Duke reflektuar mbi skandalin e amvisave të vërteta të Shtëpisë së Bardhë të DC

Klea

Duke reflektuar mbi skandalin e amvisave të vërteta të Shtëpisë së Bardhë të DC

14 vjet më parë, po hyja në Amvise të vërteta të DC. Unë kisha një motër që shkoi në kolegj në kryeqytetin e vendit. Dhe disa nga fantazmat e grave më kujtuan një kohë argëtuese në jetën time. Seriali kishte një atmosferë shumë të ndryshme nga pjesa tjetër e programeve Real Housewives. Ai tregoi funksionimin e brendshëm se si të hapen dyert që mund të çojnë në përvoja të këndshme. Bravo përfundoi duke anuluar serialin, duke i lënë fansat të frustruar. Mbaj mend që ishte shumë mirë!

Seriali u zhvillua në një kohë kur DC ishte më trend se zakonisht në TV. Ndoshta falë zgjedhjes së Presidentit Barack Obama. Me të vërtetë mendova se kasti – Lynda Erkiletian, Mary Amons, Michaele Salahi, Cat Ommanney dhe Stacie Turner – ishin perfekte për dramën. Pra, duroni me mua ndërsa bëjmë një shëtitje në korsinë e kujtesës për një nga momentet më të mira të të gjitha kohërave në historinë e Bravo.

Probleme në Distrikt

Historia e Michaele dhe Tareq Salahit është një histori manipulimi dhe kontrolli. Të dy janë gënjeshtarë profesionistë që bëjnë një jetë që ne vetëm mund ta ëndërrojmë, kryesisht sepse është larg së vërtetës. Michaele sillej gjithmonë sikur të ishte inxhinierja kryesore e shumë halleve. Ajo ishte e qartë se ishte duke i fryrë paratë e burrit të saj me shpejtësi të madhe dhe duke e larguar atë nga pjesa tjetër e familjes së tij. Michaele veproi sikur të rrëzonte një darkë korrespondente të Shtëpisë së Bardhë nuk ishte aspak punë e madhe.

Fansat që ndoqën serialin do të kujtojnë se kamerat Bravo ishin me çiftin në çdo hap. Mes mburrjes me të gjithë miqtë e tyre për darkën e tyre të ardhshme, gjetjes së një fustani, ngurtësimit të sallonit dhe ecjes nëpër pikat e kontrollit të sigurisë, kamerat ishin aty për të dokumentuar të gjitha. Për të tronditur fjalë për fjalë të gjithë në Shtetet e Bashkuara, çifti Virxhinia ia kaloi disa pikave të sigurisë. Ata u pajtuan me Zëvendës Presidentin – tani president – ​​Joe Biden. Dhe madje bëri një foto me të. Nëse këta të thjeshtë yje të realitetit televiziv do të mund të mashtronin shërbimin sekret, kush tjetër do të ishte në gjendje të afrohej me zyrtarët e qeverisë. Ideja dhe përvoja ishin krejtësisht të frikshme.

Faktet

RHODC

Përpara se të kishte Scandoval ose Reality Von Tease, kishte darkë korrespondente të Shtëpisë së Bardhë të Shtëpisë së Bardhë të DC. Pra, çfarë ndodhi brenda serialit fatkeq? Imagjinoni: Më 24 nëntor 2009, Presidenti Obama po priste darkën e tij të parë shtetërore për nder të kryeministrit indian Manmohan Singh. Salahinjtë dolën dhe mundën të kalonin të qetë. Ata anashkaluan jo një, por dy pika kontrolli të sigurisë së lartë, sipas New York Times. Ndoshta fakti më befasues ishte se një nga pikat e kontrollit të sigurisë përfshinte një listë të emëruar të ftuarve në të cilën ata nuk ishin të listuar.

Në një kthesë edhe më mahnitëse të ngjarjeve, anëtarët e shtypit, duke përfshirë media si The Washington Post, kishin pohuar se i kishin njohur yjet e Bravo, madje duke ngritur pikëpyetje rreth pjesëmarrjes së tyre. Megjithatë, shqetësimet u lanë mënjanë. Michaele dhe Tareq fërkuan bërrylat me elitën e Uashingtonit ndërsa pinin shampanjë në dhomën blu. Pas një përplasjeje të tillë, Shtëpia e Bardhë nisi një hetim për atë që shkoi keq.

Brittany dhe Jax marrin DC

Pas një momenti kaq kaotik në TV realitet, imagjinoni habinë e fansave kur dëgjuan se Jax Taylor dhe Brittany Cartwright ishin të ftuar në darkën e korrespondentëve të Shtëpisë së Bardhë fundjavën e kaluar. Më 27 prill, yjet e The Valley kaluan veçmas në tapetin e kuq, duke mbajtur ftesat e tyre aktuale. Veprimtaria u drejtua nga Colin Jost në hotelin Washington dhe Presidenti Biden ishte i pranishëm. Brittany kishte veshur një fustan të zi pa rripa, dhe Jax kishte një smoking të zi.

Jax shpërndau një video nga ngjarja dhe dukej se ishte shumë i mirëpritur. Çifti u ul në tavolinën e tyre dhe dukej se po kalonin më së miri mbrëmjen e tyre edhe pse ishin të ndarë. Guxoj të them se Michaele dhe Tareq mund të kenë pasur nevojë të hiqnin një faqe nga libri i Jax-it, por është e sigurt të thuhet se çifti tashmë i divorcuar nuk do të arrijë kurrë më 10 metra larg Shtëpisë së Bardhë pas marifetit të tyre të vogël.