Emra unikë të markave të guximshme që lanë fansat konfuzë

Klea

Emra unikë të markave të guximshme që lanë fansat konfuzë

Siç tha dikur Willy Shakespeare, “Çfarë ka një emër? Ajo që ne e quajmë trëndafil me ndonjë emër tjetër do të kishte një erë po aq të ëmbël.” Edhe pse fansat e Bravo mund të mos jenë të aftë për veprat e plota të bardit anglez, fansat besnikë janë të vetëdijshëm se disa nga personalitetet e rrjetit janë emra të çuditshëm për grupet anësore. Dhe ndërsa më pëlqen një lojë e mirë me fjalë, ndonjëherë disa nga emrat thjesht më lanë duke kruar kokën. Ja ku jonë Trimëri Emrat e markave hyjnë në lojë.

Austen Kroll: Trop Hop

Austen Kroll lëshoi ​​birrën e tij IPA në vitin 2020. Me një nuancë tropikale, pija u cilësua si çifti perfekt veror për çdo BBQ. Por me një emër si Trop Hop, mendova se kanaçet duhet të jenë të pajisura mirë në një anije peshkimi pushimi të ankoruar brenda ujërave të Charleston. Sado i çuditshëm të jetë emri, Trop Hop është bërë një element kryesor në baret Charleston dhe Charlotte. Pra, ylli Southern Charm duhet të jetë duke bërë diçka të drejtë.

Austen u fut në biznes me më shumë përvojë se shumica, falë diplomës së tij në sipërmarrje. Ai gjithashtu punoi në industrinë e birrës për disa vite përpara se të luante në shfaqjen televizive realitet. Austen dhe partneri i tij i biznesit krijuan emrin. Dyshja kërkuan një emër që do të nënkuptonte nuancat e frutave tropikale të birrës dhe lindi Trop Hop.

Tom Sandoval: Alkooli i Tom’s Good Lovin’

Vizioni i Vanderpump Rules ka shumë gjëra që ndodhin në sfond. Mes dy bareve të tij, grupit të kopertinës dhe qëndrimit televiziv, ishte befasuese që Tom Sandoval donte të krijonte uiski të tij. Pas disa kërkimeve, kuptova se pija është një përzierje unike e borbonit: 75% misër, 21% thekër, 4% elb maltues dhe një prekje verë porti për t’i shtuar pak karakter burbonit. Sandy gjithashtu bashkëpunoi me sythin e tij më të mirë, Tom Schwartz.

Ndërsa fliste me Us Weekly, Sandoval la të kuptohej se ndërsa doli me emrin e barit të tyre, Schwartz dhe Sandy, Schwartzy u vu në emrin bourbon. T Schwaz ndau se ai “pi një gllënjkë dhe unë thashë, ‘Duke, kjo është dashuri e mirë’. Dhe ai thotë, ‘Ne duhet ta quajmë atë kështu’.”

Bethenny Frankel: SkinnyGirl

Siç e dimë të gjithë, falë pijeve kopjuese të Sonja Morgan, Bethenny Frankel nuk i pëlqen që dikush të shkel në territorin e saj në lidhje me biznesin e saj. Ish Real Housewives e New York City krijoi linjën e saj të paketuar të margaritave, Skinnygirl Margarita, në vitin 2009. Emri ka ngjallur polemika, me disa që pyesin nëse shkakton probleme me trupin tek femrat e reja. Bethenny qëndron pas produktit të saj.

Megjithatë, Bethnny i tha panelit të shtetit të industrisë së NCA-së se ajo bashkoi qëllimisht “të dobëtin” dhe “vajzën”. Për Bethenny, produkti është menduar të jetë “flirtues” dhe “frymëzues”. Cilado qoftë e vërteta, Bethenny është duke qeshur deri në bankë pasi shiti biznesin e saj për 100 milionë dollarë.

TomTom

Sipërmarrja e restorantit, të cilën Lisa Vanderpump e ndan, mban emrin e dy budallenjve. Është pothuajse sikur Schwartz dhe Sandy (për të dy lokalet e tyre) i harruan emrat e tyre dhe donin një kujtesë të shpejtë kur ishte fjala për nënshkrimin e të gjitha çeqeve. Dyshja ishin të njohura në serial pasi ishin parë gjithmonë bashkë. Pra, thjesht dukej se kishte kuptim t’i tregtonim ato si markë.

Bari i ri i Austen dhe Craig Conover: Nga rruga

Nuk ka shumë informacione se pse Craig Conover dhe Austen vendosën të emërojnë barin e tyre të ri, By the Way. Por duket sikur ata po përpiqeshin të largonin diçka rreth saj. Djemtë kanë deklaruar se atmosfera e tyre do të jetë një “tavernë e lagjes” lokale me ushqime dhe pije të mira. Mund të mendoj vetëm se djemtë ishin duke bërë stuhi mendimesh një natë, dhe njëri ishte si, “Oh, meqë ra fjala, le të marrim një pije,” dhe kështu, lindi një yll. Shpresojmë, djemtë do të shfaqen për të ndarë disa nga historitë e tyre të famshme të barit sapo të hapet në vjeshtë.

Katie Maloney dhe Ariana Madix: Diçka rreth saj

Adhuruesit e Vanderpump Rules kanë pështymën idenë që dyqani sanduiçësh i Ariana Madix dhe Katie Maloney, Something About Her, të hapet më në fund. Zonjat kanë ngacmuar ushqimin e mirë dhe një atmosferë direkt nga filmi i Nancy Meyer. Tifozët mbetën pak të hutuar, por shpejt u hodhën në bord kur përqafuan ndjenjën e diçkaje që duhet të japë.