Dorinda Medley më e mirë në Memet e Tradhtarëve

Klea

Dorinda Medley më e mirë në Memet e Tradhtarëve

Nuk është e vështirë të kuptosh pse dhe si Dorinda Medley u bë një i preferuar i fansave në Real Housewives të Nju Jorkut. Jo vetëm që ajo ka një emër të keq. Por ajo ishte gjithashtu një spitfire që doli me këto veshje unike të një lloji që sapo mbërthyen. Si një sipërmarrëse dhe filantropiste e Upper East Side, Dorinda ishte një forcë e natyrës. Dhe ajo kurrë nuk u tërhoq nga gratë e tjera. Dorinda e mbajti atë të vërtetë edhe nëse, nganjëherë, dukej se po tërbohej në Berkshires. Mbretëresha jonë “Make it Nice” do të luajë në sezonin 3 të Tradhtarëtdhe sinqerisht, interneti mund të ketë qenë pothuajse i prishur pas shpalljes së lajmit.

Me afrimin e sezonit të ri, ndjej nevojën për të bërë një lojë pijeje për çdo herë që Dorinda përmend Blue Stone Manor. Personalisht, mezi pres momentin që nëna e një fëmije të thotë: “Mendoj se është turp!” pasi dikush ia shkruan emrin. Pra, këtu është një përmbledhje e disa prej memeve më të mira në internet në lidhje me kastin e Dorindës.

Tryeza e rrumbullakët gjëmon

Tashmë, të gjithë e dimë se çfarë të presim nga një tryezë e rrumbullakët e Tradhtarëve. Një nga tradhtarët përpiqet me dëshpërim të anashkalojë sytë e besimtarëve. Megjithatë, është gjithmonë një besnik, i cili është më i hapuri dhe shihet si një kërcënim. Ky besimtar i veçantë dëgjohet rrallë edhe pse instinktet e tyre janë të sakta. Kështu që kur pashë këtë meme për Dorindën, m’u desh ta ndaja. Është shumë e qartë se Dorinda do të bëjë sugjerime, kështu që mendoj se nuk do të jetë shumë e lumtur kur grupi nuk dëgjon këshillat e saj. Tashmë mund të dëgjoj jehonat e Dorindës duke thënë: “Kur të them ‘mos bëj diçka’, më mirë dëgjo mirë”.

Dorinda, terrori

Sezoni i ri nuk ka filluar ende, dhe unë tashmë jam i fiksuar pas Dorindës duke u bërë kasti. Gjatë gjithë viteve, ne e kemi parë Dorindën të presë në Manorin e saj Blue Stone, por tani po mendoj vetëm që ajo të vrapojë rreth një pallati në Skoci. Biondja padyshim do të terrorizojë disa yje të nivelit të lartë gjatë rrugës. Nëse gjërat nuk bëhen sipas mënyrës së Dorindës, do të ketë ferr për të paguar pjesën tjetër të shtëpisë. Dhe do të ketë pasoja edhe më të këqija nëse ka ndonjë derë të fshehur që të çon në tualet! Këto janë biseda skoceze për banjën.

Sandoval i frikësuar

Bashkë me lajmin për hedhjen e Dorindës, fansat mësuan se në formacion janë shtuar edhe Dolores Catania dhe Chanel Ayan. Kjo nisi një bollëk memesh që ndanin shpresat e tyre për të paktën një nga këto zonja që do të qanin Tom Sandoval. Në një postim thuhej: “Nëse do të isha një grua bastesh, paratë e mia do të ishin te Dorinda. Më duket sikur ajo do ta hajë të gjallë. Po bëj gjithashtu një parashikim të hershëm që gjatë xhirimeve, Sandoval do të bëjë çdo përpjekje për t’u bërë ish-i i Britney-t, BFF-i i ri i Sam Agharit. Kjo është një lëvizje drejt rrugicës së tij të padëshiruar.”

Kujdes, Alan!

Duket se disa përdorues të mediave sociale kanë frikë për hostin Alan Cumming. Sinqerisht, Dorinda në sezonin 3 të The Traitors do të jetë një bujë. Shpesh na shkon mendja se disa nga sfidat përfshijnë goditjen nga insektet ose varrosjen e gjallë. Kjo meme tregon me vend se do të jetë histerike të shikosh Dorindën në “kështjellën nga ferri” të Alan-it duke u përpjekur të kuptojë se si të mos goditet me një gallon centipedash. Unë mendoj se Dorinda do të jetë një e keqe totale dhe thjesht do ta përballojë sfidën kokë më kokë, duke e turpëruar shumicën e aktorëve të saj.

Dorinda do ta përgojojë rrugën e saj deri në fund

Ndoshta meme-ja më qesharake e Dorindës tregoi një përmbledhje të pirjes së saj të tepërt. Llogaria vinte në dukje: “Imagjinoni Dorindën në tryezën e rrumbullakët që e akuzon Alanin si tradhtar, sesa i dëbon të gjithë nga “kështjella e saj”. Nju Jork. Krijuesi vuri në dukje se Dorinda “do ta bënte të gjithë këtë sezon një 10”. Dhe për të qenë plotësisht i sinqertë me ju, ata nuk e kanë gabim.