Episodi 10 i Luginës Përmbledhje: Babymoon Mayhem

Klea

Episodi 10 i Luginës Përmbledhje: Babymoon Mayhem

Mirë se vini përsëri në Lugina Përmbledhja e episodit 10, “Babymoon Mayhem”. Në episodin e javës së kaluar, fansat ndoqën ndërsa grupi, pa Kristen dhe Zack, shkonte në Big Bear. Brittany u sëmur gjatë rrugës, si zakonisht, dhe Jesse u soll si budalla. Babai i një fëmije ka pirë paksa shumë në plazh duke rezultuar në një luftë të shtirur në karate me gruan e tij. Mjerisht, Michelle u kap nga zjarri dhe u godit në hundën e saj të sapobërë. Princeshës sonë të Kentakit iu dërgua një video e Cruz-it duke qarë dhe në vend që të ndjente empati me gruan e tij, Jax i bërtiti asaj që ta fikte. Eshtë e panevojshme të thuhet, ne kishim nevojë për Smokey the Bear për të mbajtur larg shpërthimet.

Xhesi e di

Episodi i javës së kaluar na la në një shkëmb, pasi Michelle me sa duket pranoi se u dërgoi mesazhe burrave të tjerë. Ky episod hapet me Michelle duke shpjeguar se Jesse e di që ajo flet me njerëz të tjerë. Nëna e një fëmije tregoi se emocionohet shumë kur takon njerëz të famshëm dhe dihet se shkon për kafe. Por Jax është në lojë dhe bën shaka në rrëfimin e tij, “Sinqerisht nuk e njoh botën e pasurive të paluajtshme. E di që duhet të flasësh me shumë njerëz të ndryshëm. Por nuk e kuptoj pse duhet të dërgoni foto seksi për të shitur një shtëpi. Kur bleva shtëpinë time, nuk bëra asnjë foto seksi.” Jax, për një herë, nuk është gabim në linjën e tij të të menduarit.

Burri numër 1 më i keq në grup

Përmbledhje e Episodit 10 të Luginës

Jax shpejt na kujton pse ai është burri më i keq në Bravo kur kapet duke qortuar Brittany-n për të hedhur përsëri gojën. Britt Britt bërtet nga çatia, “Unë nuk jam i dehur. Unë nuk kam qenë i dehur.” Jax vazhdon t'i thotë asaj se ajo është gënjeshtare. Brittany është shumë gjëra – nganjëherë një artiste shtytëse dhe mbuluese për Jax – por një gënjeshtare ajo nuk është.

Jax përpiqet të shpjegojë se ai është marrë me këtë për nëntë vitet e fundit, duke menduar se ajo do të ngadalësonte. Ndërsa grupi po tallet me burgerët, vajzat pyesin nëse ai ka kontrolluar në Brittany. Në një lëvizje mjaft të pashpirt, babai i njërës prej tyre tha: “Lëreni të merret vetë me të”. Edhe pse çdo grua tjetër vuri në dukje se B nuk kishte pirë një gllënjkë alkool, Jax këmbënguli se ajo ishte disi e dehur. B ishte mbi ndezjen e gazit dhe arriti të tërhiqej nga shtrati i saj i sëmurë për ta sharë për dreqin. Ishte e lavdishme.

Hakmarrja e Zakut

The Valley Episodi 10

Edhe pse Zack nuk ishte i ftuar në babymoon, ai bëri të ditur praninë e tij. Në një kurth etje për shekuj, miku i mërzitur postoi një histori në Instagram të një ekrani të zi me një njoftim për vendndodhjen duke thënë se ai ishte në Big Bear.

