Erika Jayne

Klea

Erika Jayne pretendon se menopauza e ka bërë atë të dobët, jo përdorimin ozempik

Erika Jayne pretendon se menopauza e ka bërë atë të dobët, jo përdorimin ozempik

Erika Jayne hodhi poshtë thashethemet se ajo po përdorte Ozempic për të hequr kilogramët gjatë një paraqitje të së martës Shikoni Çfarë ndodh drejtpërdrejt.

Amvise të vërteta të Beverly Hills Ylli e vlerësoi menopauzën për ndihmën e saj për të arritur figurën e saj prerëse.

Erika Jayne

Ozempic është një emër i markës për semaglutide dhe tirzepatide – të njohura gjithashtu si Wegovy dhe Mounjaro – medikamente që punojnë në tru për të penguar oreksin e përdoruesit.

Erika Jayne

Pas nikoqirit, Andy Coheni tha këngëtares se ajo dukej si një “pëshpëritje e vetes”, Erika konfirmoi humbjen e saj të dukshme në peshë.

“Po, kam rënë në peshë dhe e kam bërë atë hormonalisht”, tha ylli i Bravo.

Erika Jayne

“Jo aleat i Ozempik?” Cohen pyeti.

“Po kaloja menopauzë” Erika u përgjigj, duke shtuar, “kështu që i hoqa të gjitha”.

Erika Jayne

Erika Jayne u dyfishua vetëm kur e ftuara, Jackie Hoffman, shprehu dyshimin se çdo grua “humb peshë në menopauzë”.

“Shkova te doktori dhe thashë hiqe”, shpjegoi personaliteti i “Pretty Mess”, duke shtuar se nuk donte të “shkaktonte” asnjë shikues me komentin e saj personal.

“Ne e kemi këtë bisedë në Beverly Hills dhe kemi një anëtar të kastit me një çrregullim të të ngrënit,” shtoi ajo, duke iu referuar bashkë-yllit. Kristal Kung Minkoff, e cila tregoi për luftën e saj me buliminë, sezonin e kaluar.

Erika Jayne

Erika Jayne’s Shpjegimi ngjalli reagime të përziera në Twitter, me disa përdorues që e brohorisnin dhe të tjerë që shprehnin dyshime se ajo ishte e qartë për sekretin e humbjes së peshës.

Një fans spekuloi se Hoffman “nuk i besonte mbretëreshës Erika Jayne se ajo humbi peshë gjatë menopauzës në vend të Ozempic.

Erika Jayne

Një person tjetër hyri, duke pyetur veten nëse “ndokush” po blinte Erika’s histori.

E Erikës komentet erdhën pas bashkë-ylltarit, Kyle Richardsmohoi përdorimin e ilaçit të diabetit për të përmbushur objektivat e saj të humbjes së peshës, në fillim të këtij viti.

Erika Jayne

Në fillim të këtij viti, nëna e katër fëmijëve shpjegoi se marrja e shëndetit të saj prioritet kishte rezultuar në një figurë të dobësuar.

“JO alkool, bukë, makarona, sheqer. Unë ha proteina, fruta dhe perime. Kyle tha, në janar. “Tani që jam pesha që dua të jem, herë pas here do të kem sasi të vogla makaronash etj. Por jo alkool që nga 15 korriku.”

Shumë yje të realitetit kanë rrëfyer se kanë përdorur ose provuar Semaglutide për të hequr kilogramët e bezdisshëm.

Erika Jayne

Në qershor, ylli i RHOC, Emily Simpson, rrëfeu se kishte përdorur Ozempic dhe liposuction për të nisur udhëtimin e saj drejt shëndetit më të mirë. Anëtarët e kastit të RHONJ, Jennifer Fessler dhe Dolores Katania u përballua me përdorimin e shkurtores në prill.

Javen e shkuar, RHOC burri, Dr. Terry Dubrow, inkurajoi publikun që të “hapte dialogun” në lidhje me modën e humbjes së peshës dhe të shmangte turpërimin e yjeve që kanë pranuar se kanë përdorur ilaçin.

Terry Dubrow

Kirurgu plastik 64-vjeçar tha në podkastin “Virtual Reali-Tea” të Page Six – “Mendoni si Botox 10 vjet më parë kur askush nuk do ta pranonte. Tani të gjithë e pranojnë Botox-in.”

Kyle Richards

Ne prill, Cohen mbrojti vendimin e tij për të lavdëruar “zonja shtëpiake” të ndryshme për kërcimin në trenin Ozempic, duke u thënë dëgjuesve të tij të Radio Andy – “Dua të them, nëse Dolores shfaqet 15 kilogramë më i lehtë, më duhet të zbuloj se si ndodhi.”

Cicëroj I Instagram I YouTube Ι Facebook Ι Na dërgoni këshilla