Drag Race Alum Kornbread feston një vit pa kancer

Klea

Drag Race Alum Kornbread feston një vit pa kancer

Kornbread “The Snack” Jeté nga RuPaul’s Drag Race Sezoni 14 është mirënjohës për shumë gjëra këtë sezon festash, dhe me të drejtë! Ish-konkurrenti shënon dy momente të rëndësishme – një vit që nuk ka pasur kancer dhe ka humbur 150 kilogramë! Dy gjëra që ajo patjetër duhet t’i festojë.

Arsyet për të qenë krenarë dhe të lumtur

“Ndihem shumë mirë që jam në gjendje të jem këtu një vit më vonë, dhe kam shumë për të qenë mirënjohëse,” shpjegoi Kornbread në postimin e saj, së bashku me fotot para dhe pas. “Ky vit i kaluar ka qenë i çmendur, por jam i lumtur që ia kam dalë”.

Krahas transformimit të saj të mahnitshëm fizik, i cili padyshim që ndikoi pozitivisht edhe në shëndetin e saj, ylli i realitetit tregoi se edhe ajo po ndihet shumë më mirë. Dhe ajo po festohet në komente nga miqtë dhe fansat.

Tifozja e preferuar e Drag Race, Jiggly Caliente, e uroi Kornbread që ishte pa kancer me tre emoji zemre, ndërsa konkurrentja tjetër e sezonit 14, Kerri Colby, shkroi: “Uauëë, motër!”

Udhëtimi i saj i kancerit

Kornbread zbuloi diagnozën e saj të kancerit në shtator 2022. Ajo kishte adenokarcinoma në zorrën e saj të hollë. Ky lloj kanceri zhvillohet në gjëndrat që rreshtojnë organet dhe mund të përhapet në të gjithë trupin nëse nuk kontrollohet.

Në varësi të prognozës, trajtimet mund të përfshijnë kirurgji, kimioterapi ose terapi rrezatimi. Simptomat mund të ndryshojnë për person, por gjithmonë këshillohet që ta merrni atë herët. Diçka që Kornbread u kujtoi ndjekësve të saj IG ndërsa njoftoi diagnozën e saj.

“E them këtë për t’i bërë të ditur të gjithëve se sado i ri të jeni, JU LUTEM BËNI kontrolle të rregullta. Më vjen mirë që e kam kapur timen në këtë fazë”, ka shkruar ajo.

Superylli i Dragoit gjithashtu qëndroi pozitive dhe ndau me fansat se po bënte gjithçka që ishte e mundur që të shërohej sërish dhe të rikthehej në skenë.

Dhe duket se ajo e ka bërë atë! Kjo tregon se investimi në shëndetin dhe mirëqenien tuaj dhe vënia në punë mund të japë rezultate të jashtëzakonshme. I urojmë të gjitha të mirat për të ecur përpara.