Thomas Ravenel and Olivia Flowers

Klea

EKSKLUZIVE: Thomas Ravenel i përgjigjet lidhjes me Olivia Flowers “Ajo më përdori mua!”

EKSKLUZIVE: Thomas Ravenel i përgjigjet lidhjes me Olivia Flowers “Ajo më përdori mua!”

Lulet Olivia zbuloi një takim seksual të kaluar me Thomas Raveneldhe Gjithçka Rreth Çajit ka një përgjigje ekskluzive nga ish-Arkëtari i Shtetit të Karolinës së Jugut.

Thomas Ravenel

Zbulimi i bombës u ekspozua gjatë Sharmi jugor Ribashkimi i sezonit 9 të enjten, më 11 janar, ndërsa Lulet Olivia ishte në një diskutim të ashpër me ish-shoqen e saj më të mirë, Taylor Ann Greenrreth e Olivias përfshirja me Austen Kroll. Mes argumentit të tyre, Taylor le të rrëshqasë e Olivias Përpjekja e mëparshme me Thomas.

“Fal siç do të doje të faleshe”, tha ajo në mënyrë të paqartë Olivia si pjesa tjetër e kastit dhe mikpritësit Andy Cohen dukej i hutuar.

Taylor Ann Green

Olivia31, plotësisht i vetëdijshëm se çfarë Taylor ishte duke lënë të kuptohet, u përball drejtpërdrejt me ish-mikun e saj, duke i thënë:

“Vazhdo dhe thuaj. Unë tashmë e shoh atë që po përpiqeni të bëni. Ju e keni varur këtë mbi kokën time. Dua ta shoh. Thuaje. Thuaje.”

Lulet Olivia

Andi nxitur Taylor për të sqaruar insinuatën e saj, dhe mes kësaj, Craig Conover ndërhyri, duke bërtitur: “Epo, thuaje tani. Dua të them se ne jemi këtu.”

“E gjithë situata e Thomas,” Taylor29, tha duke buzëqeshur.

Teksa kamera lëvizte për të kapur reagimet e anëtarëve të ndryshëm të kastit, të cilët u shfaqën të habitur nga lajmi që po shpalosej, Andi kërkoi konfirmim duke pyetur: “Thomas Ravenel?”

“Po,” Olivia, 31, u përgjigj. “Isha sapo mbaruar universitetin, 20 vjeç, një natë memece e dehur, një herë, u lidha me T-Rav dhe doja ta çoja në varr. Kush nuk do ta bënte?”

Lulet Olivia

Olivia kujtoi ribashkimin e një viti më parë, ku Madison LeCroy ishte i pari që përmendi thashethemet për të dhe Thomase cila është tre dekada më e madhe dhe ka dy fëmijë me të Kathryn Denisnjë mik i ngushtë dhe ish-bashkëyll i Olivia. Atëherë, Olivia hodhi poshtë me vendosmëri çdo përfshirje romantike me Thomasduke pretenduar se ata ishin thjesht miq të familjes. Taylorkishte mbështetur gjithashtu Olivia gjatë asaj kohe, duke mbrojtur mikun e saj të atëhershëm.

“Menjëherë më pas, u ula me të Taylordhe i thashë, ‘Unë e vlerësoj që më pranove, por duhet të dish se diçka ka ndodhur dhe ajo është i vetmi person që i thashë në tokë për këtë, dhe ja ku je ulur tani duke u përpjekur ta përdorësh atë kundër meje. Olivia vazhdoi.

Lulet Olivia

Andiduke parë i hutuar, i pyetur pse Olivia do të duhej të kërkonte “falje” për një takim me Thomas që ka ndodhur mbi dhjetë vjet më parë.

“Dua të them, e njëjta situatë,” Taylor argumentuar. Kathryn është një shoqe dhe e besuar dhe ti ke gënjyer për këtë, kështu që pse nuk shkove në Kathryn dhe të thuash se më vjen keq?”

Thomas Ravenel dhe Olivia Flowers

Olivia duartrokiti se ajo as “e dinte Kathryn pastaj” dhe e takuan atë “pasi ndodhi”.

“Më thatë se ishte pesë vjet më parë pas foshnjës numër dy.” Taylor pretenduar.

Lulet Olivia

Andi u pyet nëse Thomas ishte në një lidhje me Kathryn në momentin e lidhjes së tyre. Olivia u përgjigj se ajo “nuk besonte kështu”, duke e nxitur Andi për të pyetur përsëri pse bashkimi u konsiderua një gjë “e keqe”.

