh problemet e saj shëndetësore. Ashtu si me shakanë në Ubah, Erin tregoi se vepron pa marrë parasysh se çfarë po kalojnë të tjerët.

Ajo vazhdon të vijë për Jessel

Jessel Taank, Erin Lichy, Sai De Silva
Sean Zanni/Getty Images

Erin dhe Jessel nuk janë parë sy më sy që nga udhëtimi në Hamptons. Megjithatë, kjo nuk e ndryshon faktin që Erin ka qenë jashtë linjës këto episodet e fundit. Por ajo nuk ishte vetëm fajtore për grindjen e fundit me Jessel, siç bëri edhe Sai më së shumti.

Duke treguar edhe një herë se sa shumë u pëlqen të flasin pas shpinës së njerëzve, Sai dhe Erin të dy bënë komente të vrazhda për çështjet e intimitetit në martesën e Jessel. Më pas, ata kundërshtuan atë që tha britanikja për sfondin e saj financiar. Sinqerisht, dukej sikur e akuzuan se gënjeu për asnjë arsye tjetër veçse për të filluar dramë.

Nëse tregohemi bujarë, ndoshta edukimi i vështirë i vetë Sait e turbulloi gjykimin e saj. Por cili ishte justifikimi i Erinës? Jessel nuk gaboi kur tha se dukej se ishte një projeksion i privilegjit të vetë Erinit mbi të.

Kompleksi i saj i Superioritetit është i lodhshëm

Erin Lichy
Bravo/YouTube

Me siguri duket se Erin Lichy mendon se është më e mirë se të gjithë. Ose, ajo është në të vërtetë e pasigurt dhe kompensuese. Sido që të jetë, mburrja e saj e vazhdueshme, ndërsa bën gërmime me të gjithë të tjerët, është rraskapitëse.

Fyerjet e saj nuk janë të zgjuara, qesharake apo të citueshme. Në vend të kësaj, ata janë thjesht të këqij.

Ai donacion politik

Erin Lichy
Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images

Shembujt e mësipërm të ligësisë së Erinit janë padyshim të mirë për të nxitur dramë televizive të realitetit. Por për disa shikues, donacionet e Erin për fushatën e Donald Trump e shpallën atë si zuzare para se të fillonte sezoni.

Erin ia drejtoi donacionet Trumpit, por shpjegimet e saj lanë shumë për të dëshiruar. Ajo pranoi se votoi për të në vitin 2016, me përshtypjen se ai do të mbështeste Izraelin. Por, ç’të themi për donacionet e saj të shumta për fushatën e 2020-ës, përfshirë pasi Trump humbi ndaj Joe Biden?

Po, Erin mund të votojë dhe t’i japë para kujt të dojë. Por fansat e RHONY janë më se të justifikuar të jenë të neveritur që ajo mbështeti një kandidate raciste, seksiste, homofobike dhe fanatike në mënyrë të pafalshme.

Dhe le të mos harrojmë se si Trump është një ngacmues i madh që sulmon të gjithë në sy. Nëse Erin me të vërtetë dëshiron që njerëzit të besojnë se ajo nuk është më pjesë e bazës së tij, ajo ndoshta duhet të ndalojë së ndarë ato tipare.