Melissa Gorga

Klea

Dorit Kemsley dhe Kyle Richards po mbështeten tek njëri-tjetri gjatë ndarjeve të tyre martesore!

Dorit Kemsley dhe Kyle Richards po mbështeten tek njëri-tjetri gjatë ndarjeve të tyre martesore!

Dorit Kemsley dhe Kyle Richards po mbështesin njëri-tjetrin si Amvise të vërteta të Beverly Hills bashkë-yjet durojnë trazira në martesat e tyre përkatëse.

“Për aq sa Kyle dhe unë po kaloj probleme në martesën tonë në të njëjtën kohë, gjë që është mjaft e çuditshme, ne kemi qenë shumë mbështetës për njëri-tjetrin.” Dorit i tha People.

Dorit Kemsley

47-vjeçarja tha: “Ajo është një shoqe shumë mbështetëse dhe unë jam një mik shumë mbështetës. Ajo jeton afër meje, kështu që ishte mirë ta kisha atë.”

Kyle Richards

Dorit pranoi “rrethanat jo të mira”, përpara se të ndante se ishte “vërtet bukur” të kishe një “mik që mund të kuptojë dhe që mund të mbështetesh dhe të flasësh me të” në kohë të vështira.

Kyle Richards

Muajin e kaluar, Dorit dhe burri, Paul “PK” Kemsley56-vjeçari mohoi një thashetheme se ishin ndarë dhe jetonin të ndarë. Çifti i adresoi spekulimet në një deklaratë të përbashkët për People.

“Ne mbetemi të përkushtuar për të punuar mbi këto çështje si një çift i bashkuar për familjen tonë,” thanë dyshja. “Nuk jemi ndarë dhe as po planifikojmë ta bëjmë këtë. Përkundrazi, ne jemi të përqendruar te shërimi, të bëjmë ndryshime dhe të bëjmë gjërat që shumë çifte duhet të bëjnë në një moment të martesës së tyre.”

Ata vazhduan – “Ne do të ishim mirënjohës për mirëkuptimin e të gjithëve,” vazhdoi çifti. Ne po bëjmë gjithçka që mundemi për t’u fokusuar në interesat më të mira të familjes sonë, në vend që të kalojmë kohën duke u përballur me thashethemet dhe thashethemet që nuk janë të vërteta.

Kyle Richards

Dorit thirri bashkë-yll, Erika Jayne, gjatë premierës së sezonit 13 për parashikimin e vdekjes së saj martesore gjatë ngjarjes BravoCon të vitit të kaluar.

“Të shihja se sillesh kështu ishte thellësisht e lëndueshme.” Dorit tha Erika. “Ajo për çfarë thatë PK dhe isha mendjemprehtë.”

Erika kërkoi falje para se të pyeste kolegun e saj – “Dorita është martesa juaj e fortë?”

Erika Jayne

Dorit u përgjigj: “Martesa ime është shumë e fortë.”

Dorit trajtoi shtrirjen e ashpër në martesën e saj javën e kaluar, gjatë një paraqitjeje në podkastin “Virtual Reali-Tea” të Page Six.

Erika Jayne

“Dy vitet e fundit, pushtimi pas shtëpisë, kanë qenë shumë të vështira për mua,” ndau ylli i realitetit, duke iu referuar thyerjes së tetorit 2021 në shtëpinë e çiftit në Encino, Kaliforni.

“Nuk ka asnjë fushë të jetës suaj që nuk e prek.” Dorit vazhdoi. “Dhe burri im, i cili udhëton për punë dhe po udhëtonte më së shumti atë vit… ishte viti që unë kisha më shumë nevojë për të.”

Mauricio Umansky

Ajo shtoi – “Padyshim që mori një taksë dhe ne kishim sfidat tona.”

Dorit pranoi se dyshja ndiheshin “të shkëputur”, por nuk po “shkonin në gjykatën e divorcit”.

Dorit dhe PK ndajnë së bashku dy fëmijë, djalin, Jagger, 9 vjeç dhe vajzën, Phoenix, 7.

Dorit Kemsley

Në korrik, lajmet u publikuan Kyle Richards ishte ndarë nga bashkëshorti prej 26 vitesh, Mauricio Umanksy. Çifti i larguar mohoi se do të shkonte drejt divorcit, vetëm duke u besuar se do të duronin një “vit të vështirë”.

Kyle Richards

Kyle zbuloi se ishte ajo që nisi ndarjen gjatë një paraqitjeje të fundit në Shikoni Çfarë ndodh drejtpërdrejt.

“[The split] e ka origjinën nga unë,” pranoi ajo muajin e kaluar.

Kyle dhe Mauricio u martuan në janar 1996 dhe ndanë tre vajza, Alexia, 27, Sophia, 23 dhe Portia, 15 vjeç. Kyle është gjithashtu nëna e Farrah Aldjufrie, 34 vjeç.

Mauricio Umansky

Amvisat e vërteta të Beverly Hills transmetohet të mërkurën, në orën 20:00 ET, në Bravo.