“Sepse, ajo thjesht ka qenë e ulur atje duke u përgjumur për ta përdorur atë kundër meje.” Olivia tha të Taylor. “Jo vetëm që e keni dëshmuar veten se jeni si mik, por edhe si njerëz”.

Thomas Ravenel

Andi propozoi një pushim për grupin, pas së cilës Olivia doli nga skena, duke drejtuar dy shprehje drejt Taylor.

Në një bisedë ekskluzive me redaktorin e Gjithçka Rreth Çajit, Thomas Ravenel pranoi se ai kishte kryer marrëdhënie seksuale me aktoren aspiruese të asaj kohe 24-vjeçare. Megjithatë, ai kundërshtoi disa pohime të bëra nga Sharmi jugor yll gjatë ribashkimit të sezonit 9.

“Isha në Atlanta fundjavën e 14 janarit 2017 për dasmën e nipit tim. Olivia jetonte në Atlanta në atë kohë duke ndjekur karrierën e saj të aktrimit. Ajo ishte 24 vjeç (në atë kohë) JO 20, siç pretendoi në ribashkim.” Thomas tha Gjithçka Rreth Çajit ekskluzivisht.

Ai shtoi, “Unë do të them, ajo u soll si një zonjë me klas atë natë. Nuk do ta kisha pranuar kurrë të kisha bërë seks me të derisa të më rritën në ribashkim.”

Bazuar në informacionet nga Google, Olivia Flowers’ data e lindjes është 27 prill 1992. Kjo tregon se në janar 2017, ajo do të kishte qenë 24 vjeç, 8 muaj dhe 18 ditë. Kjo bie ndesh me deklaratën e saj të ribashkimit se ishte “e sapo dalë nga kolegji, 20 vjeçe”, në atë kohë.

Lulet Olivia

Thomas përshkroi rrethanat që çuan në takimin e tij me Olivia në vitin 2017.

“Kështu që iu afrova asaj dhe për habinë time ajo ishte shumë ftuese. Ne shkuam në një takim dhe u shoqëruam në bare të ndryshme rreth Atlantës. Ishte një mbrëmje argëtuese dhe një gjë çoi në një tjetër pasi ajo më ftoi në apartamentin e saj në qendër të Atlantës.” Ai shtoi, “Pas asaj nate, nuk e thirra më kurrë. Ishte një marrëveshje një herë.”

Thomas Ravenel

Thomas shprehu besimin e tij se Olivia e përdori atë si një mjet për të fituar akses Sharmi jugor producentët dhe aktorët. Në atë kohë, Olivia nuk kishte lidhje me askënd në serialin e realitetit Bravo.

“Ajo më përdori mua! Olivia ishte në Atlanta duke ndjekur një karrierë aktrimi dhe donte të merrte pjesë në atë shfaqje (Southern Charm), prandaj u miqësua me mua.”

Thomas Ravenel

Thomas sqaroi se në momentin e takimit me Oliviaai dhe Kathryn ishin krejtësisht të ndarë dhe nuk ishin më në një lidhje.

“Kur u lidha me Olivia në vitin 2017, Kathyrn dhe unë kisha mbaruar prej vitesh dhe kisha kujdestarinë e plotë të fëmijëve të mi pas një beteje gjyqësore.”

Thomas Ravenel

Siç është raportuar ekskluzivisht, në janar 2023, Thomas iu dha kujdestaria e përhershme e vetme e dy fëmijëve që ndan me ish.

Thomas Ravenel

Thomas shprehu pakënaqësinë e tij me vendimin e emisionit për ta përfshirë atë në dramën e tyre për hir të rritjes së shikueshmërisë.

“Pse e tërheqin gjithmonë emrin tim në rrëmujën e tyre për të rritur vlerësimet?” Thomas i pyetur.

Thomas Ravenel

Biznesmeni i Karolinës së Jugut ishte i mërzitur me Olivia për mosrespektimin e tij duke thënë: “Një lidhje me T-Rav, dhe doja ta çoja në varr. Kush nuk do ta bënte?”

“Kam mbajtur një fjalim emocionues në funeralin e vëllait të saj (Conner Flowers). Nuk kam qenë kurrë mosrespektuese ndaj saj, ndaj nuk e di pse e ndjeu nevojën të tregohej e vrazhdë me mua. Kjo ishte një goditje e ulët dhe e panevojshme. Uroj që të mos më përdorin për të rritur vlerësimet.”

Lulet Olivia

Thomas ishte anëtar i kastit të Sharmi jugor nga debutimi i tij në 2014 deri në largimin e tij në sezonin 5 në 2018.

Sharmi jugor transmetohet të enjten, në orën 20:00 ET, në Bravo.