Episodi 5 i Luginës Përmbledhje: Fjala 'D'

Klea

Episodi 5 i Luginës Përmbledhje: Fjala 'D'

Mirë se vini përsëri në Lugina Përmbledhja e episodit 5, “The 'D' Word”. Në episodin e javës së kaluar, Kristen u përpoq të mbron çështjen e saj, por ekuipazhi nuk i kishte dalë mbanë. Ndërsa zonjat ikin në Malibu për një pushim shumë të nevojshëm në fundjavë, burrat lihen në duart e tyre. Daddy Daycare është i hapur për biznes. Michelle dhe Brittany fillojnë të flasin për marrëdhëniet e tyre të dështuara, dhe fjala 'D' hidhet përreth.

Çarje në themel

Në skenën hapëse të episodit të kësaj jave, mësojmë se Jax ka një obsesion me fryrësin e tij të gjetheve. Mendoj se mund të ketë gjëra më të këqija për t'u fiksuar. Klipi humoristik tregon Jax-in duke qeshur në mënyrë maniake, duke u thënë producentëve: “Nuk po them që është vetëm një herë në ditë. Është si shumë herë, shtatë ditë në javë. Fqinjët e mi e urrejnë atë gjë.” Por i gjithë ajri i nxehtë që fryn është për arsye të mirë, pasi Jax po përgatitet për të organizuar një festë në pishinë për një djalë. Kamerat rrotullohen rreth shtëpisë së bukur dhe të mirëorganizuar të çiftit, me Jax-in që vë në dukje: “Unë jam ai që pastroj gjithmonë. Çdo herë.” Hmm, pyes veten se çfarë ka për të thënë Brittany për këtë.

Duket se Brittany-it i ka humbur komenti sepse po përgatitet për udhëtimin e saj brenda natës. Megjithatë, ajo u thotë producentëve: “Unë e dua Jax-in, por fjalë për fjalë përpiqem të jem i lumtur dhe pozitiv dhe Jax shpesh është i disponuar dhe negativ”. Këta të dy nuk janë në të njëjtën faqe. Dhe fytyra e Brittany-t i thotë të gjitha.

Ndërsa Jax pastron enët, ai nuk mund të mos i bëjë komente të bukura të çuditshme ndaj gruas së tij. Shoku, ku është dashuria? Çifti dikur balanconte njëri-tjetrin, por Brittany nuk mund ta godiste butonin e nxjerrjes aq shpejt sa duhet.

Tërheqja në Malibu

Përmbledhje e Episodit 5 të Luginës

Më në fund do ta njohim pak më shumë Nian. Bekoni këtë grua, sepse ajo me të vërtetë dëshiron të ketë një përvojë të këndshme lidhjeje me zonjat, e plotësuar me një bojë dhe gllënjkë. Për ata që nuk e dinë, kjo është kur zonjat shqetësohen dhe pikturojnë qeramikë ose në një kanavacë. Por ndërsa Kristen hyn në shtëpi, humori ndryshon. E keqja e grupit vëren se ajo mund të ketë të vjella në mëngjes ndaj të cilave të gjithë rrotullojnë sytë. Megjithatë, në rrëfimin e saj, Michelle ndau mendimin e saj jashtëzakonisht të akullt, duke thënë: “Ju lutemi mos bëni një fëmijë, sepse ne nuk kemi nevojë për më shumë prej jush”. Oh.

Është e vështirë të shikosh Kristen që përpiqet të bëjë më të mirën për të bërë paqe, ndërkohë që është e qartë se të gjithë po i japin asaj shpatullën e ftohtë. Në atë që mund të përshkruhet vetëm si një soliloku, Kristen vëren se ajo “nuk mund të mos ndjejë ndjenjat e të gjithëve në një dhomë” dhe përsëri, sytë rrotullohen.

