Michael Ilesanmi

Klea

E fejuara 90-ditore: Michael Ilesanmi raportohet i zhdukur pasi u transferua në Amerikë… Ngrihen spekulime rreth përfshirjes së Angela Deem!

E fejuara 90-ditore: Michael Ilesanmi raportohet i zhdukur pasi u transferua në Amerikë… Ngrihen spekulime rreth përfshirjes së Angela Deem!

I fejuari 90 ditor yll Michael Ilesanmi është zhdukur pas zhvendosjes së tij në Shtetet e Bashkuara me gruan e tij, Angela Deemvetëm dy muaj pas mbërritjes së tij nga Nigeria.

Michael Ilesanmi

e Michael i zhdukur që nga data 23. Policia është e përfshirë, nuk e gjejmë dot.” Anxhela58 vjeç, shpjegoi në një video të TikTok të hënën, më 26 shkurt.

“Michael la gjithçka këtu. E di që ka njerëz që ndoshta mendojnë, ‘Oh, ndoshta ai sapo u largua.’ Por si, asgjë, asnjë letërnjoftim, asgjë për të treguar emrin e tij, pa veshje, as furçë dhëmbësh. Pika zero zero zero. Pa portofol, asgjë. Rrobat në shpinë janë ato me të cilat u largua të premten,” vazhdoi ajo.

I fejuari 90-ditor: Për fat të mirë?

Siç u raportua në dhjetor 2023, Michael Ilesanmi mbërriti në SHBA për të qenë me gruan e tij, Angela Deem, duke mbyllur kapitullin mbi sagën e tyre në distanca të gjata. Që nga ardhja e tij, pamjet e shumta të dyshes në Gjeorgji qarkulluan në rrjetet sociale.

Më 22 dhjetor, çifti u pa në një arkë Walmart në Gjeorgji.

Micheal Ilesanmi

Spekulimet janë të shfrenuara mes fansave që Anxhela mund të lidhet me e Michael zhdukja, duke pasur parasysh historinë e gjatë të paqëndrueshmërisë në marrëdhënien e tyre, ku ajo shpesh shfaqet si agresore. Një fans shkroi: “E kam ndjekur Anxhela dhe e Michael udhëtim për vite me rradhë, dhe ka qenë gjithmonë një slitë me rul. Duke pasur parasysh të kaluarën e tyre, është e vështirë të mos pyesësh nëse e Anxheles sjellja mund të jetë një faktor në zhdukjen e Michael.”

Angela Deem

Një tjetër ndau, “Anxhela ka qenë gjithmonë dominuesja në marrëdhënie, dhe ndonjëherë është ndjerë kështu Michael po ecte mbi lëvozhgat e vezëve. Me atë që mungon tani, nuk mund të mos kem frikë nga më e keqja dhe të vë në dyshim përfshirjen e saj. 😢”

Dikush tjetër komentoi: “Dinamika e Anxhela dhe e Michael marrëdhëniet kanë qenë gjithmonë shqetësuese. e Anxheles Sjellja shpesh agresive ndaj Michael më bën të mendoj se ajo mund të dijë më shumë për zhdukjen e tij sesa po e lejon të vazhdojë.

Angela Deem

Një tjetër tifoz spekuloi, “Anxhela është prapa e Michael zhdukja, ajo ndoshta e varrosi në oborrin e shtëpisë së saj.”

Një person i pestë vuri në dukje: “Duke marrë parasysh sa e trazuar Anxhela dhe e Michael marrëdhënia ka qenë, nuk është e vështirë të mendosh Anxhela mund të jetë pas zhdukjes së tij. Veprimet e saj të kaluara dhe kontrolli mbi Michael kanë qenë gjithmonë flamuj të kuq. #LutuniPër Michael”

Angela Deem

Anxhela dhe Michael bënë debutimin e tyre gjatë sezonit të dytë të I fejuari 90 ditor: Para 90 ditëve në vitin 2018, pasi u takuan në internet përpara se takimi i tyre i parë ballë për ballë të kapej për shfaqjen. Udhëtimi i tyre që atëherë është bërë një element kryesor në ekskluzivitet, me paraqitje në disa sezone të të dyjave I fejuari i 90 ditëve” dhe “I fejuari 90 ditësh: Për fat të mirë ndonjëherë?

Angela Deem

Rruga e marrëdhënies së Angela-s dhe Michael ka qenë e mbushur me trazira, kryesisht për shkak të çështjeve të besimit të lidhura me tradhtinë e Michael. Ata shkëmbyen premtime në Nigeri në janar 2020, vetëm për të hasur në pengesa të mëtejshme kur Michael u zbulua se kishte qenë i pabesë edhe një herë në 2022, këtë herë përmes ndërveprimeve në Instagram.

Micheal Ilesanmi

Gjatë xhirimeve të Dita e 90-të: Vendpushimi i fundit në janar, i cili u transmetua nga gushti deri në tetor, Anxhela dhe Michael u përpoqën të rregullonin marrëdhënien e tyre në një repart terapie për çifte. Mes çështjeve të vazhdueshme të besimit dhe pretendimeve të reja për pabesi, Michael përcolli pendimin e tij në një seancë terapie, duke pranuar gabimet e tij dhe dhimbjen që shkaktoi.

“E di që e kam fajësuar, i kam bërë keq, por ajo ende [finds] një vend në zemrën e saj për të më falur dhe për të qenë ende me mua, “tha Michael. “Zemë, të dua shumë, ti e di këtë. Dhe më vjen keq për gjithçka.”

Angela Deem

Anxheladuke menduar t’i japin fund martesës së tyre dhe të kenë shërbyer tashmë Michael me letrat e divorcit, zgjodhën të vazhdojnë lidhjen e tyre pas ndikimit pozitiv të tërheqjes.

“Unë erdha këtu duke menduar se Michael duhej të bënte të gjithë punën,” reflektoi Angela në një rrëfim. “Por unë duhet të punoj që të mos zemërohem aq sa bëj me burrin tim dhe të punoj në marrëdhënien tonë në këtë vendstrehim të çifteve sapo na shpëtoi nga divorci.”