Ekuipazhet më të vështira të festave poshtë kuvertës

Klea

Ekuipazhet më të vështira të festave poshtë kuvertës

Ekuipazhet në Poshtë kuvertës punojnë shumë. Dita e tyre zgjat diku nga 10-18 orë. Prandaj, ka kuptim që në netët e tyre të lira, ata zgjedhin të zbresin. Nga pirja e rëndë në bare deri tek udhëtimet me taksi të dehur në shtëpi që përfundojnë në vaskë të nxehtë, i kemi parë të gjitha.

Disa jahte kanë qenë më të egra se të tjerat. Në mënyrë tipike, çdo ekuipazh ka një përzierje të personazheve të çrregullt, të shoqëruar me disa që e duan një kohë të mirë, por vetëm nëse përfundon deri në orën 20:00. Jam unë, unë jam ai. Sa për stinët me të cilat e di me siguri se nuk do të isha në gjendje t’i takoj, këto ishin ekipet e Poshtë Deck ku shumica ishin ndezur, duke festuar sikur orët e tyre të alarmit të nesërmen nuk ekzistonin.

Sezoni 4 poshtë Deck

Sezoni 4 i Below Deck kishte një shumëllojshmëri kaq të gjerë të anëtarëve të kastit. Për shkak të kësaj, netët e tyre të pushimit shpesh bëheshin të egra shpejt. Merrni, për shembull, kohën kur vëllai i kuzhinierit Ben Robinson, James, iu bashkua ekuipazhit për të pirë. Këtu, ne pamë një anë të ndryshme, verbuese të Benit, pasi ai u dehur aq shumë sa hoqi pantallonat dhe të brendshmet përpara se i dehur të pengohej në bankën e të akuzuarve, me barkun e tij jashtë për ta parë të gjithë.

Pas kësaj, ekuipazhi u kthye përsëri në jahtin e tyre të ankoruar. Këtu, një Ben shumë i dehur dhe ende i zhveshur iu bashkua në banjën e kabinës së miqve nga Nico Scholly dhe Lauren Burchell. Ata qeshnin, pinin, bënin festë dhe më pas, thyen derën. Këto mashtrime u shfaqën shumë herë në përsëritje, duke e bërë aktorin e Sezonit 4 një nga ekipet më të vështira të festës “Blow Deck”.

Sezoni 7 poshtë Deck

Për një mënyrë të mirë për të përmbledhur sezonin 7 të Below Deck, mos shikoni më larg se kapiteni Lee Rosbach. Pas një psherëtimë të gjatë e të thellë, një fjalë të përgjumur dhe një fyti, “dreq”, u bë shpejt e qartë se edhe kapiteni ishte i rraskapitur nga ky ekip. Nuk ndihmoi që burrat në bord kishin një nivel të nevojës për të shënuar Beavis dhe Butt-Head. As gratë nuk u qetësuan gjërat, pasi ato e gjenin veten vazhdimisht në mbrojtje, duke pirë zhgënjimet e tyre.

Çdo herë që ky ekip dilte jashtë, Shiz godiste tifozin. Për shembull, duke u çlodhur në një resort, Ashton Pienaar hodhi një top në pishinë. Spërkatja që rezultoi shkatërroi pajisjet e një DJ aty pranë. Një faturë më pas iu dërgua varkës në shumën prej 1000 dollarësh për riparime, por kjo mund të ketë qenë thirrja e zgjimit që i duhej, pasi Ashton tani është i matur.

Përveç kësaj, një natë të veçantë pushimi pa dritaren e një furgoni të goditur me grusht nga Smashton, alter-egoja e dehur e Ashton. Po kështu, Kevin Dobson i dehur goditi rërën në sytë e Kate Chastain. Në shenjë hakmarrjeje, gratë u ndeshën fort në mënyra pasive-agresive. Kate inkurajoi Kevinin të krijonte një tortë me penis në ereksion, e cila i mërziti mysafirët e tyre dhe hodhi rrobat e ekuipazhit në gjendje të dehur përpara se të largohej, duke hequr dorë për pak.

Ndërsa djemtë u hodhën nga posti i jahtit, vajzat pinin shampanjë, duke u humbur në salcë. Kjo ekuipazh pinte aq shumë saqë kamerat dikur ia dolën kapitenit Lee në rrëmujën e ekuipazhit. Këtu, kapiteni mund të shihej, duke renditur shishet e zbrazëta të pijeve, ndërsa tundte kokën, gjë që ndodhi në të njëjtën kohë kur një Kevin lakuriq po endej në varkë. Ne pamë vangun e tij të turbullt dhe ishim edhe më mirënjohës kur përfundoi ky sezon i vështirë festash, toksik.

Sezoni 9 poshtë Deck

Aspekti më i madh i ekuipazhit të Sezonit 9 të Below Deck ishte se të gjithëve u pëlqente të kalonin mirë. Fatkeqësisht, nëntonet raciste përshkuan, duke i bërë disa skena të vështira për t’u parë. Sipas mendimit tonë, skenat e dehjes me zemër të lehtë ishin edhe më të nevojshme, pasi mungonte mendjelehtësia.

Në atë që është ndoshta një nga skenat e mia të preferuara të të gjitha kohërave, një kuzhiniere e dehur dhe gjithmonë e aktivizuar Rachel Hargrove shkoi në një skenë në një resort. Duke marrë një mikrofon, ajo iu bashkua grupit në këngë. Një origjinal i Rachel, “Titties”, u këndua dhe tani, më duhet një album. “Citties!”

Gjithashtu në këtë ekuipazh ishte Jake Foulger. Xhejku dhe veshja nuk u bashkuan, pasi kjo kuvertë ishte nudo gjatë gjithë kohës. Nuk kishte asnjë shatërvan në qytet që Xhejku të mos hiqte për t’u qetësuar. Posto kartën e fundit, ai gjithashtu notoi nudo në oqean menjëherë pasi u hodh nga anija me anëtarët e tjerë të ekuipazhit.

Tani një fytyrë e përsëritur, Fraser Olender u prezantua këtë sezon. Në pamundësi për t’i thënë jo një guximi, dhe gjithashtu për shkak se ai ishte plotësisht i tretur, Fraser puthi Jake. Ai nuk e kujtoi këtë të nesërmen, por për fat të mirë, kjo ngjarje doli të ishte një problem. Burrat ecën përpara të qetë, si ata profesionistë të partive të vështira që ishin.

Eddie Lucas pinte shumë më pak, por edhe ai solli festën, me një anë të zemrës. Kur gjërat u tensionuan, Eddie ofroi të hidhej në një shatërvan si Jake, por i veshur. Edi gjithashtu u përpoq të trajtonte temën e racizmit. Në përgjithësi, ky ekip i vështirë festash dinte të kalonte mirë, edhe kur situatat errësoheshin.