Natyrisht, Janet ishte më pak se e emocionuar për mundësinë që Zack të shfaqej në qiranë e saj. Nëna e ardhshme i tha Brittany se “qimet në pjesën e pasme të qafës sime u ngritën”. Ajo vazhdoi të tregojë se e pyeti nëse ai ishte këtu dhe kishte sjellë edhe Kristen. Por me siguri këta të dy kanë gjëra shumë më të mira për të bërë sesa të rrëzojnë një dush për fëmijë. Jasmine, e cila duket se e quan atë siç e sheh ajo, pranon se lëvizja është fëminore, por asgjë tjetër veçse “trolling”.

Rezulton se Kristen dhe Zack kishin ngjarje shumë më të ngutshme, dhe përfshinte një banjë këmbësh në shtëpi. Kristen duket se po bën një lëvizje pozitive për të mos qenë e ftuar, e cila përfshinte çanta dhuratash dhe një buzëqeshje. Bekoni Zack-un, i cili nuk humbet asnjë rrahje duke vënë në dukje: “Është një ditë për të folur. Le të jemi të vërtetë. Unë nuk jam në këtë udhëtim. Ajo nuk është në këtë udhëtim. Ne thjesht do ta përqendrohemi tek ajo, emri i të cilit nuk do të bëhet më. Tani, unë nuk kam qenë një fans i Zack-ut më parë, por ai është rritur me mua në këto dy episodet e fundit falë rrëfimeve të tij të çuditshme.

Djemtë emocionohen

Përmbledhje e Episodit 10 të Luginës

Jesse ka qenë në një udhëtim me slitë kur bëhet fjalë për martesën e tij. Dhe ndërsa ishte i rrethuar nga zjarri dhe zhurma, ai vendosi të shkarkohej. Por përpara se të hapej, ai duhej të fliste me Denin, të cilit i bëri keq në makinë vetëm disa orë më parë.

Danny, i cili është qartësisht i privuar nga gjumi, vuri në dukje se ai “nuk ka lëkurë të trashë kur bëhet fjalë për miqësitë dhe vëllazërinë”. Xhesi mund të shohë se shoku i tij po lufton, duke shtuar: “Ti je një njeri i mrekullueshëm”. Pikërisht në këtë moment Deni ka një seancë të plotë duke qarë duke vënë në dukje: “Unë jam duke ndërruar pelenat çdo dy orë dhe i vë fëmijët në gjoks. Unë i bëj të gjitha.”

Banda Daddy Day Care vazhdon, duke e pyetur nëse ai mendon se Nia e respekton atë. Deni ndalon, por thotë, “Po, por më duket se…” Xhesi e ndërpret atë për t'i thënë, “Por ata nuk e bëjnë kurrë,” dhe Deni thotë: “Po.”

Libri i zbulesave

The Valley Episodi 10

Mua m'u hodh mendja këtu! Deni vazhdon duke thënë: “Është një kohë tjetër, e dini se çfarë dua të them. Gratë thjesht presin gjëra të ndryshme. Unë po kaloj të njëjtën gjë.” Jax ndërhyn, duke thënë se ai nuk është i sigurt se dëshiron të ketë edhe një fëmijë tjetër. Jesse vuri në dukje se ai dëshiron një fëmijë të dytë, por Michelle ka thënë jo. Pjesa tjetër e burrave shikojnë me sytë e qenit të qenve, ndërsa Jesse ndan: “Është vërtet e keqe. Unë jam duke u përpjekur shumë. Mendoj se kemi mbaruar. Unë dhe Michelle.”

Teksa kamerat i drejtoheshin Mishelit duke gatuar në kuzhinë, Xhesi ankohet: “Nuk dua që martesa ime të përfundojë. Mund ta imagjinoni të jeni 43 vjeç, beqar dhe të rriteni një vajzë? Është shumë për të pranuar.”

Ndërsa episodi përfundon, djemtë po peshkojnë në një varkë, por kapin më shumë sesa pazarin kur martesat e tyre ngrihen. Ndërsa e vërteta del në shesh, Jason është ulur atje, duke menduar qartë, “Në çfarë jam futur?”

Lugina vazhdon të martën në 9/8c në Bravo.