Mike Youngquist

Klea

E fejuara 90-ditore: Mike Youngquist kërkon divorc nga Natalie Mordovtseva

E fejuara 90-ditore: Mike Youngquist kërkon divorc nga Natalie Mordovtseva

I fejuari 90 ditor yll Mike Youngquist ka bërë zyrtarisht kërkesën për divorc nga gruaja e tij e larguar, Natalie Mordovtsevaduke i dhënë fund më shumë se tre viteve martesë.

Sipas dokumenteve të gjykatës, Mike Youngquist37 vjeç, nisi procesin e divorcit nga 38-vjeçari me origjinë nga Ukraina më 5 dhjetor 2023. Deklarimi erdhi tre vjet pasi çifti thuhet se u nda, më pak se një vit nga martesa e tyre. e Majk Xhaxhai Beau Lawrence e kishte konfirmuar më parë për In Touch në mars 2021 se Natalie kishin lënë shtëpinë e tyre dhe ishin larguar prej disa muajsh. “Ajo mund të qëndrojë larg për gjithçka që më intereson.” e Majk ka thënë një anëtar i familjes. “Unë me të vërtetë shpresoj [their relationship is over for good].

Mike Youngquist

Ish-çifti u shfaq për herë të parë para audiencës në nëntor 2019 në sezonin 7 të “90 Day Fiancé”. Marrëdhënia e tyre dhe ndarja eventuale u shpalosën në ekskluzivitetin e televizionit realitet, duke tërhequr vëmendjen e shumë fansave. Majk dhe e Natalie Udhëtimi filloi pasi ata u bënë kumbarë të një fëmije të një shoku të përbashkët.

Mike Youngquist

Gjatë gjithë marrëdhënies së tyre, dyshja shpesh u përplasën për çështje të ndryshme, veçanërisht pikëpamjet e tyre për fenë dhe financat. Drama u intensifikua pasi Natalie u miratua viza K-1, dhe ajo u zhvendos në e Majk shtëpi në Uashington rural. Natalie luftoi me jetën e izoluar në fermë dhe e Majk orët e gjata të punës, duke çuar në disa mosmarrëveshje me tension të lartë, duke përfshirë konfliktet që përfshijnë e Majk nëna, Trish. Këto çështje arritën kulmin kur Majk anuloi dasmën e tyre.

Mike Youngquist

Pavarësisht turbullirave, çifti përfundimisht u martua më 15 prill 2020, në Clallam County, Washington.

Pas ndarjes së tyre, Natalie u shfaq në sezonet 2 dhe 3 të “90 Day: The Single Life”, ku shikuesit e panë atë të rihynte në botën e takimeve. Ajo u transferua në Shën Petersburg, Florida dhe u duk se kishte krijuar një lidhje me Josh Weinstein, CEO i një agjencie modelimi.

Natalie Mordovtseva

Natalie dhe Majk u rilidh shkurtimisht pas pushtimit rus të Ukrainës në shkurt 2022. Në finalen e sezonit 3 të “90 Day: The Single Life”, Natalie vizitoi Sequim, ndoshta duke kërkuar pajtimin me Majk. Gjatë transmetimit të të gjithave të sezonit, të transmetuar në nëntor 2022, Natalie u pyet për ndjenjat e saj për Majk, për të cilën ajo u përgjigj në mënyrë të paqartë, “Ai nuk do të largohet nga jeta ime” dhe “Nuk më intereson si e quani atë. Por a e dua unë atë? Une nuk e di.”

Mike Youngquist

Pas ndarjes, Majk eksploroi gjithashtu marrëdhënie të reja. Ai pati një romancë të ndërprerë me “Rock of Love’s” Marcia Brazil nga shtatori 2021 deri në mars. Në qershor, ai u zyrtarizua në Instagram me një të dashurën e re, fillimisht duke e mbajtur të fshehur identitetin e saj duke i turbulluar fytyrën. Më vonë në korrik, ai zbuloi fytyrën e saj në një postim në rrjetet sociale, megjithëse emri i saj mbeti i pazbuluar.