Erica Mena

Klea

Erica Mena SHKARKOHET në Producentët e ‘Love & Hip Hop’ për xhirimet e tryezës së rrumbullakët pas ‘Monkey’ pa të!

Erica Mena SHKARKOHET në Producentët e ‘Love & Hip Hop’ për xhirimet e tryezës së rrumbullakët pas ‘Monkey’ pa të!

Erica Mena nuk u ftua për të marrë pjesë në një Dashuria dhe Hip Hop Atlanta e veçantë në racizëm dhe kolorizëm, vetëm disa javë pasi ajo u akuzua për racizëm dhe u largua nga seriali i realitetit MTV.

erëz

Të martën, MTV njoftoi një speciale të ardhshme të titulluar, “Dashuria dhe Hip Hop: Racizmi, Kolorizmi dhe e vërteta e pakëndshme” planifikuar të transmetohet pas finales së Sezonit 1.

Përshkrimi i rrjetit thotë — “Kjo tryezë diskuton ngjarjet e fundit që u transmetuan në emision përpara se MTV të vendoste të ndalonte xhirimet me Erica Mena. Ekspertja ndërkombëtare e kolorizmit Dr. Sarah L. Webb, themeluese dhe pronare e Colorism Healing, një lider në rritjen e ndërgjegjësimit, ndryshimin e qëndrimeve dhe ndërmarrjen e veprimeve, udhëheq një dialog të hapur që përmban Spice, Yandy, Joc, Scrappy, Sierra, Amy dhe një paraqitje e veçantë nga Rasheeda duke ndarë përvojat e tyre.”

Erica Mena

Erika u largua nga diskutimi. Megjithatë, Përfaqësuesi i saj, Steve Honig, shpjegoi këtë Erika ishte i gatshëm të merrte pjesë.

“Është shumë zhgënjyese Erika nuk u përfshi në diskutimin për incidentin që ndodhi gjatë xhirimit të emisionit dhe se rrjeti zgjodhi t’i shuante zërin e saj, “tha Honig.

Ai shtoi – “Ajo do të kishte mirëpritur një mundësi për të diskutuar atë që ndodhi në një mënyrë që ishte produktive dhe e bëri këtë tryezë me të vërtetë një moment të vlefshëm mësimi për të gjithë. Vlen gjithashtu të theksohet se rrjeti vazhdoi xhirimet me Ericën për më shumë se shtatë muaj pasi ndodhi incidenti aktual, pavarësisht pretendimeve se xhirimet me të u ndërprenë pasi ndodhi.”

Erica Mena

MTV dhe Dashuri dhe Hip Hop prodhuesit pushuan nga puna Erika në fillim të këtij muaji. Seriali i realitetit u godit me reagime pasi u zbulua një skenë e transmetuar Erika duke e quajtur yllin e saj me ngjyrë, erëznje majmun.

Producentët shpjeguan – “Franshiza Love & Hip Hop nuk i është shmangur kurrë bisedave të vështira në komunitetin tonë. Duke punuar krah për krah me partnerët tanë, shikuesit do të shohin ndikimin e Erikës vërejtjet shfaqen në tre episodet e fundit të sezonit.”

Erica Mena

Erika më vonë pretendoi se komenti i saj “i pandjeshëm” i majmunit nuk kishte qëllim racist.

“Më vjen thellësisht keq për komentin tim të pandjeshëm dhe dua t’i kërkoj falje me përulësi kujtdo që kam lënduar ose ofenduar nga mosmendimi im. Zgjedhja ime e fjalëve ishte e gabuar dhe unë marr përgjegjësinë e plotë për atë që thashë, “tha ylli i realitetit të shkarkuar.

“Unë jam i përkushtuar të dëgjoj zërat e atyre që janë prekur dhe do të punoj për të bërë ndryshime.” Erika shtuar. “Si një grua me ngjyrë dhe nënë e dy fëmijëve me ngjyrë, dua të bëj të qartë se përdorimi nga ana ime e kësaj fjale nuk ishte në asnjë mënyrë për shkak të racës.”

Safaree

Edhe pse vlerësohet se janë ndërmarrë disa veprime, fansa të shumtë besojnë se diskutimi nuk ka rëndësi Erikës prania. Në mënyrë intriguese, ajo ka përdorur platformën e saj për të sulmuar publikisht producentët e MTV që nuk e ndërprenë menjëherë pas saj. erëz diss, veçanërisht nëse ata e konsideronin atë kaq të kundërshtueshme. Ajo shkruajti, “Duke punuar në @loveandhiphop 25 gusht 2023,” shkroi Erica Mena në IG Story më herët këtë pasdite. “Tri ditë më pas, më 29 gusht, e transmetuan atë episod me krenari. Madje më kërkuan të xhiroja një skenë atë të hënë (28 gusht).

Erica Mena

Cilat janë mendimet tuaja nëse aktorja duhej të lirohej më herët erëz polemika, ose nëse ajo duhet të ruajë vendin e saj Dashuria dhe Hip Hop Atlanta? Ndani mendimet tuaja në komente dhe qëndroni të sintonizuar me All About The Tea për përditësime të mëtejshme.