Angela Deem and Michael Ilesanmi

Klea

E fejuara 90 ditore: Michael Ilesanmi BRUTALIZUAR FIZIKISHT nga Angela Deem para se të zhdukej!

E fejuara 90 ditore: Michael Ilesanmi BRUTALIZUAR FIZIKISHT nga Angela Deem para se të zhdukej!

I fejuari 90 ditor çift, Angela Deem dhe Michael Ilesanmiu bë kryefjalë muajin e kaluar, kur nigeriani vendas u raportua i zhdukur nga gruaja e tij amerikane.

Angela Deem

Michael Ilesanmi konfirmoi se ishte i sigurt të nesërmen, por pretendoi se “kishte frikë për jetën e tij” kur u fsheh pas një incidenti me yllin e TLC. Shumë fansa donin të dinin se çfarë ndodhi në të vërtetë mes çiftit, më pas Anxhela shkoi në TikTok për të folur për zhdukjen e burrit të saj.

Angela Deem

e Michael i zhdukur që nga data 23. Policia është e përfshirë, nuk e gjejmë dot.” Anxhela58, shpjegohet në një video të shkurtit të TikTok.

Ajo tha – Michael la gjithçka këtu. E di që ka njerëz që ndoshta mendojnë, ‘Oh, ndoshta ai sapo u largua.’ Por si, asgjë, asnjë letërnjoftim, asgjë për të treguar emrin e tij, pa veshje, as furçë dhëmbësh. Pika zero zero zero. Pa portofol, asgjë. Rrobat në shpinë janë ato me të cilat u largua të premten.”

Angela Deem

Anxhela më vonë pretendoi se Michael ishte e zemëruar sepse ajo nuk kishte marrë ende kartën e tij jeshile, por kjo nuk e shpjegonte reagimin ekstrem të bashkëshortit të saj. Michael hodhi poshtë pretendimet për abuzim, dhe Anxhela akuzoi burrin e saj se “përdorte” atë dhe serinë TLC për vetëm një arsye – për të arritur në Shtetet e Bashkuara.

“Ai mashtroi gjithë botën e mallkuar, o njeri,” Anxhela deklaruar me lot në atë kohë.

Michael Ilesanmi

Duket se gjërat shkuan anash mes tyre Anxhela dhe Michael para shpërthimit të shkurtit, sipas një snitch në internet.

Një përdorues i Reddit tani po pretendon se gjërat u kthyen fizike mes të dyve gjatë një udhëtimi në Kaliforni dhe kaq Anxhela dyshohet se ka përdorur një taser për të nënshtruar bashkëshortin e saj.

Michael Ilesanmi

Personi shkroi: “Gjithse ka pasur një përleshje të madhe mes tyre Anxhela dhe Michael në hotelin në LA, gjatë së cilës, memau i çmendur e ka shijuar disa herë burrin e saj nigerian dhe më vonë i ka thirrur policët.”

“Për të mbrojtur veten, nigerianit iu desh të shtynte Anxhela dhe më pas mori me forcë ngacmimin [sic] nga dora e saj. Kur policët mbërritën, ata ndanë çiftin e televizionit realitet dhe i detyruan të flinin në dhoma të veçanta hoteli. Anxhela ishte akoma e inatosur me burrin e saj dhe vendosi të anulonte dhomën e tij të hotelit dhe ai përfundoi duke fjetur në hollin e hotelit atë natë.”

Michael Ilesanmi

Sherri i përfolur në Kaliforni ka të ngjarë të ketë ndodhur para dramës së arratisjes në Gjeorgji, si Anxhela më parë u kishte thënë fansave se ajo dhe Michael kohët e fundit kishte udhëtuar në Florida, Kaliforni dhe New York City.

Angela Deem

Anxhela dhe e Michael histori dashurie jokonvencionale u shpalos fillimisht në sezonin e dytë të I fejuari 90 ditor: Para 90 ditëve. Çifti, i cili u njoh në rrjetet sociale në vitin 2018, u martuan në Nigeri në vitin 2020. Ata u ndanë për pak kohë në vitin 2023 pasi Michael u kap duke tradhtuar gjatë martesës së tyre në distancë. Dyshja u pajtuan dhe i trajtuan përkohësisht çështjet e tyre më vonë atë vit, ndërsa u shfaqën Dita e 90-të: Vendpushimi i fundit.”