DWTS Maks zbulon pse Cheryl dhe Sharna nuk morën pjesë në haraçin e Len

Klea

DWTS Maks zbulon pse Cheryl dhe Sharna nuk morën pjesë në haraçin e Len

Në episodin e 24 tetorit të Duke kërcyer me yjetanëtarët e tanishëm dhe të mëparshëm të kastit performuan një homazhe prekëse për të Len Goodman, gjyqtari shumëvjeçar i emisionit i cili ndërroi jetë në prill. Disa shikues pyesnin veten për përjashtimin e dukshëm të profesionistëve të kaluar Cheryl Burke dhe Sharna Burgess.

“Për ata prej jush që pyesin nëse do të jem pjesë e haraçit të Len Goodman javën e ardhshme në DWTS,” shkroi Cheryl në Instagram, “për fat të keq, nuk isha e ftuar. Megjithatë, do të jem aty me shpirt dhe mezi pres të brohoras ish-kolegët e mi!”

I fejuari i Sharnës, Brian Austin Green, shprehu shqetësim të ngjashëm. “Nuk mund të filloj t’ju them se sa i zhgënjyer isha që @sharnaburgess nuk u ftua në haraçin mbrëmë,” postoi ai në Instagram. “Është gjithashtu zhgënjyese që asnjë nga ‘familja e saj në sallën e balloit’ nuk iu afrua ose nuk foli”. Kërcimtar pro DWTS i kaluar Maks Chmerkovskiy foli për The US Sun për përjashtimet e dyfishta.

Ish DWTS pro Maks jep mendimin e tij

“Nuk do të spekuloj për disa gjëra personale”, tha Maks duke iu përgjigjur dy kërcimtarëve të paftuar. “Kam bërë mjaft gjëra [in the past] të mos më pyesin… Por unë mendoj se ne të gjithë kemi një marrëdhënie specifike me shfaqjen… Njerëzit më kanë bërë shumë këtë pyetje: ‘A ndjej se disa gjëra janë të drejta dhe të drejta?’

“Kam një marrëdhënie me [the show] tash e 17 vjet”, vazhdoi ai. “Ne kemi ulje-ngritjet tona, dhe shohim sy për sy dhe më pas nuk bëjmë… Kastingu, produksioni, drejtimi muzikor… ne kemi një marrëdhënie me kaq shumë njerëz në atë vend. Kështu bëjnë Sharna dhe Cheryl dhe të gjithë të tjerët.”

Ndonëse Maks dukej se tha se mosveprimi i Sharnës dhe Cheryl-it nga homazhi mund të kishte qenë për shkak të natyrës së marrëdhënieve të tyre me producentët dhe të tjerët në prapaskenë, ai e bëri të qartë se në fakt nuk kishte asnjë informacion të brendshëm. Ai sugjeroi që të vetmit njerëz që e dinin me siguri ishin njerëzit e prodhimit dhe ndoshta duhet t’i pyesni ata.

Personalisht, instinkti i Maks ishte që thjesht t’i kthente të gjithë, por kjo “thjesht nuk është e mundur”.

“Secili prej nesh ka një marrëdhënie personale me të [the show]”, shtoi ai, “dhe secili prej nesh i bazon ndjenjat tona në atë marrëdhënie. Dhe këto marrëdhënie janë shumë të ndryshme.”

Duke mbrojtur Val

Disa fansa e konsiderojnë Val Chmerkovskiy dhe gruan e tij Jenna Johnson përgjegjëse për mospërfilljen e perceptuar pasi ata ishin koreografët e haraçit. Por Maks mbrojti vëllain e tij duke shpjeguar procesin e koreografisë në DWTS.

“Mund të them patjetër se nuk mund të zgjedhim kë të marrim kur të arrijmë të jemi koreografi,” u përgjigj Maks. “Sapo na është thënë, ‘Ja ku është kasti juaj dhe ja kënga. Dhe cili është vizioni juaj?’”

“Ne jemi të gjithë profesionistë,” shtoi ai, “kështu që ne i shikojmë të gjithë si trupa, veçanërisht kur bëjmë koreografi. Ne nuk mund të ndalemi në faktin se kush ‘meriton’ çfarë vendi.”

Dancing with the Stars transmetohet të martën në orën 20:00 në ABC dhe Disney+.