Drew Sidora dhe Ralph Pittman u shitën një apartament prej 215 mijë dollarësh përpara paraqitjes së divorcit

Klea

Drew Sidora dhe Ralph Pittman u shitën një apartament prej 215 mijë dollarësh përpara paraqitjes së divorcit

Edhe pse kishte shumë të dhëna për këtë Drew Sidora dhe te Ralph Pittman Flamuri i kuq i një marrëdhënieje po qarkullonte në tasin gjatë gjithë sezonit 15 të The Real Housewives of Atlanta (dhe në thelb të gjithë shfaqjen e tyre në shfaqje), ngjarjet e divorcit të diskutueshëm që po kalojnë aktualisht filluan të shfaqen pasi kamerat RHOA ndaluan së rrotulluari .

Megjithatë, duket se çifti mund ta ketë nisur topin duke ecur në rrugë të ndara edhe para përfundimit të xhirimeve për këtë sezon. The Sun thotë se në fund të vitit të kaluar, Drew dhe Ralph braktisën në heshtje një apartament në New Jersey që kishin në pronësi. Ndoshta ata thjesht nuk kishin më asnjë përdorim për shtëpinë, ose ndoshta kjo ishte një paralajmërim i asaj që do të vinte.

Ralph dhe Drew bënë disa lëvizje parash pak para se të bënin kërkesë për divorc

Drew dhe Ralph të dy vrapuan në gjykatë brenda një ore nga njëri-tjetri në shkurt 2023 për të paraqitur kërkesën për divorc, gjë që e bëri të duket sikur kishte një ngjarje të papritur që sinjalizoi fundin e martesës së tyre. Sidoqoftë, dokumentet tregojnë se ata shkarkon fshehurazi një apartament në Nju Xhersi për 215 mijë dollarë në dhjetor 2022, dhe një dokument i veçantë tregoi se Ralph pagoi një hipotekë prej më shumë se 6,000 dollarë në janar 2023 dhe u shkarkua nga huadhënësi i tij.

Ralph bleu apartamentin përpara se të martohej me Drew

Ralph bleu shtëpinë me dy dhoma gjumi ~ 1000 metra katrorë, një banjë në Franklin Park, NJ në vitin 2007, shtatë vjet përpara se ai dhe Drew të martoheshin; edhe pse emri i saj u shtua më vonë në akt. Askush nuk e di nëse çifti e mbajti apartamentin për ta përdorur si një jastëk përplasjeje kur Drew duhej të vinte në NYC për ndjekjet e saj të aktrimit “Lifetime or lart” ose nëse apartamenti ishte një pronë me qira.

Të dy tani po luftojnë për rezidencën e tyre prej 1.7 milionë dollarësh në Atlanta

Me apartamentin në NJ jashtë rrugës, Drew dhe Ralph kanë vendosur të dy synimet e tyre për të fituar rezidencën e tyre prej 1.7 milionë dollarësh Duluth, GA, e cila krenohet me gjashtë dhoma gjumi, nëntë banja dhe ndodhet pranë një fushe golfi në terrenin e Sugarloaf Country Club. Sidora-Pittmans sapo blenë shtëpinë në tetor 2020.

The Sun thotë se dokumentet tashmë të vulosura tregojnë se Drew iu lut gjykatës që t’i jepte asaj “përdorimin dhe posedimin ekskluziv” të shtëpisë pasi Ralph gjithashtu kërkoi të njëjtën gjë. Drew gjithashtu paraqiti një “Lis Pendens” në prill, në një përpjekje për t’i dhënë asaj një avantazh në luftën për posedim.

Dokumenti deklaroi: “Kërkuesi kërkon lehtësim të marrëdhënieve familjare, duke përfshirë ndarjen e drejtë të banesës martesore, ndaj pronës së paluajtshme të titulluar në emër të, duke përfshirë çdo dhe të gjitha përmirësimet, pajisjet, mobiljet dhe orenditë në të.”

Ky divorc i çrregullt nuk ka përfunduar

Ribashkimi me dy pjesë RHOA është në prag, dhe Drew tashmë erdhi i nxehtë me një kumbulla të çuditshme me “mikun”/kushërirën “fake” të Ralph Courtney Rhodes në pjesën e parë, kështu që kur Ralph del në skenë në pjesën e dytë, ne Ka të ngjarë të jetë në një dramë Drew-Ralph, dhe ndoshta një pasqyrë se ku shkoi keq martesa e tyre.