Zemra ime u thye kur Nia foli për vështirësitë e saj, duke theksuar se “nuk është mirë”. Mbretëresha e bukurisë e rrethon idenë e “baby blues”, duke thënë se “mendonte se do të largohej, por nuk do të largohet”.

Kjo është skena më reale sepse kaq shumë nëna ndihen kështu, dhe është në rregull. Më vjen mirë që Nia gjeti guximin për t'u hapur sepse ndjenjat e saj ndoshta goditën shumë shikues.

Bushtër Brittany

The Valley Episodi 5

Princesha e Kentakit nuk mund ta ndihmojë veten sepse, siç mësojmë, Jax është vërtet në nerva të saj. Brittany flet për standardin e dyfishtë të meshkujve, i cili nuk ka kaluar pa u vënë re nga ne shikuesit.

Për shembull, B tregon se ajo ishte e sëmurë, por Jax vazhdoi të keqësonte gjithçka. Skena kthehet tek Jax duke qortuar Brittany-n se ka pirë një pije, duke thënë: “Dëshiron të kesh më shumë fëmijë? Vepro si nënë.” Po. Edhe unë nuk jam rehat me këtë ndërveprim. Me sa duket, ditët e hangover janë të rezervuara vetëm për burrat e grupit.

Xhenet vëren se ajo është pak e shqetësuar nga fakti se sa “ndizet” Brittany. Por shpejt bën shaka, “Por përsëri, ajo është e martuar me Jax Taylor”. Më duket sikur po shohim “vrasësin e heshtur” që vuri në dukje Jax në episodin e fundit. Janet duket se i pëlqen të trazojë tenxheren. Në të njëjtën kohë, ndihem për Brittany-n, e cila ka qëndruar në krah të Jax-it vetëm për t'u folur për pamjen e saj.

Michelle kundër Jesse

Përmbledhje e Episodit 5 të Luginës

Këta të dy nuk janë në rregull. e përsëris. Xhesi dhe Michelle nuk janë mirë! Jesse thotë se situata e terapisë është një “katastrofë”, ndërsa Michelle pranon se është “më shumë e pakënaqur sesa e lumtur”. Nëna e një fëmije i rrëfen Brittany-t se ndihet kështu që kur lindi vajza e saj Isabella. Sipas Michelle, burri i saj ishte shumë praktik, por sapo gjithçka u rihap pas COVID, “Jesse sapo u largua”. Michelle ndan pakënaqësi të qartë: “Është e vështirë të gëlltitet që u ndjeva kaq e vetme për kaq shumë kohë. Ne u larguam”.

Por për Jesse-në, këto janë “të gjitha çështje sipërfaqësore”. Shikuesit mësuan se një vit më parë, Michelle kishte aplikuar për një apartament dhe i tha Xhesit se ishte jashtë. Në rrëfimin e tij, vendasja nga Bostoni tha se ai ishte “i verbër. Dhe nuk e pashë fare që po vinte.”

Diçka e çuditshme po ndodh sepse djemtë prekën thashethemet se Michelle ishte jashtë në qytet me aktorë dhe regjisorë. Një emër në veçanti vazhdoi të përflitet.

Bomba

The Valley Episodi 5

Por zbulimi më i madh i të gjithë episodit është se Luke – po, Luke – di një sekret për Michelle dhe Jesse. Është një qytet i vogël Kolorado, Luke, i cili pi çaj në çift, dhe unë jam këtu për të. Luka duket i pakëndshëm pasi Jesse thotë se ai nuk do të përpiqej të shpëtonte martesën e tij nëse Michelle tradhtonte. Ai madje u thotë producentëve: “Ai nuk mund të thotë atë që dëshiron.”

Pra, a ka tradhtuar Michelle? Ne duhet të akordojmë javën e ardhshme për të parë nëse sekreti është derdhur. Megjithatë, vrojtimi paraprak lë të kuptohet se Michelle mund të ketë qenë duke u dërguar mesazhe burrave të tjerë, të paktën.

Lugina vazhdon të martën në 9/8c në Bravo.