Duetet më të mira të Kelly Clarkson në shfaqjen Kelly Clarkson

Klea

Duetet më të mira të Kelly Clarkson në shfaqjen Kelly Clarkson

Duart poshtë, Kelly Clarkson është e njohur për tingujt e saj të mahnitshëm vokal. Vendasja nga Teksasi gjeti fillimisht vëmendjen në sezonin 1 të American Idol. Pikërisht aty ajo shpërtheu konkurrencën dhe madje fitoi ndaj Simon Cowell. Pasi fitoi konkursin e famshëm të këngës, Kelly pati hitin e saj të parë të madh, Since U Been Gone, dhe pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori. Në shtator 2019, Shfaqja e Kelly Clarkson u transmetua për herë të parë, dhe së bashku me të një segment Kellyoke. Edhe pse zakonisht performon vetëm, ka raste të veçanta kur merr pjesë në një duet. Pra, le të shohim disa nga performancat më të mira deri më tani. Dhurata e Kelly-t për gab e ka bërë shfaqjen e saj të folur gjatë ditës jashtëzakonisht të popullarizuar, sepse fansat mendojnë se janë ulur me një mik të vjetër.

Rozë

Kelly dhe P!nk kanë performuar jo pak së bashku. Dhe me dy zëra të fuqishëm, nuk është e vështirë të kuptosh pse. Ndoshta një nga duetet më prekëse ishte kur zonjat performuan Who Knew. Kënga fliste për fëmijërinë e P!nk dhe mënyrën sesi ajo e përballoi humbjen e një shoku të ngushtë nga një mbidozë droge. Sipas këngëtares së estradës, kjo ishte kënga që nuk ishte lodhur duke performuar pas gjithë këtyre viteve.

Ndërsa ishin në një segment Song and Stories, zonjat kënduan, me Kelly që shoqëronte shoqen e saj. Teksti ishte i vërtetë dhe kënga goditi pothuajse çdo shikues. Përmbledhja ishte një gëzim i pastër pasi fansat pyesnin veten nëse mund të merrnin një version të plotë të këngës. Nuk është çudi që P!nk është një mysafir që kthehet.

Taylor Dayne

Taylor Dane është e njohur për “Tell It To My Heart” të vitit 1988, por ajo u rishfaq në “The Kelly Clarkson Show” për të kënduar përkrah shoqes së saj. Taylor ndau udhëtimin e saj ndaj kancerit të zorrës së trashë. Diagnoza ndryshoi pikëpamjen e saj për jetën dhe muzikën. Krijuesja e hitit të muzikës së kërcimit foli për partneritetin e saj me Wacoal për të ndihmuar me kërkimin mbi kancerin e gjirit. Taylor donte të sigurohej që ajo të mbante zërin e saj dhe të ndante përvojën e saj si e mbijetuar. Me siguri, Kelly është këngëtarja më e madhe femër e shekullit të 21-të, kështu që shtimi i Taylor në përzierje ishte jashtëzakonisht i veçantë. Dueti ishte i fuqishëm teksa zonjat qëndronin krah për krah, duke kënduar për fuqinë e dashurisë.

Alanis Morissette

Zot, më pëlqen pak muzikë Alanis Morissette. Vitet e mia të formimit të adoleshencës kaluan duke e dëgjuar të këndonte për fuqinë e vajzave dhe burrat, ndërsa unë shkoja me makinë për në shkollën e mesme. Kështu që kur ajo u ngjit në skenë me Kelly-n për të kënduar disa nga këngët e saj, unë nuk do ta humbisja këtë. Kelly ia atribuoi aftësinë e saj në shkrimin e këngëve Alanis-it, teksa po fliste për ndikimin e saj në jetën e saj. Muzika e Alanis ishte prekëse dhe madje e inkurajoi Kelly t'i blinte vetes një fjalor. Pra, kur ata kënduan Ironic, ishte një klasik duet i menjëhershëm. Gëzimi rrezatonte nga Kelly teksa ajo këndonte me idhullin e saj dhe shikuesit sapo e hëngrën.

Teddy Swims

Me një tingull të qetë R&B, Teddy Swims mori skenën ndërsa performonte duetin e tij me Kelly. Teddy u zbulua pasi performoi coverat e këngëve të tij të preferuara në YouTube. Përzierja e R&B, soul, country dhe pop fitoi fansat, kështu që dueti ishte një ndeshje e krijuar në parajsë. Këngëtarët performuan Lose Control. Kelly mund të përzihet zëri me këdo, dhe kjo performancë e vërtetoi këtë.

Lainey Wilson

Për ata që nuk e dinë, Lainey Wilson është një këngëtare kanti, e cila u zhvendos në Nashville, Tennessee, për të ndjekur ëndrrën e saj. Pra, kishte kuptim që Kelly dhe Lainey kënduan Country's Cool Again, sepse të dy kishin lidhje kaq të forta me botën e këngës vendase. Dueti ishte i fuqishëm dhe vetëm i bëri fansat të dëshironin që Kelly të krijonte një album country më shumë. Lainey kishte kërcimin më të trashë të vendit, por e mbajti me lehtësi Kelly. Kelly kurrë nuk i mposht të ftuarit e saj dhe shpesh i lë ata të jenë në qendër të skenës. Çdo performancë thjesht dëshmon se ne kemi nevojë për më shumë Kellyoke në jetën tonë.