Ekuipazhi i ëndrrave poshtë kuvertës: Zgjedhjet tona kryesore

Klea

Ekuipazhi i ëndrrave poshtë kuvertës: Zgjedhjet tona kryesore

Që nga premiera e tij në 2013, Poshtë kuvertës ekskluziviteti ka mirëpritur mbi 100 anëtarë të ndryshëm të ekuipazhit në bord. Disa nga këto duar të punësuara ishin një sukses i menjëhershëm, duke vazhduar të luajnë për disa sezone të tjera. Të tjerët ofruan argëtim të shkëlqyeshëm, por jo shërbim të shkëlqyeshëm, si Rocky Dakota. Rocky e hoqi në mënyrë të famshme uniformën e saj përpara se të hidhej në det si rebelim, vetëm për t’u kthyer dhe për të shërbyer një meze me grenadinë dhe goca deti për mysafirët që së shpejti do të sëmuren.

Megjithatë, nëse jemi të sinqertë, na pëlqen t’i shikojmë këta personazhe të çrregullt, kryesisht argëtues çdo sezon. Për sa u përket pak anëtarëve të kastit që kanë treguar nuanca raciste, mizogjene ose agresive, ata mund të qëndrojnë larg. Ne nuk do të lidhemi me ta këtu, pasi ata meritojnë njohje zero.

Për vlerat e tyre argëtuese, zemrën dhe etikën solide të punës të kombinuara, kjo është ëndrra jonë e ekipit të Below Deck.

Kapiten Lee Rosbach – Kapiten

Megjithëse ai nuk do të kthehet për Sezonin 11 për shkak të një “rifreskimi” të serisë, kapiteni Lee Rosbach do të konsiderohet gjithmonë “Babai ynë i varkës”. Gjatë sezonit inaugurues të Below Deck, kapiteni Lee ishte në krye, duke shoqëruar ekuipazhin e parë ndonjëherë në dorëzim.

Me linjat e tij të cituara me një linjë, Captain Lee u bë fytyra e kësaj ekskluziviteti, dhe për këtë, ne do të dëshironim që ai të hynte në bord. Thënë kështu, ne do të refuzonim ta ftonim në darkë, pasi e dimë se nuk është filxhani i tij i çajit.

Ileisha Dell – Shef

Shefja Ileisha Dell sapo u shfaq gjatë sezonit 4 të jahteve me vela poshtë kuvertës. Me një ndryshim freskues të ritmit, Ileisha e bëri punën e saj mirë pa shkaktuar zemërim në galerë. Ileisha derdhi zemrën e saj në zanatin e saj dhe çdo pjatë që ajo dërgoi u takua nga të ftuar të kënaqur charter.

Ndërsa Ileisha na bëri të dëshironim të kapnim ushqimin e saj direkt përmes ekraneve tona televizive, ajo është ajo që ne do të zgjidhnim të shërbenim për çdo tekë tonë gjatë udhëtimit. Ekuipazhi ynë i ëndrrës Below Deck nuk do të ishte i plotë pa Ileshian.

Aesha Scott – Shef Stew

Shef Stew Aesha Scott aktualisht po luan në Below Deck Down Under, megjithëse ajo u shfaq për herë të parë si stjuardesë përmes Below Deck Mediterranean. Aesha është e mbushur me gëzim dhe nuk e merr kurrë veten shumë seriozisht.

Ajo është gjithashtu e pabesueshme në punën e saj, kështu që ne e dimë që kabinat tona do të ishin në formë të mirë dhe se pijet tona të përziera do të derdheshin të forta. Për etikën e saj të fortë të punës dhe energjinë infektive, ne do të zgjidhnim Aeshën si drejtuese për departamentin tonë të brendshëm.

Tumi Mhlongo – Stjuardesa e Parë

Sapo u shfaq në Below Deck Down Under ishte stjuardesa Tumi Mhlongo. Tumi nuk u ankua kurrë kur kushtet e saj të punës ishin të vështira dhe fytyra e saj gjithmonë buzëqeshte. Përveç kësaj, Tumi kishte një mënyrë me fjalët e saj, të cilat e panë që ajo të mos merrte kurrë mosrespekt nga një kuzhinier më pak se i dëshirueshëm.

Në thelb, Tumi është zierja e përsosur për ekipin tonë të ëndrrave.

Kate Chastain – Stjuardesë e dytë

Na dëgjoni, ne e dimë se Kate Chastain është OG Below Deck Chief Stew, dhe ne e dimë se ajo ishte e jashtëzakonshme në punën e saj. Thënë kështu, ka pasur shumë herë që Kate tallte në mënyrë histerike me dëshirën e saj për të dhënë dorëheqjen dhe për të marrë urdhra nga dikush tjetër (përveç dëshirave të saj për të qenë e ftuar në charter, e cila, e njëjta gjë).

Të shikosh Kate duke zbatuar urdhrat e Aeshës është shikimi i ndryshimit të roleve që të gjithë kemi nevojë. Zgjuarsia sarkastike dhe komenti sarkastik i Kate, ndërsa në këtë rol më të vogël, ka të ngjarë të jetë gjithashtu ari i komedisë.

Eddie Lucas – Bosun

Eddie Lucas bëri debutimin e tij si deckhand në Below Deck gjatë Sezonit 1. Më pas ai u kthye si një Bosun për Sezonet 2-3. Pas disa hapave të gabuar në sezonin 3, Eddie doli nga xhirimet, megjithëse u kthye për Sezonet 8-9, duke sjellë në bord një ngarkesë të madhe rritjeje në proces.

Me natyrën e tij humoristike dhe, siç theksoi dikur Kate, “ngjashmëritë me një Kennedy”, Eddie është Bosuni ynë i zgjedhur.

Nathan Morley – Deckhand

Deckhand Nathan Morley iu prezantua shikuesve në Sezonin 1 të Aventurës Below Deck. Pavarësisht se u trajtua tmerrësisht nga një anëtar i ekuipazhit (fatmirësisht) i pushuar nga puna DHE mori një lëndim nga një rënie nga një shkallë, etika e punës dhe dashuria e Nathan për jetën nuk pushuan kurrë.

Gjithmonë duke buzëqeshur dhe duke shkuar jashtë bordit për mysafirët e tij, Nathan meriton një vend në ekipin tonë të ëndrrave. Ai gjithashtu meriton një sezon tjetër, nëse Below Deck Adventure do të rinovohet.

Connie Arias – Deckhand

Connie Arias u shfaq në Sezonin 3 të Below Deck si një deckhand. Megjithëse ajo zgjati vetëm për një sezon, ky sezon ishte gjithçka që u desh për ta çimentuar përgjithmonë Connie si një nga të preferuarit tanë të të gjitha kohërave.

Bikinet me krem ​​pana dhe veprimet histerike të Connie-t, të kombinuara me statusin e saj si një sërfiste profesioniste dhe rreth një njeriu të shkëlqyeshëm, i japin asaj një vend brenda ekipit tonë të ëndrrave për jetën.

NA THONI – KUSH DO TË PËRKRIJË TUAJ ËNDËRr Ekuipazhi i kuvertës poshtë?