Erika Jayne e RHOBH akuzohet për 'gjakderdhje' të pasurisë së thatë, duke u përpjekur të përfitojë nga mashtrimi i burrit

Klea

Erika Jayne e RHOBH akuzohet për ‘gjakderdhje’ të pasurisë së thatë, duke u përpjekur të përfitojë nga mashtrimi i burrit

Duket sikur Erika Jayne mund të jetë duke u përpjekur për një hark shpengimi të sezonit 13, por nuk jam i sigurt se do të qëndrojë. Nuk ka dyshim se Amvise të vërteta të Beverly Hills Ylli duket i mahnitshëm pas kthimit të serialit, dhe ajo i detyrohet të gjitha menopauzës dhe hormoneve. Jo Ozempik. Definitivisht jo Ozempic.

Erika prej kohësh është në një betejë ligjore të pafundme me bashkëshortin e ndarë, Tom Girardi. Çifti është akuzuar për përvetësim, kërkesë divorci për të mbrojtur pasuritë dhe mashtrim. Tani, ndërsa EJ përpiqet të riparojë imazhin e saj, ajo po përballet me një akuzë për “gjakderdhje” të pasurisë së Big Daddy. Radari ka detajet.

Është ende XP3N$$I/E të jetë EJ

Erika po përpiqet, ju djema. Përpjekja për të zhvilluar ndjeshmëri në mënyrë që ajo të ndalojë ofendimin e rastësishëm të Dorit Kemsley. Dua të them, EJ do të shkojë në terapi dhe gjithçka. Ajo po përpiqet gjithashtu t’i kthejë ata vathët e mallkuar me diamant. Ndoshta sepse kushton vetëm rreth 1 dollarë për të parë shfaqjen e saj në Vegas tani…

Ne të gjithë i mbajmë mend bukuroshet famëkeqe që Erika kishte veshur rastësisht, pavarësisht se e dinim që viktimat e Tomit u shkatërruan sepse ai ishte një mashtrues. Për shkak se edhe Erika e sheh veten si viktimë e Tomit, ajo e vendos veten në të njëjtin nivel me të vejat dhe jetimët. Ajo ndjeu dhimbjen e varfërisë kur iu desh të largohej nga Pallati Pasadena dhe të shkonte në një apartament 1500 metra katrorë. Për më tepër, Erika i humbi vathët kur u nxorën në ankand për të ndihmuar në kthimin e viktimave të Tomit.

Ndërsa në të kaluarën, EJ është akuzuar si një gërmues ari, tani ajo po akuzohet se ka shkaktuar “gjakderdhje ekonomike” në pjesën e mbetur të pasurisë së Tomit.

Në vitin 2020 Tom u detyrua të falimentonte sepse krimet e tij filluan ta kapnin. Thuhej se ai drejtonte firmën e Girardi Keese si një MLM dhe avokati dikur shumë i respektuar nuk ishte gjë tjetër veçse një grifter. Erika thotë se ajo nuk dinte asgjë për krimet e Tomit, pavarësisht se kishte përfituar prej tyre.

Disa nga klientët e Tomit thanë se ai fitoi marrëveshje financiare për ta në çështjet gjyqësore, por kurrë nuk i publikoi fitimet e tyre. Më tej supozohet se shumica e atyre fondeve janë përdorur për të financuar stilin e jetës luksoze të tij dhe EJ. Gjithashtu, karriera e saj “muzikore” nuk ndodhi sepse ajo u “zbulua”, le të kujtojmë se ishte “financuar” nga babi.

Jo mbi vathët e diamantit

Tani EJ kërkon kthimin e vathëve të saj me diamantë dhe prokuroria është lodhur shumë duke tërhequr zvarrë gjithçka. Administratori i besuar nga ana tjetër ka deklaruar se ka mbaruar me EJ-në dhe veprimet e saj.

Sipas administratorit, nuk ka asnjë dyshim se paratë e përdorura nga Tom për të blerë vathët janë marrë nga një llogari biznesi, jo nga një llogari personale. Në një mocion të ri, i besuari i kërkoi gjykatës t’i jepte fund çmendurisë së Erikës për ato diamante të mallkuar. Ajo mendon se mocioni është i nevojshëm “më e rëndësishmja” për të “ndaluar gjakderdhjen ekonomike që Erika po bën që Estate në ndjekje të kërkimit të saj të përfitojë nga mashtrimi dhe krimi i pandërgjegjshëm i kryer nga burri i saj”.

Mos kërkoni vathët e EJ-së këtë sezon, për momentin i mban dikush tjetër. Real Housewives of Beverly Hills vazhdon të mërkurën në 8/7c në Bravo.