Duke festuar yjet LGBTQ+ të Bravo në Muajin e Krenarisë 2024

Klea

Duke festuar yjet LGBTQ+ të Bravo në Muajin e Krenarisë 2024

Gëzuar Muajin e Krenarisë! Për të gjithë lexuesit tanë LGBTQ+, afër dhe larg, ju jemi mirënjohës që jeni këtu. Ne ju shohim, ju dëgjojmë dhe jemi gjithmonë me ju. Ne jemi gjithashtu mirënjohës për të gjitha këto Bravo Yjet e LGBTQ+, sepse përfaqësimi ka rëndësi, tani më shumë se kurrë.

Andy Cohen

Natyrisht, së pari duhet të festojmë babin e Bravo, Andy Cohen. Andi është mashkulli i parë homoseksual i jashtëm dhe krenar që drejton ndonjëherë një talk show natën vonë. Në platformën e tij Watch What Happens Live, Andy gjithmonë ka folur për nevojën për komunitet dhe siguri brenda komunitetit LGBTQ+. Në kohët tragjike dhe më të mirat, Andi i dha zërin dhe mbështetjen e tij Bravo-s, dhe për këtë, Andi merr Muajin tonë të Krenarisë Mazel.

Vërtet, bota nuk mund ta dijë kurrë se sa jetë ka shpëtuar Andi. Thjesht sepse ai zgjodhi të shfaqej dhe të shfaqej për personat e tjerë LGBTQ+.

Kapiteni Sandy Yawn dhe Leah Shafer

Kapiteni Sandy Yawn është aktualisht kapiteni i vetëm LGBTQ+ në Bravo. Vërtet, koha e saj e kaluar në Mesdheun Poshtë Deck ka ndihmuar në fuqizimin e legjioneve të grave dhe personave LGBTQ+ në fusha të shumta të vjetruara. Duke folur për gratë, kapiteni Sandy sapo u martua me dashurinë e saj prej shumë kohësh këngëtare ungjillore, Leah Shafer. Në fakt, ajo zgjodhi t'i propozonte Leas në ajër, duke përdorur më tej platformën e saj për ta ndihmuar atë të bërtiste nga urë fluturuese, se dashuria është dashuri. Periudha.

Për fat të mirë, të gjithë do ta rijetojmë këtë moment të fuqishëm së bashku së shpejti, pasi Sezoni 9 i Below Deck Med vazhdon të luhet në Bravo.

Reza Farahan dhe Adam Neely

Në sezonin 5 të Shahs of Sunset, Reza Farahan dhe Adam Neely u martuan. Nga propozimi i filmuar i Rezës, e deri te ceremonia e martesës me Adamin, Reza zgjodhi të mos fshihte asgjë. Sigurisht, kjo ndikoi pozitivisht në jetë të panumërta, me radhë Bravo-shikuese. Sot, këta të dy janë ende të fortë, dhe atyre, ne ngremë pijet tona uiski dhe xhenxhefil, duke thënë Gëzuar Muajin e Krenarisë dhe gjithashtu, kthehemi në ekranet tona.

Taylor Armstrong

Taylor Armstrong doli si biseksuale gjatë Real Housewives të Orange County Sezonit 17, Episodi 4. Këtu, ajo zbuloi gjithashtu se kishte qenë në një lidhje pesëvjeçare me një grua, pak para martesës së saj të parë. Në mënyrë të bukur, aktorët e saj të RHOC dhe shikuesit në shtëpi, e rrethuan njëlloj Taylor me dashuri dhe mbështetje, duke dëshmuar më tej se përfaqësimi i femrës queer në serialin Real Housewives ishte dhe do të jetë gjithmonë i nevojshëm dhe i rëndësishëm.

Amrit Kapai dhe Nicholas Kouchoukos

Yjet e Family Karma, Amrit Kapai dhe Nicholas Kouchoukos janë një çift homoseksual ndërracor që doli, u martua dhe mbajti dialogë të hapur për rritjen e fëmijëve së bashku, të gjitha në transmetim. Dasma e tyre ishte dasma e parë gay indiane e transmetuar në televizion dhe dukshmëria e tyre LGBTQ+ pa dyshim ka ndikuar shumë. Sidomos ata që banojnë me ta në shtetin e Floridës, ku “Mos thuaj Gay Bill” u përpoq pikërisht kur këta të dy filluan udhëtimin e tyre për zëvendësimin. Fatmirësisht, ata nuk po e lënë politikën t'i pengojë ëndrrat e tyre.

Për këtë, unë bërtas “GAY” nga pjerrësia ime në Florida, ndërsa me qetësi theksoj “Gëzuar Muajin e Krenarisë” për Amrit dhe Nicholas.

Julia Lemigova

Duke parë Julia Lemigovën që mësonte të këndonte Opera për gruan e saj profesioniste të tenisit Martina Navratilova në Real Housewives të sezonit 6 të Miami, po lëvizte AF. Sigurisht, disa nga lëvizjet tona ishin në një modë “oh jo”, pasi nuk u arritën të gjitha shënimet, por unë devijoj. Më e rëndësishmja, Julia është gruaja e parë LGBTQ+ që është përfshirë ndonjëherë në ekskluzivitetin e Real Housewives. Nga ana tjetër, martesa e saj me Martinën është gjithashtu një pamje shumë e nevojshme në RHOM, dhe për këtë, ne themi “gëzuar”.

Fraser Olender

Jo vetëm që Fraser Olender është Shefi Steward mashkull homoseksual i parë në Below Deck, por ai është gjithashtu mashkulli i parë që ka këtë pozicion udhëheqës në ndonjë nga seritë e ekskluzivitetit të BD. Në sezonin 11, ai erdhi për të luajtur, duke thyer rolet e tij duke u takuar me një të ftuar të nxehtë mashkull. Sidoqoftë, mos u shqetësoni, pasi ai mori lejen nga kapiteni Kerry Titheradge i pari. Gëzuar Muajin e Krenarisë Fraser, të shohim.

Ace, Kat dhe Max Dubrow

Heather Dubrow është një nga nënat e mia të preferuara në Bravo. Ajo iu bashkua kastit të RHOC në vitin 2012, ku takuam të katër fëmijët e saj. Tre kanë dalë që atëherë, duke u identifikuar si LGBTQ+. Për këtë, Heather është nxitësja e tyre më e madhe e tifozëve.

Max Dubrow doli si biseksual në qershor 2020. Një vit më vonë, Kat Dubrow doli si lezbike. Më në fund, në mars të vitit 2023, Heather tregoi se fëmija i saj më i vogël kishte dalë si transgjinor dhe tani quhet Ace Dubrow. Duke folur për People, Heather vuri në dukje se ajo nuk është gjë tjetër veçse krenare për foshnjat e saj tashmë të rritura dhe se është shumë e emocionuar t'i shikojë të gjithë “të fluturojnë dhe të fluturojnë” në shtigjet që qëndrojnë përpara.

Jenna Lyons

Kur Bravo rifilloi Real Housewives of New York, ne morëm Jenna Lyons. Ajo është anëtarja e parë homoseksuale e parë e kastit të Real Housewives për këtë qytet dhe ajo e di se sa i rëndësishëm është përfaqësimi i saj në RHONY. Në The View, ajo e përmendi këtë, duke thënë “Është thellësisht e rëndësishme”, sepse të shohësh dikë të jetë i suksesshëm ndërsa jeton jetën e tij si një person haptazi homoseksual, ndihmon për të zbutur shumë frikë. Gëzuar, Jenna.