Dr. Nicole Martin

Klea

Dr Nicole Martin mbyll Annemarie Wiley në EPIC Clap Back!

Dr Nicole Martin mbyll Annemarie Wiley në EPIC Clap Back!

Dr Nicole Martin qëlloi përsëri pas Amvise të vërteta të Beverly Hills i sapoardhur, Annemarie Wileyakuzoi Amvise të vërteta të Majamit ylli i “ndjekjes së ndikimit”.

Dr Nicole Martin

Annemarie vuri në dukje se bashkë-ylli, Sutton Strackeishte duke pirë alkool ndërsa merrte medikamente, Gabapentin, gjatë një të fundit RHOBH episod. Me të foli edhe infermierja anestezist Sutton për çështjen e saj mjekësore, e cila përfshinte një “ngushtim të ezofagut”. Annemarie e këshilloi bashkëshorten e saj që të përtypte ushqimin e saj më mirë, por bakshishi i saj profesional nuk iu përshtat Sutton.

Annemarie Wiley

Sutton pyeti – “Pse kam një takim me një mjek tani?”

Amvise të vërteta të Majamit anesteziologu, Dr Nicole Martinshkoi në Instagram për të ndarë mendimin e saj për këtë çështje, pasi shumë fansa e kritikuan rishtarin Bravo për kalimin e një kufiri personal.

Annemarie Wiley

Nicole tha në një video të postuar – “Nuk ka rëndësi se ku bini në spektër – nga të qenit teknik deri te të qenit mjek. Ju iu bashkuat profesionit për të qenë një avokat për pacientët dhe si i tillë, nuk është vendi ynë të nënçmojmë, vëmë në dyshim ose nënçmojmë simptomat ose diagnozën e një pacienti.”

Dr Nicole Martin

Ylli i Bravo shtoi: “Ne jemi atje për të lehtësuar dhe ndihmuar pacientin gjatë procesit mjekësor, dhe ishte thjesht shumë e pakëndshme dhe e mërzitshme të shikoje Annemarie duke nënçmuar Sutton’s simptomat në një mënyrë të tillë.”

Dr Nicole Martin

Nicole, 38, i përshkroi komentet e saj të filmuara: “Le të mos e bëjmë këtë #ndriçim me gaz” dhe vazhdoi të shpjegojë konceptin e “ndriçimit mjekësor me gaz”.

Dr Nicole Martin

Annemarie, 40, më vonë foli për incidentin në podkastin “Virtual Reali-Tea” të Page Six. Ajo tha, pjesërisht, se ishte “me të vërtetë shumë e lënduar Dr Nicole duke e bërë atë.” Ylli i realitetit shtoi se “ajo e njeh trajnimin tim, ajo e njeh aftësitë e mia, ajo e njeh bazën time të njohurive”.

Annemarie Wiley

Ajo vazhdoi ta sugjeronte këtë e Nikollës veprimet ishin një dredhi për të fituar popullaritet me “Shtëpiake të vërteta të Beverly Hills” audiencë.

“Ishte me të vërtetë, për fat të keq, në përpjekjen për të përfituar nga shfaqja ‘Beverly Hills’ dhe mendoj se kjo është ajo që fëmijët e quajnë ndjekje e ndikimit, apo jo? Ju thjesht po përpiqeni të përfitoni nga momenti për pëlqime dhe çfarëdo që të jetë.” Annemarie tha.

E pyeti një fans Nicole për t’iu përgjigjur Annemarie’s pretendimet gjatë paraqitjes së saj të fundit në “Shiko çfarë ndodh drejtpërdrejt.”

RHOM ylli tha: “Pra, mora mesazhe të panumërta [and] cicërima në lidhje me këtë, e cila ishte me të vërtetë arsyeja e vetme që zgjodha të përgjigjem.”

Dr Nicole Martin

Ajo vazhdoi – “Por, e dini, unë mendoj se ‘ndjekja e pushtetit’ nënkupton që ju po shkoni pas një peshku më të madh dhe Annemarie nuk është në asnjë mënyrë një peshk më i madh.”

Nicole shtoi —“Jo profesionalisht, jo mjekësisht, jo arsimore. Pra, nuk mendoj se po ndiqja ndonjë ndikim.”

Dr Nicole Martin

Publiku duartrokiti rikthimin e saj në hije, ashtu si përdoruesit e TikTok pasi WWHL postoi klipin në platformë.