DWTS mund t'i japë fund martesës së Mauricio Umansky dhe Kyle Richards

Klea

DWTS mund t’i japë fund martesës së Mauricio Umansky dhe Kyle Richards

Kur kasti për sezonin 32 të Duke kërcyer me yjet u njoftua, një emër i befasoi fansat e televizionit realitet. Mauricio Umanskyi cili është i martuar me Kyle Richards i Real Housewives of Beverly Hills, nënshkruar më. Ai gjithashtu luan në shfaqjen e pasurive të paluajtshme Netflix, Blerja e Beverly Hills.

Koha ishte një tronditje sepse Kyle dhe Mauricio kishin luftuar me martesën e tyre. Dhe zhurma e DWTS ka marrë një taksë të vërtetë në marrëdhëniet e disa garuesve.

Sipas Entertainment Tonight, ish-ylli i Bachelor, Sean Lowe i këshilloi konkurrentët e tjerë nga ekskluziviteti që të mos regjistroheshin në shfaqje. “Unë do të thoja, duke pasur parasysh përvojën time, ndoshta është më e shëndetshme nëse thjesht e anashkaloni atë,” tha ai. Sigurisht, Sean dhe e fejuara e tij e atëhershme (tani gruaja) Catherine Giudici i mbijetuan përvojës stresuese.

Por a mund ta silur DWTS martesën e Mauricios dhe Kyle? Duket se mund të mos ketë qenë koha më e mirë që Mauricio të lidhte këpucët e kërcimit.

DWTS është një angazhim i madh

ABC / Andrew Eccles

Të jesh pjesë e spektaklit kërkon një angazhim të madh. Garuesit ndonjëherë bëjnë prova për 10 orë në ditë ose më shumë. Kjo është shumë kohë për të shpenzuar veç njëri-tjetrit tuaj të rëndësishëm.

Familja Umansky lëshoi ​​një deklaratë të përbashkët më 4 korrik 2023, duke konfirmuar ndarjen e tyre pas 27 vitesh martesë. “Çdo pretendim në lidhje me divorcin tonë është i pavërtetë. Megjithatë, po, kemi pasur një vit të vështirë”, thuhet në deklaratë. Më sfiduesja e martesës sonë. Por ne të dy e duam dhe e respektojmë jashtëzakonisht shumë njëri-tjetrin. Nuk ka pasur asnjë keqbërje nga ana e askujt.”

Gjatë premierës së sezonit 32, Mauricio diskutoi çështjet e tyre martesore. “Jam i martuar me Kyle Richards. Ne kemi kaluar një vit të vështirë dhe shpresoj shumë që Dancing with the Stars do të më heqë mendjen dhe do të argëtohem”, tha ai.

Pyes veten nëse Kyle e dinte që burri i saj përmendi martesën e tyre në shfaqje. Duke marrë parasysh sasinë e kohës që Mauricio do të kalojë larg familjes së tij, kjo nuk ishte zgjidhja më e mirë. Më fal, Mauricio.

Mauricio zgjodhi të bënte shfaqjen për t’u argëtuar

ABC/Eric McCandless

Siç tha ai në prezantimin e tij, Mauricio iu bashkua kastit sepse donte të argëtohej. Por, nëse martesa juaj është në telashe, a nuk duhet të fokusoheni në këtë?

E kuptoj dëshirën për të bërë një aktivitet argëtues për të lehtësuar stresin, por ky serial nuk është shaka. Kërkon që garuesit të punojnë shumë dhe të praktikojnë disa orë. Shtimi i një pune tjetër me kohë të plotë në karrierën dhe familjen tuaj duket egoiste.

Kyle duhet të jetë një bashkëshort mbështetës

Mauricio e bëri të qartë se Kyle dhe katër vajzat e tyre do të ishin në audiencë në DWTS. “Të gjithë tashmë kanë rregulluar kalendarët e tyre për ta, veçanërisht Kyle ‘sepse ajo është shumë e zënë,” tha ai për datat e shfaqjes.

Dhe Kyle ishte në audiencë gjatë premierës. A duartrokiti ajo? Po. A dukej ajo e emocionuar përtej besimit? Nr.

Kyle gjithashtu inkurajoi ndjekësit e saj në Instagram që të votojnë për bashkëshortin e saj. Madje ajo ka përfshirë edhe metodat e votimit. Por ajo mund të mos ketë nevojë të shtojë DWTS në kalendarin e saj për shumë më gjatë.

Mauricio dhe partnerja e tij, Emma Slater, zbarkuan në dy vendet e fundit kur “babai” i tyre nuk arriti t’i bënte përshtypje gjyqtarëve. Ata për pak e humbën eliminimin.

Mauricio konfirmoi se ata janë ndarë

Jeff Kravitz/FilmMagic për Paramount Network

Konkurrenti i DWTS i ngatërroi të gjithë kur së fundmi insistoi se ai dhe Kyle nuk ishin ndarë në të vërtetë. “Ne po merreshim me gjërat tona, në njëfarë mënyre, super në heshtje dhe nga brenda, vetëm me çështjet tona. Dua të them, sigurisht, ne nuk jemi të ndarë”, tha ai. “Ne nuk jemi të divorcuar në këtë pikë.”

Por më pas Mauricio u tërhoq. TMZ raportoi se Mauricio sqaroi statusin e tyre martesor. “Aktualisht jemi të ndarë, nuk po flasim për divorc dhe po përpiqemi t’i trajtojmë këto gjëra brenda vetes privatisht”, tha Mauricio.

Ai gjithashtu foli për miqësinë e ngushtë të gruas së tij me këngëtaren e kantri, Morgan Wade. “Nuk kam asnjë dyshim në mendjen time se Kyle nuk ka fjetur apo tradhtuar me Morgan Wade. Ata janë vërtet miq të shkëlqyer”, tha ai. Ndërkohë, zonjat u panë duke u dukur të përqafuara në Paris teksa punonin për dokumentarin e Morgan.

Nuk jam ende i sigurt se në çfarë gjendje është martesa e Umansky. Por e di që tani nuk është koha për të zotëruar valsin tuaj.

DWTS mund të shkaktojë xhelozi

ABC/Eric McCandless

Konkurrentët dhe partnerët e tyre zakonisht zhvillojnë një lidhje. Ata bëjnë prova për mijëra orë. Dhe ata praktikojnë të duken sikur kanë kimi cëcëritëse.

I gjithë ai kontakt i ngushtë gjatë vallëzimit dhe orët e kaluara së bashku, kanë çuar në disa marrëdhënie sallash. Ema, partnerja e Mauricios, po kalon një divorc nga profesionisti i DWTS, Sasha Farber. Pra, kjo me siguri mund të çojë në njëfarë xhelozie nga Kyle.

Midis orëve rraskapitëse dhe xhelozisë së mundshme, salla e ballit nuk do ta bëjë martesën e tyre më të mirë. Duke qenë se marrëdhënia e tyre ishte tashmë e lëkundur, mendoj se DWTS mund ta torpezonte përfundimisht martesën e çiftit.