Stacey Silva and Darcey Silva

Klea

E fejuara e 90 ditëve, Stacey Silva, iu nënshtrua një operacioni urgjent në veshka

E fejuara e 90 ditëve, Stacey Silva, iu nënshtrua një operacioni urgjent në veshka

Darcey dhe Stacey yll, Stacey Silvapo shërohet nga një operacion urgjent në veshka, raporton In Touch.

Stacey’s menaxheri, Michael London, i tha gazetës – “Gjatë fundjavës Stacey kishte dhimbje të jashtëzakonshme.”

Stacey Silva dhe Darcey Silva

Londra e shpjegoi këtë Stacey’s burri, Florian Sukaj, dhe motra e saj binjake, Darcey Silva“e dërgoi me nxitim në dhomën e urgjencës në Qendrën Mjekësore Mount Sinai në Miami, Florida.”

Ai deklaroi se “u bë një operacion urgjent në veshkën e saj” dhe se ylli i TLC e kishte trajtuar mirë këtë provë.

Stacey Silva dhe Darcey Silva

London shtoi se klienti i tij “duhet të ketë një operacion të mëvonshëm brenda dy javësh” dhe “mjekët presin që ajo të ketë një shërim të plotë”.

I fejuari 90 ditor Alum fillimisht zbuloi krizën e saj shëndetësore për fansat dhe ndjekësit përmes një postimi në Instagram Story, më 20 janar. Stacey ishte kapur i veshur me një kapak kirurgjik blu, fustan spitali dhe maskë për fytyrën, ndërsa ishte i lidhur me IV dhe monitorë.

Stacey Silva dhe Darcey Silva

Stacey foton e ka nëntitulluar – “Faleminderit për të gjitha lutjet tuaja, emocionet pozitive dhe urimet tuaja”, por nuk ofroi ndonjë detaj shtesë rreth frikës së saj shëndetësore.

Stacey49-vjeçare, bëri debutimin e saj në TV realitet në vitin 2017 së bashku me motrën e saj, Darceynë “I fejuari 90 ditor: Para 90 ditëve.” Në vitin 2020, dyshja e njohur publikoi shfaqjen e tyre spinoff, “Darcey dhe Stacey.”

Stacey Silva dhe Darcey Silva

Stacey u martua me burrin e saj, Floriani, 32, në Prill 2020, me të pranishëm vetëm çiftin dhe një zyrtar. Dyshja u martuan për herë të dytë në Saybrook Point Resort & Marina në Connecticut, në nëntor 2022. TLC kapi festimet e dasmës në një episod që u transmetua në prill 2023. Planifikimi i dasmës mori një kthesë të errët kur Stacey dhe Darcey’s babai, Mike Silva, pësoi një goditje në tru vetëm disa ditë para dasmës.

Stacey Silva dhe Darcey Silva

Stacey rrëfeu se po përpiqej të qëndronte e fokusuar në ditën e saj të madhe, gjatë festës së beqarisë në New York City.

“Unë duhet të martohem pas disa ditësh, por as që mund ta mendoj këtë. Stacey ndarë në atë kohë.

Stacey Silva dhe Darcey Silva

Stacey foli për People për martesën e saj të ëndrrave kur TLC transmetoi ngjarjen luksoze.

“Mendoj se hera e parë ishte një dasmë karantine me COVID. Ne bëmë atë që duhej të bënim, si pjesa tjetër e botës, dhe bëmë gjënë e duhur, qëndruam në karantinë.” Stacey tha për median. “Nuk ishte ideali, por ishte ajo me të cilën duhej të merreshim në atë kohë.”