E ardhmja për Ariana Madix: Çfarë duhet të bëjë ajo më pas?

Klea

E ardhmja për Ariana Madix: Çfarë duhet të bëjë ajo më pas?

Perëndesha e Vanderpump Rregullon, Ariana Madix, ka kaluar një vit që kur mësoi se partneri i saj afatgjatë, Tom Sandoval, e kishte tradhtuar pas shpine me shoqen e saj më të mirë, Rachel Leviss, por tani ne po shikojmë për të ardhmen e saj. Shikuesit e panë teksa ajo sulmoi ribashkimin, duke treguar se sa zemërthyer dhe e tradhtuar ishte. Si shumë prej nesh, Ariana u verbua nga afera dhe u tërbua që kishte shkuar të ndeshej për dy mashtruesit kaq shumë herë.

Por mos u ndjeni shumë keq për ish-banakieren, pasi doli nga skandali me erë trëndafili. Kompanitë u dyndën për të punuar me të për fushatat e tyre reklamuese dhe fansat u mblodhën rreth saj si kurrë më parë. Por kur pluhuri të qetësohet dhe Ariana duhet të ndalojë së hipur në palltot e Scandoval, çfarë do të bëjë më pas? Unë kam disa ide.

Rregullat e jetës pas pompës

Dëgjo, unë e di dhe ju e dini, por jam shumë i sigurt se Vanderpump Rules do të përfundojë pas sezonit 11. Ish-seriali i preferuar nga fansat ishte në hapat e fundit derisa Scandoval ndërhyri dhe u dha atyre një pushim. Por Sezoni 11 nuk po i përshtatet imagjinatës së shikuesve. Scandoval ka luajtur në kohë reale, kështu që shumica prej nesh e dinë saktësisht se çfarë po ndodh me episodet e fundit; ata thjesht po e përsërisin veten. Pra, kur perdja bie, mbi çfarë mund të bjerë sërish Ariana?

Së pari, ajo ka dyqanin e saj të sanduiçëve, Diçka rreth saj. Restoranti i WeHo nuk është hapur ende, por fansat po vdesin për të kafshuar një sanduiç të përzemërt. Me partneren e saj, Katie Maloney, dy yjet e Bravo po kërkojnë të përfitojnë nga emrat e tyre dhe të tërheqin fansat në dyqanin e çuditshëm.

Ariana gjithashtu mund të konsiderojë të bëhet zëdhënëse e disa prej kompanive me të cilat ka krijuar tashmë një marrëdhënie. Pse ajo nuk duhet të vazhdojë të tregtojë Lay’s Chips ose brisqe BIC? Sinqerisht, ajo mund të mbledhë disa të ardhura të mëdha përmes partneriteteve strategjike.

Më shumë Broadway, Baby?

Ashtu si bravolebet e tjerë para saj, si Erika Jayne dhe Lisa Rinna, Ariana i çoi talentet e saj në Big Apple. Ajo pranoi të luante Roxie Hart në Chicago të famshme për një kohë të kufizuar. Ariana tani është një kërcënim i trefishtë, falë aktrimit, kërcimit dhe këngës së saj. Shqyrtimet e saj kanë qenë relativisht të mira, me shumë kritikë që ranë dakord se ajo e bën të qartë se po shijon kohën e saj në skenë dhe se pjesët e saj të aktrimit janë më të mira se sa pritej.

Pra, a mund ta bëjë Broadway-in shtëpinë e saj të re nëse mbarojnë Rregullat e Vanderpump? Absolutisht. Unë nuk mendoj se do ta shohim atë në Hamilton ose Wicked, por mund ta shoh Arianën në &Juliet, një pjesë që flet narrativë, ose ndoshta Frozen nëse Disney ndonjëherë bën një shfaqje tjetër.

Ariana tashmë po nxit talentin e saj shekspirian me role në filmat Lifetime, kështu që mendoj se disa agjentë do të donin të kërkonin një test ekrani.

Një e ardhme me Daniel Wai?

Edhe pse Ariana u takua me Daniel Wai shumë pak pas Scandoval, dhe të dy jetojnë në të gjithë vendin nga njëri-tjetri, diçka në lidhjen e tyre duket se funksionon. Ndryshe nga Tom, Daniel e mbështeti atë në çdo hap të rrugës kur bëhej fjalë për përpjekjet e saj të reja, si Dancing with the Stars.

Ariana po sillet si një grua krejtësisht e re me të dashurin e saj të ri, teksa së fundi tha se Danieli e kishte hapur mendjen për të pasur fëmijë, sepse ai do të ishte një partner 50/50. Gjatë një episodi të fundit, Ariana vuri në dukje, “Unë thjesht mendoj se ai më ka hapur mendjen dhe më ka hapur sytë ndaj shumë mundësive të ndryshme që nuk mund t’i shoh.”

Dalja e parë e Danielit në Pump Rules e tregoi atë përmes Facetime ndërsa ai fliste me Arianën për kthimin në TomTom për herë të parë. Është e qartë se trajneri i fitnesit kujdeset. Pra, a mund të fillojë të bëjë një jetë me dashurinë e saj të re nëse Vanderpump Rules anulohet? Po! Dhe ajo duhet.

Nëse Ariana me të vërtetë mendon se ka gjetur një ndeshje të mirë, atëherë duhet të bëjë të gjitha përpjekjet që mundet për të forcuar marrëdhënien e tyre. Ndërsa kasti ndoshta shpreson që VPR të funksionojë përgjithmonë, të paktën tani, Ariana ka disa opsione dhe pak më shumë se 2,000 dollarë në bankën e saj.

Vanderpump Rules ofrohet për t’u parë në Bravo dhe për t’u transmetuar në Peacock.