Dorit and PK

Klea

Dorit Kemsley dhe PK nuk diskutojnë divorcin, duke i dhënë përparësi “mbrojtjes” së fëmijëve të tyre pas ndarjes

Dorit Kemsley dhe PK nuk diskutojnë divorcin, duke i dhënë përparësi “mbrojtjes” së fëmijëve të tyre pas ndarjes

Pavarësisht ndarjes së tyre së fundmi, Dorit Kemsley, 47, dhe biznesmen britanik PK Kemsley56 vjeç, nuk po mendojnë për divorc. Një burim i afërt tha RadarOnline.com se çifti “definitivisht nuk po flet për divorc” dhe po e përdorin këtë kohë për të “marrë kohë dhe hapësirë” për t'u fokusuar në martesën e tyre. Insajderi theksoi angazhimin e tyre për të ruajtur një mjedis “paqësor dhe harmonik”, veçanërisht për hir të bashkë-prindërimit të dy fëmijëve të tyre: djalit 10-vjeçar Jagger dhe vajzën 8-vjeçare Phoenix. Ata besojnë se kjo ndarje do t'i ndihmojë t'i mbajnë ata në një “vend të shëndetshëm” ku ata mund t'i “përparojnë fëmijët”.

RHOBH ylli dhe bashkëshorti i saj, të martuar për nëntë vjet, e shohin këtë ndarje si potencialisht të dobishme në planin afatgjatë. “Shpresimi i kësaj kohe të ndarë do të jetë gjëja më e mirë në fund”, shtoi burimi, duke e pranuar situatën si “të trishtueshme”, por duke theksuar fokusin e tyre në “mbrojtjen e fëmijëve”.

Dorit Kemsley

Dorit konfirmoi ndarjen të enjten e kaluar, duke thënë,

“Ne si çift kemi qenë subjekt i shumë spekulimeve për martesën tonë. Ne kemi pasur vështirësitë tona gjatë viteve të fundit dhe vazhdojmë të punojmë përmes tyre si dy njerëz që e duan njëri-tjetrin dhe ndajnë dy fëmijë të mrekullueshëm së bashku,” shpjegoi ajo. “Për të ruajtur miqësinë tonë të thellë dhe për të ruajtur një mjedis harmonik për fëmijët tanë, ne kemi marrë vendimin e ndërsjellë dhe të vështirë për të ndarë pak kohë dhe për të rivlerësuar marrëdhënien tonë, ndërkohë që u japim përparësi fëmijëve tanë.”

Dorit dhe PK

Ajo e mbylli mesazhin e saj me: “Ne e vlerësojmë dashurinë dhe mbështetjen tuaj ndërkohë që vazhdojmë të bëjmë punën e nevojshme gjatë gjithë këtij rrugëtimi”. Ndryshe nga thashethemet, RadarOnline.com ka konfirmuar se PK nuk është larguar nga shtëpia e tyre familjare, por ende jetonte nën të njëjtën çati që nga java e kaluar.

Në mars, çifti festoi përvjetorin e nëntë të martesës me postime të përzemërta në rrjetet sociale. Dorit ndau, “gëzuar përvjetorin fëmijë, të dua”, ndërsa PK ka postuar: “Jam këtu, të shoh, të dua, urime 9 vjetori dhe faleminderit.”

Dorit dhe PK

Pavarësisht sfidave aktuale, burime pranë çiftit bëjnë me dije se ka ende shpresë për pajtim, duke këshilluar që të mos shkruani Dorit dhe PK ende jashtë.

TMZ me pika PK Kemsley në West Hollywood në The Henry menjëherë pasi lajmi u publikua për ndarjen e tij nga Dorit Kemsley. Ai u shfaq i painteresuar për të folur ndërsa hyri me shpejtësi në restorant për t'u takuar Mauricio Umanskyme 'RHOBH' Kamerat që kapin momentin për sezonin e ardhshëm. Gjatë takimit, PK u shfaq i trullosur dhe përfundimisht doli jashtë, dukshëm i frustruar, me gjasë për shkak të stresit nga ndarja e tij e fundit.