Duke vënë në provë jastëkët e qepjes së jugut të Craig Conover

Klea

Duke vënë në provë jastëkët e qepjes së jugut të Craig Conover

Craig Conover ka një vend të veçantë në zemrat e fansave të Southern Charm. Craig është Elle Woods-i ynë i rrjetit, sepse kur pyetej për karrierën e tij si avokat, ai do të thoshte një bosh “Çfarë? A është e vështirë?” ngul sytë. Ai ka qenë një OG në serial, duke frekuentuar King Street dhe duke u përpjekur të kuptojë jetën e tij. Pas disa sezoneve të vështira dhe një ndarje me Naomie Olindo, Craig më në fund ka gjetur bazën e tij sepse asgjë nuk është e gabuar me qepjen e këtij njeriu.

Në fakt, Craig tani është duke qeshur deri në bankë. Që nga viti 2024, Craig ka një kompani me tetë shifra. Fansat panë gjatë sezonit 9 teksa Craig festoi suksesin e tij me një festë të jashtëzakonshme të kompanisë.

Dyqan me tulla dhe llaç

Nëse jeni nisur për në Charleston, dyqani Sewing Down South duhet të jetë një ndalesë në hartën tuaj. Dyqani jo vetëm që është kaq mikpritës, por është krijuar për t'ju qetësuar menjëherë. Më falni fjalën, por është “qep bukur!” Craig është shpesh në dyqanin kryesor, por ai nuk ishte dita kur e vizitova. Por më pëlqen që ai vërtet e do biznesin e tij dhe e di që duhet të interesohet për fansat që e kanë bërë të famshëm. Por dyqani ishte akoma po aq i këndshëm pa të atje. Atmosfera lëshonte atmosferë “Qep çfarë” dhe stafi ishte super i këndshëm!

Dritaret e përparme janë të mëdha dhe lejojnë aq shumë rrezet e diellit saqë nuk mund të mos ndiheni të qetë. Kjo është ndoshta arsyeja pse portofoli im po fluturonte nga xhepat e mi. Dyshemeja ishte ky dru i mrekullueshëm bregdetar me dekor të lezetshëm në të gjithë muret. Një mural i bukur i jastëkëve aktualë përshkruan gjithashtu kreshtën e Sewing Down South. Ekziston gjithashtu një mur i lezetshëm me fije, i përsosur për fotot tuaja të mediave sociale. Me të hyrë, vura re disa jastëkë të lezetshëm dhe sende të tjera qepëse. Por dyqani nuk ishte aq plot me një përzgjedhje të mbulesave të jastëkëve sa kisha shpresuar të gjeja. Ishte e qartë se ata po ecnin në tregun e realitetit televiziv.

mallra

Duke marrë një faqe nga suksesi i Loverboy, Craig tani ofron një koleksion kolegjial ​​të kompletuar me xhup me qafë të ekuipazhit. Unë jam gjithashtu kurioz nëse Craig kërkoi ndihmën e Amanda Batula për një dizajn specifik bluzeje që ka të njëjtat shkronja flluskë si kompania e çajit të fortë. Lëvizja do të kishte kuptim pasi të dyja kompanitë kanë lindur nga Bravo, por shpresoj që Amanda të ketë një prerje. Pra, kur erdhi puna te mallrat, unë u trondita në një mënyrë të mirë.

Natyrisht, u gravitova drejt një gur ranor dhe orkide “Çfarë nuk shkon me këmishën time të qepjes?” sepse, nëse e dini, ju e dini. Të dyja këmisha janë bërë nga kjo pëlhurë e lyer me rroba me larje të butë. Ndjenja është kaq e butë dhe 100% pambuk, me jakën që ka një prerje të dyfishtë të gjilpërës. Tani, do të them se i kam porositur këto dy artikuj nga dyqani online, sepse nuk mund të angazhohesha për to kur isha në dyqan. Të huajt vazhdojnë të pyesin nëse jam rrobaqepëse. Unë me mirësjellje u them atyre se nuk jam, por më pas them: “Por unë njoh një djalë”.

Ankesa ime e vetme është se Sewing Down South tarifon të paktën 8 dollarë për transport. Transporti mund të zgjasë disa ditë; siç theksojnë shënimet, duhen një deri në tre ditë për të paketuar porosinë dhe disa ditë të tjera pasi të dërgohet. Kjo ishte e vetmja pjesë zhgënjyese e eksperiencës për mua, sepse isha aq e emocionuar për të marrë në dorë një bluzë, saqë pas disa ditësh, lumturia e blerjes sime u shua. U befasova këndshëm kur kutia u ul në derën time, sepse, pas një jave të ngarkuar, e kisha harruar!

Jastëkët

Çfarë lloj fansi i Southern Charm do të isha nëse nuk do të provoja jastëkët!? Padyshim që u gravitova drejt jastëkëve me temë bregdetare. Më pëlqeu më shumë kopertina e King Crab. Është një jastëk që e kam parë në të gjithë Instagramin e Craig-ut dhe thjesht më duhej të kapja një për vete. Përsëri, ka shtesa që nuk i prisja. Mbulesa më ktheu 58 dollarë, dhe nëse do të doja të shtoja një jastëk, do të ishte të paktën 12 dollarë për një jastëk standard. Craig nuk është memec. Ai e di se tifozët e Bravo do të paguajnë këto çmime. Megjithatë, ky tifoz u mbajt i fortë vetëm me blerjen e kopertinës. Dhe sinqerisht, jam i kënaqur me gjithçka që solla me vete në shtëpi. Pra, më njoftoni nëse keni qenë ose po planifikoni të porosisni nga Sewing Down South sepse dua të di se çfarë keni blerë.

Sezonet e mëparshme të Southern Charm mund të transmetohen në Peacock.