Ëmbëlsirat më të këqija poshtë kuvertës

Klea

Ëmbëlsirat më të këqija poshtë kuvertës

Poshtë kuvertësShefat e kuzhinës kanë ardhur kryesisht në bord shumë të aftë. Madje ende, shumë defekte kuzhine janë transmetuar në Bravo. Nëse një pjatë është servirur në temperaturën e gabuar ose ka pasur ekuilibrin e gabuar të erëzave, apo edhe nëse në përgjithësi ishte një rrëmujë e plotë, ndodhin aksidente. Dhe pastaj ka ëmbëlsirë.

Jo çdo kuzhinier i punësuar ka një sfond pastiçerie. Kjo është arsyeja pse ekzistojnë përzierjet e boksit, edhe pse ne do të shpresonim për më mirë në BD. Por hej, çfarëdo që të duhet, mirë? Edhe me këto mashtrime të disponueshme sidoqoftë, disa ende kanë arritur të gërmojnë ëmbëlsirat, duke shërbyer me radhë një pjatë të madhe WTF.

Tani, nuk po flas për të afërmit, si torta e penisit të shef Kevin Dobson. Ajo tortë në fakt dukej dhe kishte shije të mirë, sipas atyre që hëngrën shtresat e saj të mëdha dhe me vera. Në vend të kësaj, po flas për ëmbëlsirat që ose dukeshin keq ose kishin shije të keqe, ose edhe të dyja. Vazhdoni të lexoni për të parë 3 ëmbëlsirat më të këqija të shërbyera në Below Deck…deri tani.

Tabela e ëmbëlsirave të shef Natasha de Bourg

Shefja Natasha de Bourg shërbeu hit dhe miss në Sezonin 2 të Yacht Sailing Below Deck. Megjithatë, kur erdhi puna për një ëmbëlsirë, ajo zgjodhi të shkonte në rrugën artistike dhe rezultati përfundimtar ishte…interesant. Për të qenë të drejtë, Natasha në fakt po përpiqej të imitonte një ëmbëlsirë e famshme kurs që shërbehet në Alinea në Çikago. Ndërsa unë mund t’i kuptoj motivet e saj të tronditjes dhe të mahnitshme me dëshirën për të rikrijuar këtë kurs të fundit artistik, përpjekja e saj kryesisht dështoi.

Për të filluar, Natasha kërkoi ndihmën e ekuipazhit të saj, i cili rrotulloi linja çokollate dhe salca të tjera nëpër tryezë. Më pas, ekuipazhi lyei tryezën me tartuf, çokollata, karamele dhe fruta. Kur të mbaronin, të ftuarit duhej të hanin dhe të hanin direkt nga tavolina. Ishte e sikletshme për të ftuarit që duhej të shikonin tavolinën e tyre duke u mbuluar në mënyrë të çrregullt dhe për jahtet, të cilët ishin në gardh për idenë e Natashës.

Duke mos kuptuar se kjo nuk ishte saktësisht një hit, Natasha më pas krijoi një tryezë tjetër ëmbëlsire më vonë gjatë sezonit. Herën e dytë, të ftuarit e charter-it kërkuan në mënyrë qesharake që të rrëshqiste në tavolinën e tyre të mbuluar, dorëzuesi Jean-Luc Cerza-Lanaux. Ata me të vërtetë nuk donin ta hanin, kështu që pse të mos argëtoheshin, h? Por më pas, një i ftuar lëpiu pak nga salca e Jean-Luc, dhe unë ia mora gojën, duke e shënuar këtë ide si një nga ëmbëlsirat më të këqija të gjetura në Below Deck.

Torta e shefit të kuzhinës Mila Kolomeitseva

Në Mesdheun poshtë kuvertës, shefja Mila Kolomeitseva shërbeu për dështimin pas dështimit të konservuar dhe në mikrovalë. Prandaj, nuk u trondita kur ajo bëri një tortë ditëlindjeje për një nga të ftuarit në bord. Për të qenë të drejtë, Mila pohoi se ajo kurrë nuk kishte kryer ndonjë trajnim për pastiçeri gjatë kohës së saj të kaluar në shkollën e kuzhinës. Megjithatë, ajo deklaroi se do të përpiqej të gjente një recetë për një tortë dhe kur ajo tha këtë, e dija tashmë se cili do të ishte rezultati përfundimtar.

Googling duhet të ketë qenë konfuz gjatë kërkimit të saj të recetave, sepse në vend të përdorimit të pluhurit për pjekje, Mila përdori sodë buke. Kur Hannah Ferrier bëri një test të vogël shije, shija e sodës së bukës ishte e jashtëzakonshme. Mila nuk u pajtua, kështu që Hannah shkoi dhe mori kapitenin Sandy Yawn. Fatmirësisht, kapiteni Sandy ra në anën e Hanës dhe torta e Milës u takua me mbeturinat.

Për fat të mirë, Anastasia Surmava ishte në bord si një zierje dhe prejardhja e saj e kuzhinës e shpëtoi ditën. Sa më shpejt që mundi, Anastasia ngriti një tortë për ta futur në furrë, gjë që i bëri shumë përshtypje kapitenit Sandy. Megjithatë, kur torta e saj doli nga furra, Mila nuk mundi të linte mjaft mirë vetëm dhe e mbuloi tortën e Anastasias me Reddi-Wip nga një kanaçe, pa brymë. Kuptohet, kapiteni Sandy u tmerrua me të dyja gabimet e tortës së Milës.

Foster i bananeve të shefit Matt Burns

Kjo dhemb, sepse shefi Matt Burns është një nga kuzhinierët më të mirë në këtë ekskluzivitet. Ai ishte gjithashtu mjaft i talentuar në galeri dhe shumica e pjatave të tij u pritën mirë nga të ftuarit. Derisa ai vendosi të bënte banane foster, d.m.th. Në krye të krijimit të tij, Matt vendosi lugë akullore me çokollatë të blerë në dyqan, direkt nga kontejneri nga frigoriferi i galerisë së tij.

“E urrej akulloren me çokollatë”, deklaroi një i ftuar. Dy më pas kërkuan akullore me vanilje, por Matt nuk e kishte në dorë, kështu që Kate Chastain shpiku një recetë të shpejtë për një zëvendësues duke përdorur krem ​​pana. Duke menduar në gishtat e këmbëve, Kate e quajti krijimin e saj “krem vanilje të freskët”, duke lënë dukshëm fjalën “akull”. Të ftuarit ishin të zhgënjyer dhe disa nuk preknin as tasat e tyre.

Për sa i përket prezantimit, Kate tha: “Unë thjesht nuk e di nëse ky është kujdestari i bananes, apo nëse një pulëbardhë mori një sh*t të madh.” Matt dëgjoi fjalët e Kate, por ai nuk ngriti një erë të keqe, sepse përsëri, ai është thjesht shumë i këndshëm. Megjithatë, nëse e keni një herë tjetër në Below Deck, Matt, ndoshta largohuni nga kjo ëmbëlsirë e gabuar.