E gjithë Drama Juicy Teased

Klea

E gjithë Drama Juicy Teased

Gratë Motra Sezoni 18 po kthehet me hakmarrje, pasi TLC sapo publikoi trailerin. Sezoni i kaluar tregoi Christine Brown në fund të mendjes së saj me babanë e 18 fëmijëve, Kody Brown. Për vite me radhë patriarku ka përdorur qëndrimin e tij brenda familjes Brown për të marrë pikërisht atë që donte. Kjo përfshinte disa lëvizje, një grua të katërt dhe kontroll pothuajse të plotë.

Ndjekësit e familjes poligame kanë ndjerë prej vitesh se marrëdhëniet e tij përfundimisht do të fillonin të qetësoheshin për shkak të nevojës së tij për një diktaturë. Por ndërsa martesa u zbeh, secila grua u bë më e fortë në zërin e saj. Më në fund Christine, Meri Brown dhe Janelle Brown e kuptuan se meritonin më mirë se Kody.

Kody pretendon Janelle “E shtyu atë nga dera”

Ndjehet si Krishtlindje në korrik, mirë, gusht, pasi traileri shfaqi disa skena plot lëng dhe është vetëm një pamje paraprake e asaj që fansat mund të presin të shohin gjatë sezonit 18. Një skenë, në veçanti, kapi në befasi ndjekësit e Motra Wives, teksa Janelle dhe Kody lundroni në një bisedë të pakëndshme.

Janelle tregohet duke shpjeguar pse zgjodhi të largohej nga vendasja e Wyoming-ut me Kody duke qarë: “Ti më ke mashtruar nga familja ime”. Në një përgjigje të zemëruar, Janelle duartroket: “Tani po më shtyn nga dera”, ndërsa Kody u përgjigj: “Ky është një ekzagjerim dhe një gënjeshtër.” Duke u siguruar që vërtet ta bezdis Kody-n, Janelle e përfundon bisedën duke thënë: “Unë mendoj se po manipulon.”

Ndërsa Kody largohet nga gruaja e tij e dytë, Janelle kërkon që ai “të qëndrojë dhe të flasë”. Sidoqoftë, është e qartë se Kody po e injoron lutjen e saj, ku fjalën e fundit e merr Janelle duke thënë: “fu*k ty”. Është e qartë se Janelle nuk po i mban më emocionet e saj të vërteta, pasi tani po lufton për lirinë e saj. Janelle, e cila vëren “ajo ka nevojë për diçka ndryshe”, me lot i beson Christine, duke thënë: “Unë nuk dua të martohem më”.

E vërteta më në fund do të zbulohet

(Fotografia: TLC/YouTube)

Më në fund, hipoteza e fansit të Sister Wives do të vërtetohet. Kristina dhe Meri tregojnë për kamerat e TLC se prej vitesh e dinë se ka të preferuar në lidhjet e tyre. Christine, e cila filmoi segmentet e saj në shtëpinë e saj të re në Utah, u thotë kamerave: “U largova nga Kody sepse mund të shihja se ai kishte të preferuarat”. Klipi tregon Kody duke fërkuar me butësi shpinën e Robyn Brown.

Sa i përket Merit, ajo madje pranon në rrëfimin e saj se i ka inatosur edhe trajtimi i Kody-t ndaj saj në vitet e fundit, edhe pse “kishte ende shpresë”. Nëna e një fëmije vazhdoi të zbulonte sekretet e mbajtura prej kohësh duke thënë: “Kam dëgjuar që Kody të na referohet si miq,” në vend të grave të tij shpirtërore.

Kody është kapur duke folur në një rrëfim të ri, duke pyetur pse “Meri ende jeton në Flagstaff”. Sezoni 17 tregoi se si Meri ashtu edhe Janelle vendosën të largoheshin nga bashkimet e tyre me Kody. Tani, fansat do të shohin se çfarë ndodhi me të vërtetë.

Robyn duhet të kishte punuar më shumë

Sipas zakonit, Robyn kapet në fund të trailerit duke qarë në mënyrë të pakontrolluar, ndërsa Meri i thotë çiftit monogamë se edhe ajo do të largohet nga familja. Ka qenë e qartë prej vitesh që Robyn donte të ishte vetëm me Kody.

Edhe Christine dhe Janelle vunë në dukje sezonin e kaluar se kishte raste kur Robyn ishte e vështirë për t’u marrë vesh. Nëse Robyn donte të kalonte në verandë në vitet e saj të arta, ajo duhet të kishte punuar më shumë për të qenë një familje kohezive gjatë gjithë viteve të tjera, në vend që të izolonte fëmijët më të mëdhenj të Kody dhe tre gratë e para.

Traileri i Sezonit 18 të Sister Wives tregon djemtë e Janelle dhe Kody, Gabe Brown dhe Garrison Brown, duke shprehur zhgënjimin e tyre edhe me Robyn. Klipi tregon dy djemtë, Christine, Gwen Brown dhe Janelle, të ulur rreth tryezës së kuzhinës duke diskutuar se si Kody i zhgënjeu ata si baba. Në një monolog të trishtuar, por të sinqertë, Garrison thotë: “E di çfarë, Robyn, e ka. Ne të gjithë jemi të rritur që nuk kemi më nevojë për figurën e babait.”

Kody nuk është më njeriu i “lumturuar” me të cilin u martuan gratë. Në vend të kësaj, babai është i mërzitur dhe i zemëruar me atë që ka ndodhur gjatë vitit të kaluar. Kody madje i referohet vetes si “djalli” dhe duket se është një pseudonim i përshtatshëm. Asnjë nga bashkëshortet e tij nuk i vjen më keq për njeriun që është bërë dhe fansat do të presin me kokoshka për premierën në fund të muajit.