Erika Jayne Takimi me Viktimat e Përvetësimit të Tomit është Icky

Klea

Erika Jayne Takimi me Viktimat e Përvetësimit të Tomit është Icky

Që nga shpallja e divorcit nga bashkëshorti i saj, Tom Girardi, në ditën e zgjedhjeve në nëntor 2020, asgjë nuk ka shkuar mirë për Erika Jayne. Vetëm disa orë pasi u publikua lajmi, u ngrit një padi duke pretenduar se divorci ishte thjesht një shpërqendrim nga pretendimet se Tom Girardi përvetësoi para nga të vejat dhe jetimët e viktimave të rrëzimit të fluturimit 610 të Lion Air.

Amvise të vërteta të Beverly Hills ylli nuk është emëruar në asnjë kostum federal. Megjithatë, ajo ka pasur disa beteja civile, njëra prej të cilave ka përfunduar së fundmi. Paditësit paditën Erikën për ndihmën dhe nxitjen e Tomit në mashtrimin e supozuar. Por në fund të fundit, gjyqtari përcaktoi se ajo nuk dinte për krimet e supozuara. Si rezultat, ajo mbajti vathët famëkeq 750,000 dollarë. Tani, në The Housewife and the Hustler 2: The Reckoning, Erika është gati të takojë disa nga viktimat e burrit të saj. Megjithatë, gjithçka që mund të mendoj është se sa e rëndë ndihet e gjithë kjo.

Erika një herë deklaroi se ishte viktima

Jeta po shkon mjaft mirë për Erika, e cila madje ka qenë në gjendje të punësojë skuadrën e saj të plotë, kështu që nuk jam i sigurt pse ajo do të kishte pranuar të takonte ndonjë nga viktimat, sepse kjo nuk do t’i shkonte mirë asaj. Terapisti i saj i ka thënë tashmë se duhet të mësojë të empatizojë, kështu që ndoshta ky takim është detyrë shtëpie? Gjatë sezonit 12 të RHOBH, Aspen nuk ishte një vend për ski, por për të parë përbindëshin që ishte Erika të rritej gjithnjë e më shumë me vetëbesim.

Pas një koktejli të tepërt, ajo u tha grave 90210, “Unë nuk flas për askënd tjetër përveç meje.” Garcelle Beauvais ishte ndoshta kritikja më e ashpër e Erikës. “Erika është thjesht aq e mësuar me një stil të caktuar jetese, saqë as nuk po e bën bashkë që, duke pasur parasysh situatën me Tomin, nuk është koha për të folur për këto çanta të shtrenjta apo sa para keni shpenzuar”, komentoi Garcelle. “Kjo nuk është një pamje e mirë.”

E dini çfarë tjetër nuk ishte një pamje e mirë? Erika bërtet: “Pse po i kap mëkatet e dikujt që jam divorcuar? Ata nuk janë viktimat e mia.”

Takimi është i pasinqertë

Ne të gjithë e dimë se Erika nuk ka sharje për askënd tjetër përveç vetes, kështu që pse po i nënshtrohen një takimi të rremë? Lëvizja duket si një marifet për marrëdhëniet me publikun që nuk do të shkojë mirë. Erika ecën e përulur, me vetëbesim, duke vënë në dukje: “Unë nuk e di çfarë të them.” Promoja tregon Tomin si një mjeshtër manipulues, i cili madje pati guximin të telefononte Los Angeles Times.

Viktimat vunë në dukje se megjithëse ishte mirë që Erika të luante viktimën në Real Housewives të Beverly Hills, ata donin që ajo të mos ishte një “c*nt” dhe thjesht të kërkonte falje. A e kanë parë ndonjëherë këta njerëz Erika në serial; duhet ta dinin më mirë. Kur u pyet pse iu desh kaq shumë kohë për t’iu afruar ndonjë prej viktimave, ajo thjesht u përgjigj: “Nuk më është kërkuar kurrë ta bëj këtë. Askush nuk ishte vërtet i interesuar për anën time të historisë.”

Verdikti im

E kuptoj pse Erika do të donte të përpiqej të pastronte reputacionin e saj, por tashmë është prishur. Sipas Variety, Kimberly Archie, avokati i Tomit komentoi: “Takimi ndodhi sepse Erika i quajti viktimat ‘viktima të supozuara’ në “The Real Housewives of Beverly Hills”. Viktimat ishin vërtet të mërzitur për këtë. Ata nuk donin para nga Erika. Ata donin që ajo të ndalonte së foluri për gjëra për të cilat ajo në fakt nuk e di se çfarë po flet, veçanërisht kur u përket atyre dhe çfarë u ndodhi atyre për shkak të asaj që bëri Tom dhe avokatët e tjerë në firmën e tij Girardi & Keese.

Thjesht nuk mendoj se një turne shpengimi në 2024 është mënyra për të shkuar për Erika. Ajo ndoshta duhet të ishte përqendruar në vendqëndrimin e saj në Bet It All On Blonde. E vetmja mënyrë se si ky dokumentar i ri mund të jetë më keq për Erikën është nëse ajo paraqitet e veshur në tavolinë vathë diamanti. Vë bast se viktima mund t’i tregonte asaj se ku t’i ngjitte ato.