Ekipi i ëndrrave të modës së Jessel Taank dhe Paige DeSorbo Bravo

Klea

Ekipi i ëndrrave të modës së Jessel Taank dhe Paige DeSorbo Bravo

Kush do ta kishte menduar se Shtëpia e vërtetë e Nju Jorkuts Jessel Taank dhe Summer House’s Paige DeSorbo do të ishte një dyshe e tillë mode? Djalli vesh Prada nuk ka asgjë për këto dy zonja. Guxoj të them që Vogue mund të marrë disa këshilla nga fashionistet e reja. Të dy dolën në skenë duke vrapuar pasi nuk kishin frikë të vishnin disa fustanellë avangarde. Nga një fustan i plotë për rinovimin e betimit të një miku në një festë me temë Montauk, çdo zonjë e dinte saktësisht se çfarë do të funksiononte për t’i bërë fansat të flisnin.

Pse fansat duan një bashkëpunim, statistika!

Fansat e Bravo u emocionuan shumë kur panë këto dy gra të ulura përpara dhe në qendër në Javën e Modës në Nju Jork. Dyshja u ulën përballë vendkalimit teksa shikonin krijimet e fundit të Cucculelli Shaheen. Marka me bazë në New York City u themelua nga partnerët Anthony Cucculelli dhe Anna Shaheen. Është e specializuar në veshjet e bëra sipas masës dhe të gatshme për t’u veshur.

Së bashku, Jessel dhe Paige u kanë dhënë shikuesve një pikëpamje të re për stilin. Ndërsa shumica prej nesh mund të kenë qëndruar pranë komoditetit të krijesave tona, duke i parë të dyja në BravoCon 2023 ndihmoi në ndezjen e disa ideve për përditësimin e më të afërtve tanë. Thjesht vërteton se pavarësisht nga mosha apo lloji i trupit tuaj, ka diçka në botën e modës së lartë për të gjithë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të gjeni pamjen tuaj. Për fat të mirë, këto dy gra janë këtu për të na ndihmuar.

Shpjegohet estetika e modës së Paige

Paige ka pasur gjithmonë një mënyrë për t’i bërë fansat e saj të mendojnë se ajo po luan me veshje, por për disa arsye, kjo funksionon për yllin e Summer House. Banorja e Bregut Lindor shpërthen shumë dridhje “It Girl” dhe ka përqafuar shkëlqimin, pa pantallona, ​​bluza të shkurtra dhe pamjet e saj të preferuara në tapetin e kuq. Paige është e shkëlqyeshme për të kombinuar pantallonat standarde me rripin ose pjesën e sipërme të përsosur, duke krijuar gjithmonë një pamje tërheqëse të qytetit të Nju Jorkut.

Unë do të them se Paige është gjithashtu mjaft e guximshme me zgjedhjet e saj të bizhuterive, pasi ajo nuk ka frikë të përdorë rrathë argjendi të trashë ose një palë vathë me ngjyra. Një pjesë e personalitetit të përsosur të modës së Paige është se ajo ndihet gjithmonë sikur po vret. E ndërsa disa veshje kanë qenë një mungesë e plotë për fansat, Paige i vesh gjithmonë me vetëbesim të plotë, gjë që siç e dimë jo të gjithë mund ta bëjnë. Një trend me të cilin ka drejtuar plotësisht Paige është trendi i harkut të flokëve. Nuk mund të gjesh një foto së fundmi pa Paige me një hark gjigant në flokët e saj. Ndoshta vizita në Charleston ka filluar të fshihet.

Shpjegohet estetika e modës e Jessel

Jessel jo vetëm që na shërbeu një dramë gjatë rindezjes së Real Housewives të New York City, por ajo gjithashtu shërbeu modën e saj në një pjatë argjendi. Unë guxoj të them se ajo i dha Jenna Lyons një vrap për paratë e saj edhe nëse ish-drejtori ekzekutiv kreativ i J. Crew vuri në dukje: “Nuk mund të veshësh Alexander Wang në shpinë dhe Balenciaga në çantën tënde.” Jessel aktualisht është në proces të hapjes së platformës së saj të modës, Ōushq. Nëna e binjakëve dëshiron që pamja e saj të jetë e përjetshme, por gjithsesi të bëjë një deklaratë. Jessel ka pasur gjithmonë dashuri për të zbuluar stilistë të rinj dhe do të them se përdorimi i saj i neutralit është çuar në një nivel tjetër. Ajo di si të vishet për sezonin dhe personalisht, mendoj se shumica e veshjeve të saj janë një hit.

Jessel ka një deklaratë të veçantë stili që po përpiqet të bëjë, e cila përbëhet nga një filozofi e përqafimit të së vjetrës dhe të resë. Asaj i pëlqen gjithashtu të përqafojë aksesorë të guximshëm. Por gjithçka që ajo zgjedh të veshë është një ndryshim në pamjen e saj tradicionale OG. Siç e kuptuan shikuesit e RHONY, Jessel do të jetë gjithmonë një pinjoll për një palë vathë të mirë statement. Një gjë është e sigurt: Jessel nuk shqetësohet kurrë se mos vishet shumë për këtë rast, pasi i pëlqen të besojë se moda ka të bëjë me lirinë për të qenë vetvetja.